Riješeno

ZTE MF283+ DDNS problem

  • 9 June 2017
  • 7 odgovora
  • 3103 pregleda

Dobio od VIpa ZTE MF283 plus modem sa softwareom B04. Podes DDNS adresu i taj dan radi. Sutra ne radi. Moram resetirat modem da bi proradilo. U modemu pod DDNS napise registracija nije uspjela sve sok ga ne stisnem opet primijeni ili tesetiram. Drugi problem je sto iz LANa ne mogu pozvat DDNS adresu vec samo van mreze.
Ima netko ideje ili pomoc?
icon

Najbolji odgovor od A1_Igor 9 June 2017, 09:51

Pogledaj original

Odgovora 7

Pozdrav,

ovdje može biti više stvari, npr. da li koristiš javnu ili privatnu IP adresu...stoga bi bilo dobro da se javiš u SZK da provjere.
Zvao sam SZK i dobio odgovor da s vip stranica preuzmem B03 software.
Tehnicar ne zna kako meni moze pisat B04 u ruteru ali da su korekcije DDNS u njemu. Dal ima smisla ici na stariju verziju?
I da sam prvi koji ima ovakav prigovor
Nakon neuspjelog downgradinga softwarea, SZK mi sugerirala da opet resetiram ruter na tvronicke postavke i ukljucim samo 4g mrezu.
Nazalost nista se nije promijenilo.
I dalje dyndns izgubim u pristupu lokalnoj mrezi nakon 5-6h a unutar LANa ne mogu pristupit dyndns domeni vec upisat moram lokalnu IP adresu.
Totalno glupo. prije nisam imao problema s tim. imao sam fiksni vip internet i thompson modem.
Bedž
Pozdrav Dinko,

radimo dodatne provjere pa ti se javimo naknadno.
pozdrav,

također imam B04 frmware, trebat ću koristiti dyndns pa me zanima da li je riješen ovaj problem? Može li se sa ovim routerom 4G paketom koristiti fiksna IP adresa i kolika je cijena? Možete li dodijeliti na ovaj uređaj fiksnu javnu adresu?

Hvala
Koristim isto ZTE 283plus verzija B04
Zvao sam VIP (isto zbog DDNS-a), rekli su mi da napravim downgrade na njihovu B03 verziju.
Taj downgrade bio je neuspješan. Nakon toga, uređaj se ne želi spojiti na internet...
VIP poslao zamjenu i stigao Huawei B310s koji ima SAMO JEDAN LAN PRIKLJUČAK. Samo 1... Pa kakve su to zamjene...

Ako su vaši zaposlenici u VIP-u meni rekli da pokusam instalirati firmware s vaših stranica i to je prošlo neuspješno, kako možete ovako bezobrazno poslati za zamjenu modem sa samo 1 LAN priključkom...

Meni to ništa ne znači, osim par dana muke s neobrazovanim i nesposobnim nekim, ali ne i svim, zaposlenicima VIP-a. Sva sreca pa sam još uvijek pod periodom zaštite korisnika te mogu raskinut ugovor bez plaćanja ikakvih nadoknada, što će ići samo VIP-u na štetu.

Mogli biste malo poboljšati svoje poslovanje...
Pozdrav,

vezano uz temu ZTE MF283+ , koristimo sluzbeno ovaj uređaj verzija "B04".
Trebali bi testirat DynDNS (preko no-ip servisa) ali ne prolazi nam port forwarding. Koliko vidim imamo staticku DHCP adresu i ne možemo je isključiti

Trebali bi brzi odgovor da zanmo što naručiti od opreme ako se ovo neda realizirati

Unaprijed hvala
Joza

Odgovori