U zadnje vrijeme kolika su vam mjerenja na speed testu?

  • 2 May 2019
  • 45 odgovora
  • 9410 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 25 odgovora
Odlučio sam svaki dan stavljati Screenshot svoje "brzine" u ovu temu. (Osim ako se odluče da obrišu post).







2.5.2019 - https://i.imgur.com/UdIC3PE.png

Odgovora 45

dB su bolji što je manji broj. Meni je -86dB a da je npr -60 to bi značilo da maltene spavam uz repetitor haha
Spoji laptop ili komp kabelom u router i onda testiraj brzinu. Možda te zeza nešto wifi veza, možda mobitel, možda je neko nakačen na mrežu pa ti smanjuje parametre brzine....
Glupo je mjerit brzinu dok su drugi spojeni. To ne ide tako. Netko možda ima kvalitetniji mobitel i koristi više resursa i manje tebi ostane za test. Test se uvjek mjeri na "neopterećenu" mrežu dakle kad si samo ti spojen. I to ga ponoviš više puta. Ako su brojevi približno isti onda je to trenutna bzina

Pokušaj potražit manje dB micanjem routera i ako imaš skini one eksterne atene.
Naprosto - igraj se parametrima
Razina korisnika 1
Mislim da je cilj rutera da se nekoliko ljudi nakači na njega i da uspjeva držati brzinu. Recimo obitelj nas je od 4, mama i tata obicno fejs, ja i brat uglavnom YouTube, ne skidamo GTA od 60giga i nista slicno.. samo kad ne mozes ucitat 720p video, ne mozes ostat ravnodusan. Probat cu ga na Tavan premjestit hebes mi sve haha, jel postoji neka antena externa koja hvata bolje signal?
Postoje i bolje natene, skupe su, nemam isustva koje su dobre
BTW i moj router stoji u potkrovlju otpočetka. Tel linija je spojena na žicu a T-Com otpojena (nadam se trajno) 😉 a dolje signal pojačavam sa Asusovim Repeaterom koji isto ima 5G WiFi, mada mobitelom i laptopom koristim direktni signal iz routera

Ruter nema cilj. On dijeli kako kome treba i kako ko ima jači pristup (jači signal) 🙂
Dakle ko jači taj kači haha
Na moj se nekad pokopčaju svi susjedovi gosti al opet sve šljaka. Tu zna bit do routera
evo i mog speedtesta, lokacija je 13 km od Varaždina, mjesto Črešnjevo, 4G brzina
https://www.speedtest.net/result/8233685935.png
Ja bi uzeo taj homebox ali ne svida mi se Alcatel sto nude uz to, jel necu imati problema ako uzmem taj Huawei B525 ? Trebala bi raditi usluga zar ne bilo koji da je uredaj?
Razina korisnika 4
Bedž +4
Prema https://www.a1.hr/podrska/uredaji
Huawei B525 očito više nije u ponudi
Ma nije mi bitno sto nije u ponudi, kupio bih ga sam preko njuskala ili negdje drugdje,pa me zanima hoce radit 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Chuckyhr - ako forumi kažu da radi s A1 karticom, slobodno uzmeš. Nitko od nadležnih ti neće reći da uzmeš jer svi garantiraju da će ispravno raditi samo s njihovim uređajima i to ti je službeni odgovor. Od HT-a mi nitko sa sigurnošću nije znao reći ide li njihov CI modul u dreambox 500 jer to nije uređaj na koji je modul testiran i kao oni ne garantiraju de će ispravno raditi, no sve uredno radi. Dakle, ako forumi kažu da ide, peglaj. 😉
Razina korisnika 7
Bedž +4

dosta dobre brzine ali imaju puno malih slova i skrivenih zavrzlama evo moje brzine jačine signala i router je Huawei B715s-23c. ali otkazao sam prije par dana uslugo otišao di su veće brzine i za mene povoljniji uvjeti ....

Evo mojeg mjerenja u večernje (vršne) sate:
Bazna stanica je ccc 150m od moje kuće.

Razina korisnika 2

Razina korisnika 2
Bedž +3
@nepodobni Žao mi je radi poteškoće s brzinom. Jesi li već prijavio poteškoću odjelu tehničke podrške? Možeš nam i poslati svoje podatke u A1 inbox pa ćemo sve provjeriti.
Razina korisnika 2
ovo postaje interesantno!?!?!?!

Razina korisnika 2

Kako na B525 podesti da radi istovremeno na dvije frekvencije da se dobi veća brzina?
Razina korisnika 2
sramotna su mi brzine nebum ni stavljal sve je ispod 5 mb/s,
Razina korisnika 1
@A1_Matej obratit se kojoj "tehnickoj podrsci"? mislim da bi i ja znao reći "istekaj iz struje, resetiraj, premjesti blize prozoru, prebaci sa 4g na 3g, izvadi pa umetni karticu, odite kupit novu karticu, vi ništa drugo i ne možete, ni nemate terensku podršku. A kad ništa od toga ne radi "tehnicka podrska" vas uputi na mail za prituzbe na koji ces cekat odgovor mjesec dana o raskidu ugovora, kako bi oni na kraju rekli "pa u ugovoru piše od 1mbps," tako da se time uvijek i brane, na kraju moras cekat 2 godine da ti istekne ugovor, inace placas penale jer ne mogu dostaviti brzinu. A stranica im puno "surfajte neogranicenim internetom, najbrzim itd itd. A na kraju taj neograniceni je ogranicen na 100Gigi. Uz to spor .*BLJUC*
Razina korisnika 2

interesantno je za primjetiti slijedeće, što sam duže korisnik HB-a to je brzina sve slabija i slabija. ne preostaje mi ništa drugo nego da prodam kuću na selu i preselim se u grad i spojim se na optiku lol…..

 

Razina korisnika 1

@nepodobni baš to. Jedva cekam da provedu optiku pa se vraćam na TCom bar su imali terensku podrsku.

Odgovori