Riješeno

Povratak na kabelski router

  • 27 August 2018
  • 6 odgovora
  • 679 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora
Pozdrav svima,

10 mj. sam na Homeboxu s kojim nisam zadovoljan. Prije sam imao običan kabelski (ADSL?) router. Je li se moguće vratiti na taj prijašnji aranžman koji mi sad u retrospektivi izgleda bolje?

Hvala.
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 29 August 2018, 12:15

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 7
Bedž +3
Bio si na parici pa si prešao na mobilni net? Ako ti je parica ugašena moraš prvo na Iskon ili HT da ti spoje liniju. Možeš ti i na VIP, ali moraš platit onda HTu spajanje.
Ako imaš aktivnu liniju i homebox ti nije pod ugovornom obvezom onda možeš tražit ponovno fiksni Internet.
Da, homebox je pod ugovornom obvezom ali ja sam nezadovoljan uslugom i razmišljam o raskidu ugovora. U stvari me zanima je li moguće postojeću ugovornu obavezu pretvoriti u drugu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
A možeš im poslat službeni upit na mail, al s obzirom na ugovornu obvezu očekujem "ne". Ako krše uvjete ugovora ili je usluga potpuno neupotrebljiva onda možeš iskamčiti raskid.
Što se tiče šaltanja, radi se o potpuno različitim tehnologijama, teško je prijeći i na drugu tarifu, kamo li ponovno na parici, pogotovo ako je linija ugašena.
Da, usluga je neupotrebljiva preko ljeta (kad mi je i najpotrebnija) zbog čestih zagušenja mreže. Ne znam na koji mail da se obratim.
Razina korisnika 7
Bedž +3
http://www.vipnet.hr/obrasci-za-prigovore
http://www.vipnet.hr/podrska/clanak?fetchArticleWithId=9920

Računaj da su ti odgovore dužni slati i najčešće tako rade kroz 15 dana. Isto tako postupak ne ide baš "ja bi raskid jer nisam zadovoljan". Slijedi dopisivanje u kojem ti dokazuješ da je usluga neupotrebljiva, skupljaj i prilaži dokaze, schreenshootaj slab signal, mjeri brzine u različita doba Hakometrom i sve prilaži. Nakon nekog vremena dopisivanje, pokojeg umanjenja računa zbog prijava smetnji i loše usluge komisija obično odobri ili sama ponudi raskid bez penala.
Možeš tu naravno tražiti ponovno i duo/trio, ali provjeri prije ono što sam pisala u vezi parice, imaš li uopće postojeću aktivnu liniju na koju bi te mogli spojiti.
Probat ću. Hvala.

Odgovori