PITANJE

U zadnje vrijeme kolika su vam mjerenja na speed testu?

• 2 Svibanj 2019
  • 45 odgovora
  • 3870 pregleda

Odlučio sam svaki dan stavljati Screenshot svoje "brzine" u ovu temu. (Osim ako se odluče da obrišu post).

2.5.2019 - https://i.imgur.com/UdIC3PE.png

Odgovora 45

Razina korisnika 7
Bedž +3
@Chuckyhr - ako forumi kažu da radi s A1 karticom, slobodno uzmeš. Nitko od nadležnih ti neće reći da uzmeš jer svi garantiraju da će ispravno raditi samo s njihovim uređajima i to ti je službeni odgovor. Od HT-a mi nitko sa sigurnošću nije znao reći ide li njihov CI modul u dreambox 500 jer to nije uređaj na koji je modul testiran i kao oni ne garantiraju de će ispravno raditi, no sve uredno radi. Dakle, ako forumi kažu da ide, peglaj. 😉
@A1_Matej obratit se kojoj "tehnickoj podrsci"? mislim da bi i ja znao reći "istekaj iz struje, resetiraj, premjesti blize prozoru, prebaci sa 4g na 3g, izvadi pa umetni karticu, odite kupit novu karticu, vi ništa drugo i ne možete, ni nemate terensku podršku. A kad ništa od toga ne radi "tehnicka podrska" vas uputi na mail za prituzbe na koji ces cekat odgovor mjesec dana o raskidu ugovora, kako bi oni na kraju rekli "pa u ugovoru piše od 1mbps," tako da se time uvijek i brane, na kraju moras cekat 2 godine da ti istekne ugovor, inace placas penale jer ne mogu dostaviti brzinu. A stranica im puno "surfajte neogranicenim internetom, najbrzim itd itd. A na kraju taj neograniceni je ogranicen na 100Gigi. Uz to spor .*BLJUC*
Postoje i bolje natene, skupe su, nemam isustva koje su dobre
BTW i moj router stoji u potkrovlju otpočetka. Tel linija je spojena na žicu a T-Com otpojena (nadam se trajno) 😉 a dolje signal pojačavam sa Asusovim Repeaterom koji isto ima 5G WiFi, mada mobitelom i laptopom koristim direktni signal iz routera

Ruter nema cilj. On dijeli kako kome treba i kako ko ima jači pristup (jači signal) 🙂
Dakle ko jači taj kači haha
Na moj se nekad pokopčaju svi susjedovi gosti al opet sve šljaka. Tu zna bit do routera
Ja bi uzeo taj homebox ali ne svida mi se Alcatel sto nude uz to, jel necu imati problema ako uzmem taj Huawei B525 ? Trebala bi raditi usluga zar ne bilo koji da je uredaj?
Razina korisnika 4
Prema https://www.a1.hr/podrska/uredaji
Huawei B525 očito više nije u ponudi
Ma nije mi bitno sto nije u ponudi, kupio bih ga sam preko njuskala ili negdje drugdje,pa me zanima hoce radit 🙂
Razina korisnika 1

dosta dobre brzine ali imaju puno malih slova i skrivenih zavrzlama evo moje brzine jačine signala i router je Huawei B715s-23c. ali otkazao sam prije par dana uslugo otišao di su veće brzine i za mene povoljniji uvjeti ....

Evo mojeg mjerenja u večernje (vršne) sate:
Bazna stanica je ccc 150m od moje kuće.

sramotna su mi brzine nebum ni stavljal sve je ispod 5 mb/s,

interesantno je za primjetiti slijedeće, što sam duže korisnik HB-a to je brzina sve slabija i slabija. ne preostaje mi ništa drugo nego da prodam kuću na selu i preselim se u grad i spojim se na optiku lol…..

Razina korisnika 1

@nepodobni baš to. Jedva cekam da provedu optiku pa se vraćam na TCom bar su imali terensku podrsku.

Razina korisnika 1
@nepodobni Žao mi je radi poteškoće s brzinom. Jesi li već prijavio poteškoću odjelu tehničke podrške? Možeš nam i poslati svoje podatke u A1 inbox pa ćemo sve provjeriti.
ovo postaje interesantno!?!?!?!

Kako na B525 podesti da radi istovremeno na dvije frekvencije da se dobi veća brzina?
Nikakve. 1-2 ako sam srece u downloadu...
Meni je dnevni rezultat u prosjeku 110/33 a noćni (ranojutarnji) 150/33. Maksimalni ikad izmjereni bio je 174/55 🙂
Meni je dnevni rezultat u prosjeku 110/33 a noćni (ranojutarnji) 150/33. Maksimalni ikad izmjereni bio je 174/55 :)
kad si potpisao ugovor
Ugovor sam produžio prije 2-3 mjeseca na opet 2 godine

Evo mog današnjeg poslijepodnevnog screeshoota. Oba mjerenja su u razmaku jedan iza drugog.
Razlika je zato jer koristim kvalitetniji router koji osim maksimalnog LTE od 300MBps ima i mogućnost 5G WiFi. Prvi test je na WiFi 5G a drugi na običan WiFi.
U početku korištenja Homeboxa imao sam jako puno problema sa brzinom. Proveo sam doslovce sate i sate tražeći po kući najbolju lokaciju rutera. Od jesenas imamo novi odailjač i jačina signala mi je -86dB. Od tad sve mi je stabilno i moram priznat da sam i prezadovoljan uslugom. Čak i opcije koje se nude su mi jako dobre.
@Joso Koja je tvoja lokacija? Ja sam navodno pod dobrom pokrivenosti jer sam prije imao 40mbps sto mi je odgovaralo jako. Nakon produženja je ispod 5mbps, i sa "produznim antenama koje sam stavio vani", i bez njih. Mogu vidjeti sliku tvog rutera? Rekli su da imaju bolji, neki "huawei" ali mi taj nisu mogli poslat jer ga nemaju. --.-- . Jesu ti oni poslali taj Kvalitetniji Ruter?
Nisam dobio ništa za produženje. Router sam si kupio sam. Huawei B525
BTW, one externe antene koje sam imao prije na ZTE 285+ nisam nikad koristio, samo su mi "odmagale" Isto tako ne koristim ih niti na ovom Huaweiu
Lokacija Slunj
2.1 km zračne linije od repetitora

Pogledaj koliko ti je jačina signala u dB. Bar da je oko -100dB ili manje (jači signal)
Mislim da produženje ugovora nema ulogu na brzinu signala.
Piše mi -93db
Znači mogu sam sebi kupiti ruter i stavit njihovu karticu bez problema?
Misliš da bi to moglo riješiti?
Pa sad ne mogu tvrdit da će pomoći. Signal je dovoljno jak da ide možda i do 50MBps. Prije sam imao bzine od oko 30MBps na jačini signala -108dB.
Bojim se da je možda kapacitet veze preopterećen pa i uz jak signal brzina bude mala.
Najbolje testirat mobitelom prije

Odgovori