Novi router

  • 6 February 2021
  • 16 odgovora
  • 4939 pregleda

Razina korisnika 1

Dobar dan. Kada planirate dati u ponudu kvalitetnije routere? I Tele2 i HT daje Huawei B535 CAT 7 router, a vi dajete ovo smece od ZTE routera. Cisto radi usporedbe, stari model routera od Tele2, tj. Huawei B525-23a sa A1 karticom postize 60 mbps brzinu u downloadu, a kad se spoje Iske P-56, brzina ide preko 100 mbps. Kad na isto mjesto stavim vas Zte MF286R sa istom karticom brzina u download-u je oko 15 mbps, a Iskre uopce ne prepoznaje. 

Mislim da bi imali puno zadovoljnijih korisnika samo kad bi ulozili u routere koje dajete korisnicima. 

Ovako korisnici ako zele imati stabilnu brzinu, a ne da varira od 2 do 40 mbps, sto je kod mene slucaj iako je signal na -75 dB konstantno, moraju ulagati u opremu cca 2000 kn kako bi se mogli slojiti na odasiljace koji nude 2 frekvencije spajanja, a ne samo zastarjeli 800 mhz i jos uz to moraju placati vas router. 


Odgovora 16

Razina korisnika 4
Bedž +3

Nedavno su uopće i uveli ZTE MF286R kao cat 6 router.  Osobno ne vjerujem da će tu doći do nekih ozbiljnijih pomaka, a ako i bude će vjerojatno poskupiti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ni HT ni Tele2 ti ne daju routere moraš ih kupiti. Ima A1 i za poslovnjake Huawei B618 pitaj možda ga možeš dobiti za 1200kn

Razina korisnika 1

Ma znam da ne daju. Placam jja i ovaj zte mjesecno. Al vec kad placam, volio bi da placam nesto kvalitetnije

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa ja tu ne vidim problem kupiš svoju opremu i seliš se gdje je bolja ponuda i brzine. Ako ćeš čekati naše operatere da imaju top routere onda kada treba bit ćeš unazad barem dvije godine što se tiče opreme…. Iskeširaš cca 2000 soma kn i garant brzine iznad 100Mbps u svako doba dana ili noći. Njihova politika je takva i to je to. A ti imaš izbor sve ovisi o tebi.

Razina korisnika 1

Kupujem ja sad svoju opremu kvalitetniju, al problem je sto A1 nije dao flatbox ukoliko ne kupis njihov router. To onda boli. Moras kupit njihov router, a kupis sranje i onda jos moras kupovat svoju opremu, a ovo ne mozes prodat jer svi znaju da je sranje.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zato i nisam na A1 ne želim kupiti njihov router za mene je to ucjena i to je to. Nisu oni jedini izbor. 

Razina korisnika 1

Koji je jos dobar da daje 1 tb prometa bez smanjenja brzine. Zato sam i presao ssa tele2 na A1. Kod tele2 sam imao 120 mbps brzinu bez ikakve dodatne opreme, al su promjenili politiku kad ih je kupio telemach. Nije meni problem ni ovih 40 mbps, kad bi bilo variranje u 5 do 10 mbps ovisno o dobu dana. Ali toliko pada brzinu da ne mogu IP TV gledat

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ne reklamiram druge operatere imaš tarifa i sa preko 1TB prometa po punoj brzini

Razina korisnika 1

Moze u PP

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za početak imaš od A1 Fletericu. Pa ne kužim odlaziš od jednog operatera i ne provjeriš sve mogućnosti kod drugih operatera…. Šta da ti ja sad tražim tarifu koja bi tebi odgovarala pa to možeš i sam ako se znaš služiti google tražilicom.

Razina korisnika 1

Mislim, ako znas tarifu jednostavno posaljes. Valjda zato forumi isluze, da medusobno sirimo znanje. A ako si frajer koji voli prosipati pamet bez icega izrecenog onda se bolje u startu nemoj prikljucivati u razgovor. Nemamo svi vremena googlati par dana i traziti sitna slova. Nekome je mozda hitno da isti dan raskine ugovor sa jednim operaterom i dobije brzi internet od drugog.

Za početak imaš od A1 Fletericu. Pa ne kužim odlaziš od jednog operatera i ne provjeriš sve mogućnosti kod drugih operatera…. Šta da ti ja sad tražim tarifu koja bi tebi odgovarala pa to možeš i sam ako se znaš služiti google tražilicom.


Stvarno si stručnjak za sve to ali (bez uvrede i želje da te vrijeđam) podcjenjivački gledaš na druge, ne razumiju se svi pa ni ja tako dobro u sve to. I ja sam otišao iz TELE 2 u A1 i vidim sada da je T-COM bolji ( barem za internet preko mobitela, ta tarifa unlimited što ti imaš). Ako znaš gdje ima bolja ponuda napiši za sve koji se predumišlju i neznaju kojega operatera odabrati. Hvala.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • zoranp  Evo imaš priliku uputi 

  • jurinjo03  daj mu linkove tarifa bez kupnje routera.

  • Na šta je ispao forum ima 100 tema o tarifama ali problem je prolistati najjednostavnije je napisati jedno pitanje 100puta

  • zoranp  Evo imaš priliku uputi 

  • Na šta je ispao forum ima 100 tema o tarifama ali problem je prolistati najjednostavnije je napisati jedno pitanje 100puta

U čemu je problem i 101 puta ako možeš nekome pomoći. Znam ali ti neću reći, traži sam, to je tvoje razmišljanje.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pomozi mu

Razina korisnika 2

Svi serete do besvijesti, samo bi gotovu ponudu da vam se servira, a nebi nitko ulozio ni trunke svoga vremena u par testiranja koja se spominju po forumu. Sto se tice @daworin covjek je medju jedinima koji stvarno pomaze ljudima na ovom i ostalim forumima i korisnici/forumasi mu mogu biti zahvalni sto je nasao rjesenja za izvuci najbolje od nasih operatera. Procitao sam sve postove sto su on sam i drugi pisali i ima dosta materijala, treba par sati, ali shvatite kako funkcionira mobilni internet i kako sami pronadjete operatera koji najbolje odgovara vasoj lokaciji i sto uopce mozete ocekivati. S time da za tjedan dana ce vam mozda bolje odgovarati drugi operater. 

I nije pomogao 101 vec preko par tisuca puta ekipi, ali se ljudi i dalje ne udostoje malo informirati, a tek onda pitati.

Kako ste vi doprinijeli razvitku i poboljsanju kvalitete mobilnog interneta na ovom forumu?

Odgovori