5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125120 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Pozdrav. Pošto sam tek na ovom forumu saznao za CA i još uvijek nisam siguran shvaćam li dobro.. zanima me kako saznati 2CA ili 3CA mogućnost na mojoj poziciji pojedinih mreža? I kolikog bi efekta u DL imalo uzeti 3CA modem(npr B715) u usporedbi sa modemom iz A1 ponude uz Flatbox duo?

nadam se da pitanja imaju smisla i zahvaljujem se unaprijed!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav. Pošto sam tek na ovom forumu saznao za CA i još uvijek nisam siguran shvaćam li dobro.. zanima me kako saznati 2CA ili 3CA mogućnost na mojoj poziciji pojedinih mreža? I kolikog bi efekta u DL imalo uzeti 3CA modem(npr B715) u usporedbi sa modemom iz A1 ponude uz Flatbox duo?

nadam se da pitanja imaju smisla i zahvaljujem se unaprijed!

Mogu ti provjeriti stanje na tvojoj lokaciji posalji mi u PM lokaciju.

Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

 

Pozdrav! Imam vrlo specifičan problem i ne znam je li stvar u 4G mreži, routeru ili nečem trećem. Naime, želim raditi live stream (video) na Youtube Live i Twitch, preko 4G mreže. Nedavno sam nabavio TP-Link Archer MR600 i koristim hardverski H.264 enkoder spojen kablom na router. Kad streamam preko fiksne veze (A1 coax), radi odlično. Kad streamam preko 4G mreže (HT), preko 4G routera koji je kablom spojen na H.264 enkoder, brzina uploada mreže je oko 30 Mbps, a stream puštam na skromnih 3 Mbps. Svakih par minuta stream “pukne” i na Twitchu ili Youtube javlja da je izgubljen connection, da bi nakon par sekundi opet nastavio dalje. Dakle, moje pitanje je, zašto se to događa ako je brzina uploada mreže daleko viša od brzine kojom ja streamam? Ujedno, ping je dosta visok, ide od 50-120 ms. Je li problem u routeru ili u mreži (HT)? Očajan sam, već danima pokušavam to razriješiti. Nije mi jasno zašto bez problema uploadam fajl po punoj brzini uploada, a stream na puno nižoj brzini šteka (i gubi se connection). Probao sam na Youtube i na Twitch. Oba javljaju problem, dok preko fiksnog interneta nema nikakvih problema. Molim pomoć! :(

 

PS: nalazim se u Zagrebu, centar, odličan signal, router kod prozora...

Razina korisnika 7
Bedž +4

tomtin00.  Najvjerojatnije ti je do routera prati dali ti se router diskonekta kad ide live stream. Obicno ta kratka prekidanja su rezultat prebacivanja sa jedne frekvencije na drugu. Treba fiksirati jednu frekvenciju i mislim da ce biti dobro bez prekidanja.

tomtin00.  Najvjerojatnije ti je do routera prati dali ti se router diskonekta kad ide live stream. Obicno ta kratka prekidanja su rezultat prebacivanja sa jedne frekvencije na drugu. Treba fiksirati jednu frekvenciju i mislim da ce biti dobro bez prekidanja.

 

Hvala na odgovoru! Taj router nažalost nema mogućnost postavljanja bandova, vratio sam ga u dućan, pa ću uzeti neki s tvog popisa. Ovi svi s popisa imaju mogućnost fiksiranja frekvencija? I još jedno pitanje, da li je ovo kratkotrajno diskonektanje uobičajeno za Carrier Aggregation routere ili je samo moj možda zeznut po tom pitanju?

😬

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kod svih routera se može to dešavati gdje je uključen CA na nekima rjeđe opet ovisi i od routera do routera. Bilo koji router od Huawei ima mogućnost zaključavanja frekvencija i agregacija bilo u samom sučelju routera ili nekim tool-om ili APP. Za operatera kojeg koristiš uzmu B535-232 ili B525s-65a ,a može i skuplji B818-263.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako je nekome 4G toranj jakooo daleko evo način kako ga kvalitetno približiti:wink:

 

 

Iskra P56+TP-LINK Grid parabolic antenna TL-ANT2424B

Razina korisnika 1

@daworin jel imaš možda info o kvaliteti Mikrotik antena, konkretno ovi modeli me zanimaju:

https://bit.ly/3l1e4XP ili https://bit.ly/33hw5uW

Rođak mi živi u zabiti di jedva ima 2-3Mbit na mob, ima kombinaciju dvije Iskre (koje je dobio od HT-a) ali i na modemu isto tako se net vuče ko krepana mačka :D

Jel bi bio možda na dobitku sa tim antenama? Glupo mi je reči mu da ih kupi i pljune masnu lovu a neće imati nikakvu dobit… Thnx!

Pozdrav

Znaci imam A1 homebox odnosno flatbox sad

Zte ruter 286 i brzina oko 40 do 50 max a prije toga ista brzina samo zte ruter 283.

Jedino kaj mi se promjenilo sa 100 giga prometa na terabajt

Ruter mi kaze uglavnom stalno full signal pa me sad zanima koji ruter bio najbolji da dobim nesto vecu brzinu s tim njihovim 4g+ internetom

Do 1000 kn a da se moze naci na web shopu kod nas ili po ducanima

Hvala unaprijed

Zaboravio sam napisati da mi je i upload uglavnom zna biti veci nego download koji varira od 20 do 50 mb

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zaboravio sam napisati da mi je i upload uglavnom zna biti veci nego download koji varira od 20 do 50 mb

Jel ti pise u sučelju routera LTE-A ili 4G+?

Pise mi LTE+

Trenutno signal sve pune crte

Download 25 

Upload 31 

Ping 15

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pise mi LTE+

Trenutno signal sve pune crte

Download 25 

Upload 31 

Ping 15

Po UL vidim da bi ti signal trebao biti još bolji ali i ovako je ok. Za više info daj mi svoju lokaciju pošalji u PM da vidim čime raspolaže tvoj operater sa frekvencijama

Razina korisnika 7
Bedž +4

Došlo do velike promjene kod jednog HR operatera u tarifama mobilnog interneta. Tako da postoji mogućnost da kroz pola godina A1 mobilna mreže bude stvarno jako opterećena što bi moglo rezultirati drastičnim smanjenjem brzina DL kod korisnika. Nadam se da će A1 biti spreman sa proširenjem kapaciteta mobilne mreže pa da neće doći do takvih situacija i neće biti primoran na neke rezove…...

Razina korisnika 2

U nadi je spas, samo čisto sumljan, svi oni su ažurni kad triba uzet lovu od korisnika, al kad triba ulagati....... onda je to već upitno, ne samo za mobilnu, nego i kabelsku, optiku a bome totalno zapostavili satelitsku 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Vidim da su počele veće migracije sa operatera na operatera, pa zato ću napisati što sve trebate uzeti u obzir da bi dobili kvalitetni 4G( signal, brzina DL UL) vrijedi i za nove korisnike na bilo kojem davatelju 4G usluge. Neovisno koji je operater prvo saznati koliko ih ima i gdje su bazne stanice na vašoj mikrolokaciji i na kojim frekvencijama odašilju 4G.Kada se to riješi tada se uzme u obzir info o tornjevima i frekvencijama i na temelju toga se odredi koji router i dali ima potrebe za vanjskim antenama. I kada se sve to odradi nema nikakvih iznenađenja što se tiče DL i UL. Negdje gdje su dostupne i veće brzine možete odabrati router koji ne podržava te brzine a vi ste zadovoljni DL 100-150Mbps i prema tome se određuje router i naravno jeftiniji je od routera sa recimo 4CA ili 5CA.Eto da ne lutate previše. Ako zapne tu sam:relaxed:

Razina korisnika 6
Bedž +6

Došlo do velike promjene kod jednog HR operatera u tarifama mobilnog interneta. Tako da postoji mogućnost da kroz pola godina A1 mobilna mreže bude stvarno jako opterećena što bi moglo rezultirati drastičnim smanjenjem brzina DL kod korisnika. Nadam se da će A1 biti spreman sa proširenjem kapaciteta mobilne mreže pa da neće doći do takvih situacija i neće biti primoran na neke rezove…...

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

I kakve to veze ima sa ovom temom nigdje ne piše koje routere će dijeliti. Samo trolaš!

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

I kakve to veze ima sa ovom temom nigdje ne piše koje routere će dijeliti. Samo trolaš!

Pa ima veze sa tvojim upisom o velikom migriranju korisnika s jedne mreže. A gaming je veliki biznis 🙄

Evo neki update za moj problem

S obzirom da nisam uspel jos doci do Huawei B715 uzel sam privremeno od iskona B535

Do sad sam imal zte 286 i download u prosjeku od 30 mb i nikad vise od 50 mb a u prosjeku upload isto oko 30 mb

Sad je download u prosjeku oko 70 mb a i ide do 100 mb prek dana a upload u prosjeku 45 mb 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo neki update za moj problem

S obzirom da nisam uspel jos doci do Huawei B715 uzel sam privremeno od iskona B535

Do sad sam imal zte 286 i download u prosjeku od 30 mb i nikad vise od 50 mb a u prosjeku upload isto oko 30 mb

Sad je download u prosjeku oko 70 mb a i ide do 100 mb prek dana a upload u prosjeku 45 mb 

 

Super poboljšanje.  Kako nisi uspio doći do B715?

Da ovo je super s obzirom kak je bilo prije

Kad nije bilo aktivinih oglasa da ga neko prodaje a po ducanima ga tu nema da bi ga uzel na rate jer jbg nemam bas tolko love trenutno u gotovini da bi ga izvana narucival ali eto nadam se da budem ga uzel kad tad pa da vidim jer bude jos bolje

Odgovori