Otvaranje portova

  • 2 March 2018
  • 6 odgovora
  • 4320 pregleda

Pozdrav ekipa.
Imam problem sa otvaranjem portova na MF283+ routeru. Imam javnu ip adresu. Da li je tocno ako tu adresu upisem u web browser, van svoje mreze, da bi trebao doci do logina na svojem routeru? Posto se to ne dogadja a i port checker kaze da je port 80 closed...
Vjerujem kad bi ovo radilo da bi mi radio i port forwarding koji mi treba za nekoliko aplikacija...
Hvala

Odgovora 6

Razina korisnika 3
Bedž +1
Ne možeš doći do svog routera izvana. Izgleda da su zabranili pristup tom portu. Za neki drugi port može se napraviti forwardiranje i trebalo bi raditi bez problema, barem meni radi. Ja sam koristio porove od 1024 na više.
Ok to ima smisla. Ali, evo na drugoj slici se vidi da sam i napravio portforward za port 22 a port checker isto govori da je closed i ne mogu pristupiti. Ili ja nesto ne radim kako treba... Bar bi ovo trebalo biti jednostavno... Probao sam i port 51413 otvoriti ali ista stvar...
Pozdrav ifurcic,

postoji tema koja je otvorena na forumu vezano za ovaj upit.

Provjeri dali ti od ovoga može što pomoći:

https://forum.vipnet.hr/homebox-37/zte-283-dyndns-i-otvaranje-portova-229/index1.html
Procitao sam tu temu ali nista mi ne pomaze. Vecinom su problemi zbog privatne IP adrese a ja imam javnu... Imam i ukljucen ddns ali svejedno ne radi bez obzira upisao domenu ili ip adresu...
Razina korisnika 3
Bedž +1
Pretpostavljam da si za onu IP adresu koju si sakrio plavom bojom u postavkama forwardiranja upiaso 192.168.1.xyz. Isto tako na uređaju kojem želiš daljinski pristupiti stavio tu istu fiksnu IP adresu te port 22.
Da. Nije mi jasno zasto ne radi preko vipovog routera.
Uglavnom rijesio sam tako da sam iza vipovog routera stavio mikrotik router. Na vipovom routeru postavio DMZ na adresu mikrotika. Svi moji uredjaji se spajaju na mikrotik. U mikrotiku napravio PF i sve radi... Jos moram podesiti mikrotik FW da dodatno stiti lokalnu mrezu i dropa sav nezeljen promet...

Odgovori