Internet brzina

• 18 Svibanj 2020
  • 16 odgovora
  • 4173 pregleda

Poštovani,

Imam A1 homebox internet 4g, kada se potrosi 100gb brzina interneta iznosi preko wifija 0,8mbit, a preko kabla 1.5 max. A nakon ponoci kada hi trebalo ići punom brzinom, brzina je max 10mbit. Molim Vas za rješenje. 

Hvala,

Kristijan Slunjski

Odgovora 16

Obvezno kontaktiraj službu za korisnike i provjeri da li ti je aktivirana opcija neograničenog surfanja iza ponoći.

Imam neograničeno preko noći. Takvu tarifu imam i neograniceno izmedu ponoci i 10 ujutro. Al brzina je sve gora i gora. A 4g mreža, prebrutalno ono..

Ovo je prvi glas da je netko nezadovoljan brzinom, a pogotovo s 4G….prebacite se na 3G i biti će sigurno bolje. A preko noći je najbolje spavat. Inače kad potrošite 100 gigi čekate do slijedećeg 1. u mjesecu, nadam se da Vam to ne predstavlja neki problem. Evo nadam se da sam pomogao savjetima i da ćete i dalje uživati u blagodatima Homebox-a.

Ovo je prvi glas da je netko nezadovoljan brzinom, a pogotovo s 4G….prebacite se na 3G i biti će sigurno bolje. A preko noći je najbolje spavat. Inače kad potrošite 100 gigi čekate do slijedećeg 1. u mjesecu, nadam se da Vam to ne predstavlja neki problem. Evo nadam se da sam pomogao savjetima i da ćete i dalje uživati u blagodatima Homebox-a.

Lako je moguće da je centrala preopterećena te je brzina zbog toga manja.

A ovaj komentar “po noći je najbolje spavat a kad potrošiš 100Gb čekaj 1. u mjesecu” nema veze sa mozgom. 

Raspitao sam se s drugim korisnicima u okolici koji imaju istu tarifu kao i ja i nikome nije tako mala brzina. Znači užas

Razina korisnika 3

Ima tu više faktora ti drugi korisnici možda imaju bolju opremu (router, vanjske antene) i naravno druga lokacija možda imaju bolji kut zračenja čelija i time veću brzinu. Jako malo informacija si dao npr: koju opremu koristiš, udaljenost bazne stanice, parametri 4G signala itd itd….

Lako je moguće da je centrala preopterećena te je brzina zbog toga manja.

A ovaj komentar “po noći je najbolje spavat a kad potrošiš 100Gb čekaj 1. u mjesecu” nema veze sa mozgom. 

A ima veze koristiti Homebox u 2020. godini :joy: .

Kako centrala može biti preopterećena?

Kad potrošiš 100 Gb onda kupiš dodatne gige ili čekaš 1. u mjesecu, a ne kukaš:hear_no_evil: .

Najbolje je kad ti savjetuju da se malo pomakneš s uređajem i prebaciš se na 3G - to je tzv. sprdafon.

Pozdrav @slunjski97 

Mogu provjeriti, samo mi se sa svojim podacima javi OVDJE

Kolege s nadležnog odjela provjerit će o čemu se radi. 

Najdraži mi je odgovor da je bazena stanica preopterećena, na to mi se kosa naježi

Pitanje. Je li uobičajeno, kod Homeboxa, da prilikom telefoniranja se sve prebaci na 3G i brzina interneta padne toliko da postaje neupotrebljiv?

Ne koristin telefon, nit je priključen na ruter, dapače, ispočetka je i bia povezan pa su brzine bile puno veće nego sad. 

Vidjet ćemo sa novim ruterom kad stigne koliko će poboljšati 

Ma ne, pošto je ovdje tema internet brzina, stručnjacima sam postavio pitanje o problemu koji se kod mene pojavljuje.

Razina korisnika 1

Pitanje. Je li uobičajeno, kod Homeboxa, da prilikom telefoniranja se sve prebaci na 3G i brzina interneta padne toliko da postaje neupotrebljiv?

Pozivi se obavljaju na 3G, zato te automatski i prebaci na 3G kod poziva. A brzina ti ovisi o dostupnosti i kvaliteti 3G signala naše "najbolje mreže"

Možeš forceati 3G pa izmjeriti brzinu za test. 

Očito da im je 3G loš, jer brzina padne na brzinu dial up interneta, a tijekom razgovora se čuju smetnje i distorzije zvuka.

Razina korisnika 1

Očito da im je 3G loš, jer brzina padne na brzinu dial up interneta, a tijekom razgovora se čuju smetnje i distorzije zvuka.

U zadnje vrijeme je sve loše. I 3G i 4G

Na internet za sad nemam zamjerke, brzina 30-50Mbps… sve dok ne dignem telefonsku slušalicu.

Odgovori