Internet

  • 15 October 2019
  • 7 odgovora
  • 841 pregled

Priča: Došla gospođica Iva u moju kuću te mi nudi internet od 70 mbs, neograničeni te turbo brzi internet! Ja budala prihvatio, te kontam... pa hajde ako je tako onda MOŽE. Sve to fino i lijepo ide, gledam brzinu kad ono 3 mb/s, nešto mi tu smrdi, ali eto još ću vidjeti do kraja mjeseca. Prošlo 3 tjedna od prelaska na A1 kad zvoni telefon i kaže "Potrošili ste vaš mjesečni podatkovni promet od 100 GB, ako želite aktivirati dodatnih 100 GB javite se u najbliži A1 servis". Kontaktiram A1 kad ono ja uopće nemam neograničeni internet!!!!!!! Gospođica mi je doslovno lagala u lice i napravila ugovor, a od tada joj se ne može čuti ni glasa, te kamoli vidjeti traga! A1 tvrdi da nije moguće preći s ograničenog na neograničeni internet. Za raskid ugovora traže 4.000 kn! Pa zašto lažete i kradete ljude?!?!?! Kako vas nije sramota? Ako ste ljudi onda ovo sve što sam ja napisao ne brišete s foruma, želim da mi netko objasni zašto je ovo ovako. Kako spavate nakon svega ovog? Sramota..... 


Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3

Sve piše u Uvjetima korištenja, nažalost premalo ih proučimo ili se informiramo prije nego se odlučimo uzeti Uslugu. Homebox je neograničeni ali nakon mjesečne potrošnje od 100 Gb do kraja mjeseca se smanji brzina. Može se kupiti dodatni paket ili nekako “zakrpati” s noćnom opcijom koja je po punoj brzini. Nešto drugo mi čudno, ako je konstantno tako slaba brzina kako je već otišlo 100 Gb?

Pa boga mi da ti kažem,ni ne znam.... ograničeno-neograničeno nije isto! Velika je razlika, mene samo čudi kako je ta ženska imala hrabrosti napravit tako nešto. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ima već tema na forumu vezano uz tu problematiku. A gledaj, prodajni predstavnik živi od provizije koje ostvaruje prodajom, indirektno mu o tome ovisi i plaća. Sama propaganda kaže “neograničeno” a sitnim slovima piše da je paket od 100 gb nakon čega se smanji brzina, kao u banci kad potpišeš papire za kredit, prihvatiš Uvjete pa i sitna slova. Mislim da nije konstantno 3 Mb/s jer nema šanse da potrošiš 100 Gb s tom brzinom, možda si mjerio u prime-timeu kada je zagušenje. Svakako provjeri s tehničkom neka ti analiziraju. Ovisi o lokaciji, minimum brzinu parice bi trebao moći premašiti.

Ma kužim da, ali mene zanima nešto sasvim drugo. Dali se moguće prebaciti na drugačiji interenet? Kao npr. cijeli mjesec ista brzina, ista cijena itd...? Bez ograničenja podataka

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ovisi o lokaciji i dostupnosti usluge, jel kabel, optika ili osuđen na ht paricu. Također, hoće li uvažiti zahtjev. Obično kad se ide na “više” usluga, razmotre situaciju. Iako znaš i sam da i fiksni iako je neograničen ima fair play usage kad smanjuje brzinu, ovisno o dogovorenom.

Blago onom ko te ima, ko te…. Homebox!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo ako te to zadovolji možeš birati 300GB  600GB ili 900GB  https://www.a1.hr/privatni/internet/dnevni-internet  Imaš i na t tomu internet dan za 10Kn  https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/opcije/internet-dan  svakih 24h uplatiš 10kn i imaš flat pri punoj brzini

Odgovori