Riješeno

Konfiguracija- port forwarding na MF283

  • 29 December 2018
  • 2 odgovora
  • 880 pregleda

Imam uredjaj MF283 (HW verzija: MF283V-1.0.0, SW verzija ...MF283VV1.0.0 B03).
na postavkama sam definirao ispravnu lokalnu "IP adress" , "port range" i "Protocol" koji bi trebao da prodje kroz firewall (zvuci prilicno jednostavno).
Medjutim bez obzira na ove postavke nisam uspio pristupiti lokalnom racunaru sa vana.
MF283 routeru je dodijeljena IP adresu koju znam / i koristim (problem nije u DNS).
Ipak nisam u mogucnosti pristupiti racunar na lokalnoj mrezi (iza routera) iako sam naveo ispravnu javnu IP adress + port. Takodje port scaner ne vidi da je taj port otvoren (recimo 80 za http).

Dali postoje jos neke postavke na routeru MF283 koje se moraju uraditi da bih mogao sa vana (sa interneta) dostupiti racunaru u lokalnoj mrezi (koji recimo ima fixnu lokalnu IP adresu 192.168.0.10 i sluzi kao web server i koristi port 80)

Dali bi neko mogao da postavi par screen shots o konfiguraciji port forwarding za ovakav primjer)

hvala unaprijed
icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 21 March 2019, 21:14

Pogledaj original

Odgovora 2

Nazovite SZK A1, oni moraju nešto kliknut u sistemu i proradiće odmah port forwarding.
Sve se poništava eventualnim resetom routera
Ja sam doskočio problemu, kupio sam Huawei B525 router, ubacio karticu i odmah radi port forwarding plus sad uživam u brzinama koje idu prije sa optikom nego nekim drugim načinom. U prosjeku mi je brzina preko 100MBps, išla je do 174MBps 🙂
Razina korisnika 4
Bedž +3
@Joso Tehnička podrška može svašta nešto na daljinu. 😀

Odgovori