Riješeno

Otključavanje ZTE 286+

  • 17 January 2018
  • 14 odgovora
  • 9329 pregleda

Predragi, kupio bih u jednoj od mnogih zalagaonica koji prodaju vaš dotični router za 300 kn i koristio ga kod drugog pružatelja internet 4g mreže (koji nema 100 GB ograničenje). Da li VIP mora dozvoliti (otključati) korištenje dotičnog uređaja za sve ostale operatere?
Nisam baš dobro razumio HAKOM-ove naputke.
Hvala,
Jasmin Bojić
icon

Najbolji odgovor od daworin 1 May 2020, 19:58

Pogledaj original

Odgovora 14

Koliko ja znam uredjaj je otkljucan barem je tako u srpskom vipu njihov zte je simfree provereno a koliko sam citao po hr forumima i tamo pisu da je otkljucan
Razina korisnika 5
Predragi, kupio bih u jednoj od mnogih zalagaonica koji prodaju vaš dotični router za 300 kn i koristio ga kod drugog pružatelja internet 4g mreže (koji nema 100 GB ograničenje). Da li VIP mora dozvoliti (otključati) korištenje dotičnog uređaja za sve ostale operatere?
Nisam baš dobro razumio HAKOM-ove naputke.
Hvala,
Jasmin Bojić

HAKOM kaže da mobilni operater za sve uređaje kupljene na pretplatu mora osigurati ključ za otključavanje uređaja na sve mreže ili besplatno otključavanje uređaja u ovlaštenom servisu, dok se za uređaje kupljene uz uslugu na bonove kod i otključavanje mogu zatražiti nakon 12 mjeseci od dana kupovine.

Pozdrav, vidim da ovu temu već dugo nitko nije otvarao pa me zanima da li A1 mora nakon isteka pretplate izvršiti na zahtjev otključavanje Homebox uređaja konkretno ZTE 283+.Hvala

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema više zaključavanja uređaja ne isplati se to operaterima jer ga moraju ionako otključati svi ti routeri kao i mobiteli su otključani bilo od A1 ili drugih operatera samo mogu imati brendiran FW ali to ne znači da je zaključan.

Tnx mislio sam da je tako al pokušavam spojiti se putem HT kartice uspijevam dobiti vezu al nemam pristupa internetu. Nisam baš neki stručnjak ima li netko tko bi mogao pojasniti šta bi trebao, možda ga resetirati ili nešto slično? 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@micko - provjerio u postavkama, upisan apn od ht-a?

Pozdrav mi možeš malo to pojasniti to sa apn-om? Gdje bi trebao to upisati?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo tu imaš manual  https://static.a1.hr/hwdb/images/uploaded/egain/2470467_A1-Modem-ZTE%20MF283plus-Upute%20148x210.pdf

Tnx

Opet ja, pozdrav, upisao  APN od HT-a i opet nema pristupa internetu, neka druga kvaka u pitanju? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nisu ti možda data(podaci) uključeni i još provjeri dali ti je APN od operatera zadan ako nije bio spremljen vrati se na staro

Riješio problem hvala puno, lp

Bok, naisao sam slucajno na tvoju temu sa ovom promjenom apna za koristenje rutera ,naime imam isti problem ,je li mi mozes molim te reci kako si to rijesio ?

 

Pozdrav evo imam malo vremena pa ovako:

Prvo san ga resetirao na tvornički postavke ako imaš isti router tipka za resetiranje je gore na njemu držii par sekundi dok se ne resetira onda ga ponovno spoji na komp i u postavkama mreže upiši novi APN ovisi koju mrežu koristiš evo u privitku postupak https://static.a1.hr/hwdb/images/uploaded/egain/2470467_A1-Modem-ZTE%20MF283plus-Upute%20148x210.pdf

Ubaci novu karticu i trebao bi raditi

 

Odgovori