Spor internet

  • 17 January 2021
  • 8 odgovora
  • 1453 pregleda

Razina korisnika 1
  • Forum rekreativac
  • 5 odgovora

Zadnjih par tjedana se mučim s vašim retardiranim internetom te čekam da ugovor prođe da pređem na drugi ISP. Ja ne tražim da internet bude jako brz ali očekujem internet s kojim mogu raditi normalne stvari. Ja ne mogu niti otiči na youtube bez da mi video zastajkuje čak i na 144p. To je stvarno žalosno. Ako nemožete držati ovoliko korisnika na vašem internetu, ili popravite svoje servere da mogu podržavati više ljudi ili jednostavno zatvorite A1 da se i drugi ljudi ne muče s lošim internetom. Trebalo mi je više od pola minute samo da uđem u a1 forum što bi na normalnom internetu trajalo sekundu do dvije. Sada samo čekam odgovor od A1 moderatora: “Nazovite službu za korisnike”. Oni samo kažu jeste li probali iskljućiti i uključiti ruter ili će reći da će doći neki informatičar koji ništa ne napravi te kaže da je problem u nama korisnicima a ne u vama. Već sam rekao, kad mi ugovor prođe ja odmah prelazim na drugoga ISP jer s ovim internetom ništa nije moguće raditi.


Odgovora 8

Razina korisnika 2

Najbolje je što kad se javljaš službi za korsnike ti kažu da je s tvojom uslugom sve u redu i da ako ti je internet spor da se prebaciš na 3G. Naravno, računi i dalje dolaze normalno kao da 4G radi… Gamad. 

Razina korisnika 3
Bedž

 

Mislim da ne treba previše komentirati...

Ovako je to bilo nekada...Homebox 2016.godina
2014.godina
I danas.. Ovo je na 4G mreži,maloprije
I maloprije na 3G mreži..

 

Stvarno ne tražim previše, ali ovo...

Internet mi je ovakav već danima u vremenu od 20:00 pa do 00:00.

Glavno da ja plaćam 4G, to je najbitnije.

 

https://www.speedtest.net/result/10790451665.png

 

Razina korisnika 1

Najbolje je što kad se javljaš službi za korsnike ti kažu da je s tvojom uslugom sve u redu i da ako ti je internet spor da se prebaciš na 3G. Naravno, računi i dalje dolaze normalno kao da 4G radi… Gamad. 

Ja ako i prebacim na 3G ostane mi isto smeće.  Download 1.38 Mbs, Upload 6.91 Mbs.  Stvarno mi se neda više baviti s njihovim smećem od interneta. Ponekat mi dođe da bacim router kroz prozor i razbijem ga čekićem. Ja neznam misle li ovi ljudi iz A1 da smo mi neki idioti te da nam ne treba internet ili su stvarno toliko nesposobni. Što oni čekaju toliko da poprave internet? Svaka normalna kompanija želi poboljšati svoje usluga a A1 kao da ih želi pogoršati. Svaki majmun bi brže popravio svoj internet nego ljudi iz A1. Uskoro prelazim na Tele2. Niti tamo neće ništa biti spektakularno ali će barem biti bolje. 

Razina korisnika 3
Bedž

Stvarno ne tražim previše, ali ovo...

Internet mi je ovakav već danima u vremenu od 20:00 pa do 00:00.

Glavno da ja plaćam 4G, to je najbitnije.

 

https://www.speedtest.net/result/10790451665.png

 

Opterećena ti je bazna stanica, zato je download manji od uploada.. 

Uzalud ti je njima pisati, puno korisnika je nezadovoljno i ništa. Moja greška je što sam uopće i prešao u A1. Isto sam na 3G jer mi na 4G puca veza ali koga briga. Puno ih je iz TELE 2  prešlo u A1 jer kod TELE 2 nakon potrošenih 200GB smanje brzinu na sramotnih 1MB/S.

A preko moba nakon potrošenih 5Gigi moraš slati sms nastavi pa dobiješ 2gige pa opet sms pa 2gige. Uglavnom ako  A1ne poprave još probati T-COM jesu najskuplji ali bolji od A1. Bolje ne uzimati na pretplatu pa kada nevalja otići dalje, ovako je pušiona.

Razina korisnika 3
Bedž

Nakon niza pokušaja rješavanja problema sporog interneta sa službom za korisnike, jučer sam dobio drugi, novi router ZTE MF286R umjesto dosadašnjeg 283V i poboljšanje je očigledno.

Jedino još moram riješiti problem slabog signala, trenutno je oko -95 dBm, iako na routeru imam 5 crtica jačine signala, ali to nije mjerilo, moram doći do barem -70 do -76,što je vrlo dobar.To ću probati riješiti sa Iskra antenom.

Razina korisnika 4
Bedž +1

To ti ništa nije sigurno. Imam isti router (MF286R), malčice bolji signal (-92 dBm), toranj skoro duplo bliži od tvoga, i nikada nisam imao preko 50 Mb/s, a sada mi je prosjek 20-30 Mb/s. Problem je u pojedinim baznim stanicama.

Odgovori