U zadnje vrijeme kolika su vam mjerenja na speed testu?

  • 2 May 2019
  • 45 odgovora
  • 9410 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 25 odgovora
Odlučio sam svaki dan stavljati Screenshot svoje "brzine" u ovu temu. (Osim ako se odluče da obrišu post).







2.5.2019 - https://i.imgur.com/UdIC3PE.png

Odgovora 45

Razina korisnika 1
Nikakve. 1-2 ako sam srece u downloadu...
Meni je dnevni rezultat u prosjeku 110/33 a noćni (ranojutarnji) 150/33. Maksimalni ikad izmjereni bio je 174/55 🙂
Razina korisnika 1
Meni je dnevni rezultat u prosjeku 110/33 a noćni (ranojutarnji) 150/33. Maksimalni ikad izmjereni bio je 174/55 :)
kad si potpisao ugovor
Ugovor sam produžio prije 2-3 mjeseca na opet 2 godine

Evo mog današnjeg poslijepodnevnog screeshoota. Oba mjerenja su u razmaku jedan iza drugog.
Razlika je zato jer koristim kvalitetniji router koji osim maksimalnog LTE od 300MBps ima i mogućnost 5G WiFi. Prvi test je na WiFi 5G a drugi na običan WiFi.
U početku korištenja Homeboxa imao sam jako puno problema sa brzinom. Proveo sam doslovce sate i sate tražeći po kući najbolju lokaciju rutera. Od jesenas imamo novi odailjač i jačina signala mi je -86dB. Od tad sve mi je stabilno i moram priznat da sam i prezadovoljan uslugom. Čak i opcije koje se nude su mi jako dobre.
Razina korisnika 1
@Joso Koja je tvoja lokacija? Ja sam navodno pod dobrom pokrivenosti jer sam prije imao 40mbps sto mi je odgovaralo jako. Nakon produženja je ispod 5mbps, i sa "produznim antenama koje sam stavio vani", i bez njih. Mogu vidjeti sliku tvog rutera? Rekli su da imaju bolji, neki "huawei" ali mi taj nisu mogli poslat jer ga nemaju. --.-- . Jesu ti oni poslali taj Kvalitetniji Ruter?
Nisam dobio ništa za produženje. Router sam si kupio sam. Huawei B525
BTW, one externe antene koje sam imao prije na ZTE 285+ nisam nikad koristio, samo su mi "odmagale" Isto tako ne koristim ih niti na ovom Huaweiu
Lokacija Slunj
2.1 km zračne linije od repetitora

Pogledaj koliko ti je jačina signala u dB. Bar da je oko -100dB ili manje (jači signal)
Mislim da produženje ugovora nema ulogu na brzinu signala.
Razina korisnika 1
Piše mi -93db
Znači mogu sam sebi kupiti ruter i stavit njihovu karticu bez problema?
Misliš da bi to moglo riješiti?
Pa sad ne mogu tvrdit da će pomoći. Signal je dovoljno jak da ide možda i do 50MBps. Prije sam imao bzine od oko 30MBps na jačini signala -108dB.
Bojim se da je možda kapacitet veze preopterećen pa i uz jak signal brzina bude mala.
Najbolje testirat mobitelom prije
Razina korisnika 1
Misliš stavit karticu u mobitel? Ili obicni speedtest na mobitelu?
Gledam ruter je preko 1000kn 😮
Razina korisnika 1
Buraz ovo je već zlostavljanje.

Znam da je skup ali je i vrijedan komad hardwarea koji se isplati posjedovat :)
Ne znam smije li se (bar za toliko) stavit kartica u mobitel. Možda testirat neko drugom A1 karticom....
Razina korisnika 1
Jesi vidio fotku iznad, sta da radim?
Ne mogu reći "previše se ljudi nakači", znali su da će tako biti, ne mozes doci kuci s posla navecer upalit sebi film pogledat
Koja je vrsta signala? To kao da je Edge 🙂 Takav ima HT u jednom mjestu 15km od mene. Haha koja smijurija, na Edgeu u 21 stoljeću 🙂
Razina korisnika 1
@Joso jel se vrsta signala provjerava na 192.168?
Što piše u routeru kad se ulogiraš da li mu je signal E, 3G ili 4G

Razina korisnika 1
Aha to, nisam znao da E znaci Edge 😃 imam 2g 3g i 4g, obicno sam na 4G. Ako krene jeb.avat, malo stavim na 3g pa tu bude normalnije, al je onda upload trash

Razina korisnika 1
@joso rekli su mi poslat Huawei ako budu imali, ali nisu imali pa su poslali Zte, da ih stisnem malo da pošalju taj neki Huawei?
Razina korisnika 1
Slikat ću ti info rutera samo da se docepam kompa za 5 min
Trebalo bi uvjek bit na 4G. Na 3G prebaci se automatskisamo u pozivu na fiksni broj. Po završetku poziva odmah se prebacuje na 4G. I to funkcionira sasvim u redu

Ulogiraj se mobitelom u router i prati dB i probaj mjenjat micro lokaciju routera. Ja sam prije dobio duplu brzinu pomakom od samo 30cm routera 🙂 Mikro lokacija može bit jako bitna
Razina korisnika 1
Ne koristim fixni, pa obicno i drzim stalno 4G.
Koliko je idealno db? Jer trenutno imam kao ti
Meni je dobro radilo i sa starim ZTE routerom tako da ne mogu reći da će se problem rješiti i njegovom zamjenom. Ali ovaj je kudikamo kvalitetniji i sa više opcija pa sam si ga sam kupio. Ne znam kakav oni nude. Ovaj daje Tele2 u svojoj ponudi koliko znam
Razina korisnika 1
Aha, pa evo sad je 15mbps sto je izdrzljivo, ima dosta uređaja u kući pa je i to čak problem. Problem je što varira.. malo 1mbps malo 10 malo 15, malo 0.3, pa mi ukucani prigovaraju jer sam glasao za Vip, a oni bi na TCOM hahah

Odgovori