Riješeno

100 GB.

  • 13 August 2020
  • 11 odgovora
  • 1111 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 18 odgovora

Dobro večer imam pitanje jedno (u vezi 100 GB.kako je moguce potrošiti od 1.8.do 10.8.100GB.bez skidanja filmova i drugih stvari  molim objašnjenje, jel meni laiku to je smiješno.)

icon

Najbolji odgovor od ms5keroid 3 September 2020, 18:58

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 2

Ne trebas skidati filmove, slusanje muzike ili gledanje videa preko youtube-a takodjer trosi promet. Cim imas dobru vezu, youtube prikazuje filmove u HD formatu sto povlaci dosta prometa. Tu su jos razni update-ovi racunala, android smartphone uredjaja i tableta, sve to trosi promet.

 

U kuci za iznajmljivanje imam jedan Homebox koji se dijeli na sve spojene goste, u jednom trenutku je bilo spojeno preko 17 uredjaja. Sinoc sam dokupio dodatnih 100 gb jer je prvih 100 gb iz paketa potroseno. Nema skidanja filmova, torrenti su zabranjeni (spojeno sve preko Mikrotik rutera i access pointova za potpunu kontrolu prometa), ali youtube, surfanje, multimedija je pojelo 100 gb,  a nismo prosli ni polovicu mjeseca.  

Razina korisnika 1

Ne trebas skidati filmove, slusanje muzike ili gledanje videa preko youtube-a takodjer trosi promet. Cim imas dobru vezu, youtube prikazuje filmove u HD formatu sto povlaci dosta prometa. Tu su jos razni update-ovi racunala, android smartphone uredjaja i tableta, sve to trosi promet.

 

I misliš li osobno nakon ove izjave da je sramota što A1 nudi samo 100Gb za 100 i neku kunu? 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Mislim da je sa takvom ponudom gotovo, jer se sada nudi samo Flatbox sa 1TB prometa po max. brzini.

Razina korisnika 1

Mislim da je sa takvom ponudom gotovo, jer se sada nudi samo Flatbox sa 1TB prometa po max. brzini.

Cini mi se da sam procitao da je 100 ili 200gb po punoj brzini, a onda 5Mbps. Katastrofa su idalje, ne stignes potrosit 500 kamoli 1000

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ne ide po punoj brzini, nego dostupnoj. Teoretski kažu da je 116 mbps, a meni je stvarna brzina 30-50 mbps (preko kabela). Što se tiče trošenja ovisi o korisniku. Npr. mojoj obitelji je do sada 200 GB bilo knap.

Razina korisnika 2

Ne trebas skidati filmove, slusanje muzike ili gledanje videa preko youtube-a takodjer trosi promet. Cim imas dobru vezu, youtube prikazuje filmove u HD formatu sto povlaci dosta prometa. Tu su jos razni update-ovi racunala, android smartphone uredjaja i tableta, sve to trosi promet.

 

I misliš li osobno nakon ove izjave da je sramota što A1 nudi samo 100Gb za 100 i neku kunu? 

Mislim naravno, ali od svih dostupnih operatera mi je kod njih najveca brzina i nude mi javnu IP adresu na Homeboxu i na bonove pa se mogu izvana spojiti i posloziti ukoliko nesto ne stima.

Mislim da je sa takvom ponudom gotovo, jer se sada nudi samo Flatbox sa 1TB prometa po max. brzini.

Cini mi se da sam procitao da je 100 ili 200gb po punoj brzini, a onda 5Mbps. Katastrofa su idalje, ne stignes potrosit 500 kamoli 1000

 

Najlakše je samo pljuvati... Prvo se informiraj, vidi uvjete usluge, a onda komentiraj. Brzina je neograničena do 1000GB, odnosno brzina je onolika kolika je dostupna na tvom području te kakvu opremu imaš. Tek nakon tih 1TB slijedi smanjenje brzine na 2Mbps. Za 179kn/mjesečno, sasvim pristojna ponuda pa čak i za mene kao poslovnog korisnika.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Čovjek priča o staroj Homebox tarifi na kojoj su i dalje mnogi, dok im ne istekne ugovor.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Koliko traje to promotivno razdoblje, jer meni piše da sam ga potrošio iako još u njega ovaj mjesec nisam ni zaronio?

 

Razina korisnika 4
Bedž +4

Koliko traje to promotivno razdoblje, jer meni piše da sam ga potrošio iako još u njega ovaj mjesec nisam ni zaronio?

 

Čini se da je to samo vizualna greška. Meni je tako za Mobilnu M već neko vrijeme ali su zato brojke dobre, piše 0 jer nisam ništa ni potrošio, a mogu trošiti normalno.

 

Razina korisnika 1

Mislim da je sa takvom ponudom gotovo, jer se sada nudi samo Flatbox sa 1TB prometa po max. brzini.

Cini mi se da sam procitao da je 100 ili 200gb po punoj brzini, a onda 5Mbps. Katastrofa su idalje, ne stignes potrosit 500 kamoli 1000

 

Najlakše je samo pljuvati... Prvo se informiraj, vidi uvjete usluge, a onda komentiraj. Brzina je neograničena do 1000GB, odnosno brzina je onolika kolika je dostupna na tvom području te kakvu opremu imaš. Tek nakon tih 1TB slijedi smanjenje brzine na 2Mbps. Za 179kn/mjesečno, sasvim pristojna ponuda pa čak i za mene kao poslovnog korisnika.

 

Zahvalim se i pohvalim kad valja, popljujem kad nevalja, jer ipak plaćam uslugu koju nemam. Najlakše je napisat "do 150mbps", i prvi tjedan dana 50mbps,nakon 2 godine konstnatno jedva 15. U 3 ujutro na jednu običnu Srijedu. I meni treba za posao i ne stigne čak ni preko noći uploadat video od 15 Gigabajta. 

Kad ih nazoveš, sve što znaju reći je "Resetiraj ruter, vrati na tvorničke, i promjeni frekvenciju".

Većina vjerujem nije dovoljno obučena da znaju šta rade sve funkcije rutera koji prodaju, nisu mi znali pomoći namjestit statičan IP putem rutera, da se mijenja svakih recimo 6000 sati, pa sam ih sam proveo kroz proces, nakon "Apply" promjena, interneta je nestalo, kad sam iskljucio Statican IP, ponovno je proradilo, sta mislis jesu mi znali rec zasto je tako? Većina ljudi tamo sjedi u tin stolicama na telefonima ne obučeni, nit ih zanima išta o poslu tehničke podrške, inače bi znali kako zaključat jednu ip adresu.

Imam A1 preko 4 godine, i mislim da je ruter resetiran jedno 9 tisuća puta samo zato jer se ne mozes spojit na WiFi ni sa jednim uređajem.  FAMOUS: Connected, no internet.

Odgovori