5G i 4G+ routeri


Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1170

Razina korisnika 7
Bedž +4

3CA Flatbox Duo

 

To sa b715 ili neki drugi? Plus vanjska antena?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da B715 i vanjske antene bilo bi i više jer dostupna mi je još jedna frekvencija samo router sa 4CA treba.

A koja ti je brzina bez vanjske antene?samo s ruterom

Razina korisnika 7
Bedž +4

116Mbps router u kući 2km udaljen toranj nema opticke vidljivosti puno susjednih objekata smeta

Nije lose lose..ja sam na bregu, isto nekih 2 km od tornja zracne linije i smeta mi samo jedna kuca

Moram ga kupit svakak 

Razina korisnika 2

Jesu li P 54 ili P 56 il možda P 58. Ja sam razmišljala stavit ih, al me za sad zadovoljava ova brzina koju imam 

@daworin Može savjet? Trenutno koristim ZTE 286R ruter i brzine su… ajmo reći prihvatljive (d:20-30/u:10-20) iako bih volio da su veće. Signal rijetko dobijem više od “3 crtice” tj signal mi je osrednji te mi tu i tamo zna puknuti veza. Naštelio sam neke antene na ruter ali nisam dobio puno od toga.

 

Moje pitanje je, hoću li kupnjom boljeg/kvalitetnijeg ruter (i kojeg? Huawei B525s? ) dobiti išta na brzini/kvaliteti signala? Ili mi ne gine montiranje vanjske antene?

 

Svaki prijedlog je dobrodošao.

 

Hvala

 

 

Razina korisnika 2

Evo ja ću reći svoj primjer, imala san brzine od 10 do 35 sa ruterom zte 286, nakon kupnje huawei b715s-23c imam rijetko kad ispod 55, 60 Mbps a prosjećno je 85 do 120. 

Vidim da su počele veće migracije sa operatera na operatera, pa zato ću napisati što sve trebate uzeti u obzir da bi dobili kvalitetni 4G( signal, brzina DL UL) vrijedi i za nove korisnike na bilo kojem davatelju 4G usluge. Neovisno koji je operater prvo saznati koliko ih ima i gdje su bazne stanice na vašoj mikrolokaciji i na kojim frekvencijama odašilju 4G.Kada se to riješi tada se uzme u obzir info o tornjevima i frekvencijama i na temelju toga se odredi koji router i dali ima potrebe za vanjskim antenama. I kada se sve to odradi nema nikakvih iznenađenja što se tiče DL i UL. Negdje gdje su dostupne i veće brzine možete odabrati router koji ne podržava te brzine a vi ste zadovoljni DL 100-150Mbps i prema tome se određuje router i naravno jeftiniji je od routera sa recimo 4CA ili 5CA.Eto da ne lutate previše. Ako zapne tu sam:relaxed:


Bok, daworine,  hvala na svim savjetima koje si udjelio ovdje na forumu. Ima dva pitanja, ako može. Kako da saznam informacije o baznim stanicama? I drugo imaš li neki router za preporučiti koji je po karakteristikama sličan Huawei B525 - 23, koji si naveo. Naime , bitno mi je da se može ukopčati telefon  i da cijenovno ne prelazi 1000 kn. 10 Kuna više ili manje ne igra ulogu, ali ne previše od 1000 kn. Možda neki Asus ili netgear?

Ili možda ipak taj B525? Naime u cijeloj hrvatskoj sam ga pronašla u samo jednoj trgovini. Ovoj ; https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Huaw%20B525S  . Da li je to taj koji si ti stavio nekoliko postova za preporuku?

 

Unaprijed Zahvalna.

Nastavak za Daworin :

 

ili možda jedan od ova 3 : https://edigital.hr/mesh-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-4glte-modem-300mbps-4g-n12-b1-wi-fi-router-p729159?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-rt-ac66u-1750mbps-gigabit-lan-wireless-router-2kom-usb-port-p219474?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Unaprijed Zahvalna

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nastavak za Daworin :

Ljutica

Imaš  PP

 

da li A1 dozvoljava da karticu iz službenog rutera kiji si dobio  - prebaciš u neki koji je tebi draži…?

Razina korisnika 2

A zašto bi uopće pita A1 o tome 😁

pa...piše da nije dozvoljeno...:-)

 

ti si izvadio karticu iz rutera?

Razina korisnika 2

A dobro, kako ti kažeš, meni je ugovor istekao 

i meni je istekao, ali nisam htio onu naljku uništiti...a možda mi i ukinu internet...:-)

 

Razina korisnika 2

Neće ukinuti, nego će naplatit više 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedan lagani speed test uz jutarnju kavicu

 

dobio gigacube 818, što se da podesiti da se dobije veća brzina..?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

dobio gigacube 818, što se da podesiti da se dobije veća brzina..?

 

Ako ti je to prvi 3G 4G router moraš pročitati upute koje si dobio s njime. Ako si imao dosad 3G 4G router onda sve znaš. Osnovno podešavanje je kao i na svim 3G 4G routerima

mislio sam - što se tiče agregacije….

Razina korisnika 7
Bedž +4

mislio sam - što se tiče agregacije….

Na AUTO su uključene sve agregacije. Ako hoćeš mijenjati frekvencije i zadavati agregacije to mozes preko sučelja routera

Pozdrav. 

Pokušavam spojiti obični ne wifi printer preko USBa na ZTE MF286R router od A1 kako bi ga mogao koristiti preko Wifi uređaja. Na routeru moram omogućiti USB Printer/Storage Support ili nešto sličnog naziva  ali tih postavki na mojem sučelju nema koliko vidim. Ima li tko kakvu ideju kako omogućiti tu postavku pošto bez toga mislim da neću moći postici sto želim..

hvala

Odgovori