Internet brzina

  • 18 May 2020
  • 16 odgovora
  • 4653 pregleda

Poštovani,

Imam A1 homebox internet 4g, kada se potrosi 100gb brzina interneta iznosi preko wifija 0,8mbit, a preko kabla 1.5 max. A nakon ponoci kada hi trebalo ići punom brzinom, brzina je max 10mbit. Molim Vas za rješenje. 

Hvala,

Kristijan Slunjski


Odgovora 16

Obvezno kontaktiraj službu za korisnike i provjeri da li ti je aktivirana opcija neograničenog surfanja iza ponoći.

Imam neograničeno preko noći. Takvu tarifu imam i neograniceno izmedu ponoci i 10 ujutro. Al brzina je sve gora i gora. A 4g mreža, prebrutalno ono..

Ovo je prvi glas da je netko nezadovoljan brzinom, a pogotovo s 4G….prebacite se na 3G i biti će sigurno bolje. A preko noći je najbolje spavat. Inače kad potrošite 100 gigi čekate do slijedećeg 1. u mjesecu, nadam se da Vam to ne predstavlja neki problem. Evo nadam se da sam pomogao savjetima i da ćete i dalje uživati u blagodatima Homebox-a.

Ovo je prvi glas da je netko nezadovoljan brzinom, a pogotovo s 4G….prebacite se na 3G i biti će sigurno bolje. A preko noći je najbolje spavat. Inače kad potrošite 100 gigi čekate do slijedećeg 1. u mjesecu, nadam se da Vam to ne predstavlja neki problem. Evo nadam se da sam pomogao savjetima i da ćete i dalje uživati u blagodatima Homebox-a.


Lako je moguće da je centrala preopterećena te je brzina zbog toga manja.

A ovaj komentar “po noći je najbolje spavat a kad potrošiš 100Gb čekaj 1. u mjesecu” nema veze sa mozgom. 

Raspitao sam se s drugim korisnicima u okolici koji imaju istu tarifu kao i ja i nikome nije tako mala brzina. Znači užas

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ima tu više faktora ti drugi korisnici možda imaju bolju opremu (router, vanjske antene) i naravno druga lokacija možda imaju bolji kut zračenja čelija i time veću brzinu. Jako malo informacija si dao npr: koju opremu koristiš, udaljenost bazne stanice, parametri 4G signala itd itd….


Lako je moguće da je centrala preopterećena te je brzina zbog toga manja.

A ovaj komentar “po noći je najbolje spavat a kad potrošiš 100Gb čekaj 1. u mjesecu” nema veze sa mozgom. 

A ima veze koristiti Homebox u 2020. godini :joy: .

Kako centrala može biti preopterećena?

Kad potrošiš 100 Gb onda kupiš dodatne gige ili čekaš 1. u mjesecu, a ne kukaš:hear_no_evil: .

Najbolje je kad ti savjetuju da se malo pomakneš s uređajem i prebaciš se na 3G - to je tzv. sprdafon.

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @slunjski97 

 

Mogu provjeriti, samo mi se sa svojim podacima javi OVDJE

Kolege s nadležnog odjela provjerit će o čemu se radi. 

Razina korisnika 2

Najdraži mi je odgovor da je bazena stanica preopterećena, na to mi se kosa naježi

Razina korisnika 4
Bedž +1

Pitanje. Je li uobičajeno, kod Homeboxa, da prilikom telefoniranja se sve prebaci na 3G i brzina interneta padne toliko da postaje neupotrebljiv?

Razina korisnika 2

Ne koristin telefon, nit je priključen na ruter, dapače, ispočetka je i bia povezan pa su brzine bile puno veće nego sad. 

Vidjet ćemo sa novim ruterom kad stigne koliko će poboljšati 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma ne, pošto je ovdje tema internet brzina, stručnjacima sam postavio pitanje o problemu koji se kod mene pojavljuje.

Razina korisnika 1

Pitanje. Je li uobičajeno, kod Homeboxa, da prilikom telefoniranja se sve prebaci na 3G i brzina interneta padne toliko da postaje neupotrebljiv?

Pozivi se obavljaju na 3G, zato te automatski i prebaci na 3G kod poziva. A brzina ti ovisi o dostupnosti i kvaliteti 3G signala naše "najbolje mreže"

Možeš forceati 3G pa izmjeriti brzinu za test. 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Očito da im je 3G loš, jer brzina padne na brzinu dial up interneta, a tijekom razgovora se čuju smetnje i distorzije zvuka.

Razina korisnika 1

Očito da im je 3G loš, jer brzina padne na brzinu dial up interneta, a tijekom razgovora se čuju smetnje i distorzije zvuka.

U zadnje vrijeme je sve loše. I 3G i 4G

Razina korisnika 4
Bedž +1

Na internet za sad nemam zamjerke, brzina 30-50Mbps… sve dok ne dignem telefonsku slušalicu.

Odgovori