Riješeno

Homebox ZTE MF283 Plus

  • 28 December 2016
  • 83 odgovora
  • 60806 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +4
Vidio sam danas slučajno na web stranicama podrške da je izbačena nadogradnja firmware-a za ovaj uređaj? Da li netko zna kada je nadogradnja puštena te što se s njome promjenilo/popravilo?
icon

Najbolji odgovor od A1_Silvio 29 December 2016, 09:46

Pogledaj original

Odgovora 83

Jel možeš saznati na kojoj si frekvenicji?
Baš sad čitam da na 800Mhz i 2x2 MIMO teoretski i ne možeš imati više od 110Mbps u downloadu.
Nude mi da uzmem Huawei ZPE MF 283+. Podrška mi nije odgovorila, nadam se da će netko ovdje moći odgovoriti. Trebam spravu koristiti samo kao modem. Bridge mode nema, ali to nije problem.

Mogu li se u ovu spravu spojiti sa ssh / telnetom?

Ovo mi je KLJUČNO jer modem moram moći kontrolirati s drugih kompova, pročitati iz modema WAN IP adresu (jer nema bridge pa mi je router Double NAT) i resetirati modem ako ne radi Internet (što mi se redovito događa nakon rotacije WAN IP adrese na različitim VIP uređajima i dva grada). Jednostavno, povremeno Internet ne prolazi.

Problem moram rješiti s drugog kompa ssh /telnetom a nipošto pritiskom na neku tipku ili ručnim restartom modema.

2. Na kraju nisam shvatio: ima li ova sprava priključak za vanjsku LTE/HSDPA antenu za data promet i dolazi li s njim takva antena? WLAN me ne zanima.
Bok!

Radimo provjeru vezano za spajanje putem ssh/telneta na Homebox pa ti se javimo naknadno.
Vezano za drugo pitanje, na uređaju postoji priključak za vanjsku antenu te ona dolazi s uređajem.

Danijel
Razina korisnika 2
Nude mi da uzmem Huawei ZPE MF 283+. Podrška mi nije odgovorila, nadam se da će netko ovdje moći odgovoriti. Trebam spravu koristiti samo kao modem. Bridge mode nema, ali to nije problem.

Mogu li se u ovu spravu spojiti sa ssh / telnetom?

Ovo mi je KLJUČNO jer modem moram moći kontrolirati s drugih kompova, pročitati iz modema WAN IP adresu (jer nema bridge pa mi je router Double NAT) i resetirati modem ako ne radi Internet (što mi se redovito događa nakon rotacije WAN IP adrese na različitim VIP uređajima i dva grada). Jednostavno, povremeno Internet ne prolazi.

Problem moram rješiti s drugog kompa ssh /telnetom a nipošto pritiskom na neku tipku ili ručnim restartom modema.

2. Na kraju nisam shvatio: ima li ova sprava priključak za vanjsku LTE/HSDPA antenu za data promet i dolazi li s njim takva antena? WLAN me ne zanima.


Nisi naveo koji uređaj je točno u pitanju, idemo pretpostaviti da je ZTE MF283+, dakle ne "Huawei ZPE" štogod to bilo :D
Uređaj ne prihvaća ssh/telnet konekcije, barem ne na standardnim portovima i standardnim un/pw.
Ali to ti niti ne treba, možeš ga bez problema restartati preko HTTP poziva iz skripte, na isti način možeš očitati i WAN IP.
Npr. s linux mašine curl iz crona ili pod windowsima onaj scheduler + curl za windowse, jednostavno za podesiti. Neću sad tu nekakve skripte postati, ne znam da li je protiv pravila foruma. Na isti način možeš očitati praktički sve parametre koji su ti vidljivi i u sučelju i pritom ne "provaljuješ u router" za što bi možda VIPovci mogli prigovoriti :D
Koristim taj router par mjeseci i nakon cca 7-10 dana brzina padne na pola pa ga treba restartati. Provjereno na mojem i uređaju od frenda, udaljeni par km, spajaju se na druge odašiljače, oba se isto ponašaju. Ili smo strefili obojica pokvaren uređaj ili su svi takvi, ali to je možda za neku drugu temu 🆒
Huawei ZPE MF 283+ mi je izdiktirano preko telefona. Pretpostavljam da je to bila neka pogreška (ne s moje strane) i da je modem ZTE MF 283+. Provjerit ću.

Meni je skoro sve Linux, posebno na važnim uređajima. ssh / telnet nisu provaljivanje nego jednostavan i legitimni način da upotrebom legitimnih Linux komandi jednostavno dobijem sve informacije koje mi trebaju te da ih remote obradim i upotrijebim plus da remote izdam komandu reboot. Standardna Unix stvar zadnjih 50+ godina (OK, ne baš SSH, ali telnet da). Usrname i pwd bi trebali biti oni od admina kojim se prijavljuješ na Web interface.

Glede pada brzine: garant negdje curi memorija pa zato treba restart.

Nije problem curlati, ali za to moram znati koji dokument da potegnem, gdje se nalazi (path) pa ga onda parsati i tražiti ono što me zanima. Jasno da je i to mogućnost, ali mi se čini kao veći problem od ssh ili telneta. Sada koristim jedno 7-8 godina stari Huawei Officebox koji uredno sve radi pod paskom drugih kompova korištenjem telneta. Baš sam nedavno nekog vraga (TVHeadEnd) morao curlati pa kad nešto nije štimalo shvatio da se u nekom egzotičnom slućaju ista ključna rijeć može pojaviti dva puta. Jasno da je to bilo sve polomilo dok nisam skopčao da se to može dogoditi. Zato preferiram telnet / ssh i reboot / ifconfig ppp0 umjesto curl / wget.

Ako znaš konkrente linkove za curl, napiši. Nije to tajna. Meni je tak svejedno što programiram. Bitno da mogu očitati trenutnu WAN IP adresu zbog DoubleNAT-a i napraviti reboot s drugog LAN stroja. Zapravo mi je kritičan samo reboot s drugih strojeva.
Razina korisnika 2
Većina consumer uređaja ima zatvoren ssh i telnet pristup, nije nto ništa neobično, normalna procedura zaključavanja routera od strane ISPa. Realno gledano, prosječnom korisniku to niti ne treba.

code:

curl -s -m 3 -d "goformId=LOGIN&password=moj_pass_hash" -e "http://192.168.1.10/index.html" "http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process"
curl -s -m 3 -d "goformId=REBOOT_DEVICE" -e "http://192.168.1.10/index.html" http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process


Promijeni si IP routera i umjesto moj_pass_hash ubaci ono što posnifaš preko npr. inspect element iz browsera, vidi attachment.

Router traži login najprije, zato ovaj prvi curl, možda se može i oneliner napraviti, nije mi se dalo istraživati. Ovo radi sasvim ok.
Za dobiti WAN IP (nakon logina):
code:
curl --header "Referer: http://192.168.1.10/index.html" "http://192.168.1.10/goform/goform_get_cmd_process?cmd=wan_ipaddr"


BTW, ovo si mogao i sam iz bilo kojeg modernog browsera pronaći za 15 min, da ne spominjem packet capture itd. 😃
Odlično, hvala. Dakle, ovo ti u praksi radi za logirati se, te očitati WAN IP i reboot poslati s drugog stroja?

Kako napisah, nisam to radio. Izgubio bih tonu vremena tražeći ovo gore. Iskustvo mi je pokazalo da je najbolje pitati ljude koji znaju, pa kad ti netko da osnovu ili okvir onoga što trebaš, dalje je lako. To je najjeftinija škola. Drugo, ZTE za sada nemam. Nisam bio do tvog posta niti razmišljao u ovom smjeru.

Glede zatvaranja uređaja. Normalni korisnici nemaju niti pojma što su ssh / telnet pa ih neće niti upotrijebiti. Poslovni i napredni (i ljeni) traže sustave koji rade bez nadzora. Svaki uređaj mora imati ulaz za remote pristup. Zašto da ja / netko mora ići tražiti modem koji je u drugoj prostorij i da bi ga se restartalo ako je krepao Internet? Ne moram niti biti u tim prostorijama u tom trenu a možda niti u tom gradu. Meni je draže da to napravi router. A Raspberry provjerava je li moja skripta startana na routeru pa ako nije, potjera ju ponovo... i tako u krug. Više uređaja provjerava više drugih uređaja. Ako Inet ne radi, ne mogu mi strojevi niti poslati e-mail da nešto ne štima. S ciljem da sustav radi sam bez nadzora 24/7. Konkretno: fiskalna blagajna mi je na serveru iza ovog modema u stanu (ako ga uzmem) a posao koji mora te račune izdavati je drugdje. I, što kad treba izdati račun a Internet je down? Neka to kompovi sami poprave :)

I dalje se nadam ssh / telnet pristupu u modem (spravu). Ako telnet radi na 7-8 godina starom Huawei Officeboxu...
Razina korisnika 2
Da, radi u praksi kod mene doma, linux mašina i skripta u cronu. Tako da ako ti je to uvjet za kupnju, nemaš brige.
Po mojem iskustvu od par mjeseci, router radi stabilno, ne ruši se, ne blokira, osim tog usporenja nakon tjedan dana. Da li je falični uređaj ili neki memory leak ili što, ne znam, mogao bi prijaviti korisničkoj, ako uopće oni tu mogu nešto. Meni bi idealno bilo da ZTE ide u bridge, ali kako ne ide, koristim ga vrlo malo, fale mi Gb portovi i 5GHz wifi što ZTE nema. Slično kako si opisao, wifi i svi LAN uređaji spojeni su na drugi uređaj.
Usporenje: da su kinezi htjeli izdati novi fw, uradili bi to, nije to vjerojatno baš novi uređaj nego je najjeftiniji. Treba zvati službu za korisnike i prigovarati, ako budemo obojica možda i prijave kinezima da nešto urade. Inače, svaku nedjelju u 4:30 uvaliti u neki cron reboot modema :)) Napisat ću neku provjeru brzine, neka ju napravi svaki dan i logira rezultat, pa ćemo vidjeti.

Da, nije mi jasno zašto taj bridge mod izbjegavaju. Ista je stvar i za ssh / telnet. Pa prilično je jasno da ovo nije neki router kojega bi se dalo koristiti za ozbiljnijeg korisnika. Danas nemati WLAN AC je smiješno. A nuditi brzinu Interneta veću od 100 mbps i nemati giga LAN port bolje da ne spominjemo. Meni nije bitno, skripta na routeru (pravom, ne na ovom ZTE) mi provjerava WAN IP adresu pa ju prijavljuje u DDNS servere kad god se promjeni (zapravo, sve se provjerava najmanje dva puta jer hoću da sve sigurno radi).

Meni je veći problem što mi nakon nekoliko rotacija WAN IP adrese od strane VIP-a Internet prestaje raditi pa moram i to provjeravati i resetirati modem. Zapravo, sad nije ni to problem nego gnjavaža, bio je problem dok to nisam shvatio. Isti problem je u 2 grada s 2 različita modema koji moraju raditi 24/7 bez nadzora. Sad skripta na pravom routeru restarta modem i uglavnom to popravi stvar iz prve.
Razina korisnika 2
Usporenje: da su kinezi htjeli izdati novi fw, uradili bi to, nije to vjerojatno baš novi uređaj nego je najjeftiniji. Treba zvati službu za korisnike i prigovarati, ako budemo obojica možda i prijave kinezima da nešto urade. Inače, svaku nedjelju u 4:30 uvaliti u neki cron reboot modema :)) Napisat ću neku provjeru brzine, neka ju napravi svaki dan i logira rezultat, pa ćemo vidjeti.

To da je najjeftiniji je normalno, jesi vidio kod bilo kojeg našeg ISP-a neki super skupi i kvalitetni modem/router? :-)


Da, nije mi jasno zašto taj bridge mod izbjegavaju. Ista je stvar i za ssh / telnet. Pa prilično je jasno da ovo nije neki router kojega bi se dalo koristiti za ozbiljnijeg korisnika. Danas nemati WLAN AC je smiješno.

Ja sam u stanu s 20+ wifia mreža na 2.4GHz okolo. Na tom bandu nemam što tražiti tako da dodatni uređaj na 5GHz je pod mus.


A nuditi brzinu Interneta veću od 100 mbps i nemati giga LAN port bolje da ne spominjemo.

Očito VIP ne bi htio da korisnici potežu brzine preko 100 Mbit, a MF283 po specifikacijama niti ne ide preko 150 tako da ništa od superbrzog 4G :-)
Uzmi u obzir da je homebox i zamišljen kao rješenje za korisnike koji ne mogu dobiti pristup na internet preko fiksne linije - ili uopće ili barem ne u nekoj zadovoljavajućoj kvaliteti.


Meni nije bitno, skripta na routeru (pravom, ne na ovom ZTE) mi provjerava WAN IP adresu pa ju prijavljuje u DDNS servere kad god se promjeni (zapravo, sve se provjerava najmanje dva puta jer hoću da sve sigurno radi).
Meni je veći problem što mi nakon nekoliko rotacija WAN IP adrese od strane VIP-a Internet prestaje raditi pa moram i to provjeravati i resetirati modem. Zapravo, sad nije ni to problem nego gnjavaža, bio je problem dok to nisam shvatio. Isti problem je u 2 grada s 2 različita modema koji moraju raditi 24/7 bez nadzora. Sad skripta na pravom routeru restarta modem i uglavnom to popravi stvar iz prve.


Gle, ako ti je to za neki biznis, onda bolje da ideš na neku pouzdaniju varijantu pristupa internetu s fiksnim IP-e. Istina je da to košta, ali za poslovne primjene homebox i zafrkancija s DynDNS i sl. je IMHO malo neozbiljno :)
Ak je za po doma, onda ok.

Ja sam u stanu s 20+ wifia mreža na 2.4GHz okolo. Na tom bandu nemam što tražiti tako da dodatni uređaj na 5GHz je pod mus.


Ja ništa ozbiljno ne držima na WLAN-u. Imam 12 LAN uređaja tu gdje ide ovaj modem ali na WLANU su samo glupavine poput telefona, prijenosnih računala i jednog tableta koji je dodatni monitor za kamere. Sve što MORA raditi je na kablovima.


Očito VIP ne bi htio da korisnici potežu brzine preko 100 Mbit, a MF283 po specifikacijama niti ne ide preko 150 tako da ništa od superbrzog 4G :-)
Uzmi u obzir da je homebox i zamišljen kao rješenje za korisnike koji ne mogu dobiti pristup na internet preko fiksne linije - ili uopće ili barem ne u nekoj zadovoljavajućoj kvaliteti.


U praksi ta brzina i nema nekog praktičnog smisla. Za većinu stvari dosta je nekih 5 mbps ali da rade savršeno. Operaterima je zbog napretka tehnologije prirodno dizanje brzina a tako izbjegavaju spuštanje cijena. Ljudi pak prepričavaju reklame jer nemaju pojma što je 100 mbps niti da većina ljudi doma nema niti uređaj koji može potegnut 100 mbps preko WLAN-a a bome neće niti preko LAN-a :))) s ovim ZTE-om. A bome niti primjenu koja bi toliko opteretila mrežu (yubitu, vocap i web browsing nisu te primjene).


Gle, ako ti je to za neki biznis, onda bolje da ideš na neku pouzdaniju varijantu pristupa internetu s fiksnim IP-e. Istina je da to košta, ali za poslovne primjene homebox i zafrkancija s DynDNS i sl. je IMHO malo neozbiljno :)
Ak je za po doma, onda ok.


He, garant živiš u gradu :))) Meni je grad udaljen 3 sata puta. Fiksni IP KOŠTA sumanuto a treba mi na 2 lokacije. Ja sam od kabla odustao pred skoro 10 godina. Kad je zadnji put pukao, 3 dana sam se morao svaditi s operaterom da ga netko dođe pogledati i popraviti. Od tada, kablove koji nisu moji ne želim. U praksi u ovih desetak godina imamo manje problema mi s VIPom i Homeboxovima neko drugi s kablovima. Osim prošlog ljeta kad se VIP Interet RASPAO kompletno radi preopterećenja (turista). Nije se mogla skinuti datoteka veća od 1 mb bez da dođe oštećena i tako mjesecima.

Imam 3 lokacije sa 25+ strojeva ukupno, DynDNS nije nešto, koristim druga dva DDNS servisa na dva različita kontinenta, sve imam uduplano, sve pile rade same, svi se međusobno nadziru, toleriram 5 minuta zakašnjenja na DDNS promjeni adrese, sve ide preko VPN-a - sve bez problema. Sve sam isprogramirao da se rješava potpuno automatski, svi korisnici svugdje samo trebaju spojiti VPN.

Osim prošlog ljeta, VIP Homebox mi je vrlo, vrlo dobar. A za ostatak do odličnog: ja sam naučio i isprogramirao zaobilaziti njihove probleme koje oni ne popravljaju.
Razina korisnika 2
[quote=pila]

He, garant živiš u gradu :))) Meni je grad udaljen 3 sata puta. Fiksni IP KOŠTA sumanuto a treba mi na 2 lokacije. Ja sam od kabla odustao pred skoro 10 godina. Kad je zadnji put pukao, 3 dana sam se morao svaditi s operaterom da ga netko dođe pogledati i popraviti. Od tada, kablove koji nisu moji ne želim. U praksi u ovih desetak godina imamo manje problema mi s VIPom i Homeboxovima neko drugi s kablovima. Osim prošlog ljeta kad se VIP Interet RASPAO kompletno radi preopterećenja (turista). Nije se mogla skinuti datoteka veća od 1 mb bez da dođe oštećena i tako mjesecima.


Ne, živim u gradiću na moru od 4k stanovnika, na fiksnom internetu sam se patio s brzinom 3-4Mbita, na homeboxu mi ide max 10Mbit na 4G, a 30 na 3G (lokalne bazne stanice ne prenose 4G svugdje) tako da ga držim na 3G. Dakle, u mojoj selendri niti 4G signala nema, ali za surfanje po doma je ok. To što radim poslovno u gradu pa se tamo bavim drugačijim stvarima i za biznis sam navikao na malo drugačije uvjete je druga priča. Biti će zanimljivo vidjeti kako će ovo ljeto raditi VIP mreža tu na moru. Ali mislim da zalazimo već u OT., tema je za ZTE...
Da, imaš pravo. Od VIP-a i dalje očekujem komentar je li se moguće spojiti ssh / telnetom na ZTE MF283+. Upravo sam dogovorio da mi ga šalju.

Hmm, znatiželja će me ubit. Možeš ti probat s nekog Linux stroja otipkat telnet 192.168.0.1 (ili koja ti je već adresa ZTE-a)? Moj stari Huawei nema unos imena korisnika na Web sućelju nego je default user: admin a pwd je pwd koji sam dodijelio tom admin korisniku. I unutra sam. Nije važno, ali ako ti je pri ruci i sjetiš se... Meni na otok neće doći ZTE do petka iako ga danas šalju.

Za početak ću ga ostavit da radi bez restarta i napraviti neki test brzine svaki dan u isto vrijeme i logirati ga. Pa ćemo vidjeti stabilnost brzine. Samo trebam naći koji test brzine mogu ovako napraviti kako želim, iz skripte.
Razina korisnika 2
Ne ide, to sam prvo probao kad je došao router, "Connection refused" u svim slučajevima za ssh i telnet :)
A možeš se uvijek predomisliti i raskinuti ugovor u čini mi se 14 dana, tako nekako.
Što se tiče brzine, imaš speedtest-cli (https://github.com/sivel/speedtest-cli) koji ti je u repozitorijima svih boljih linux distribucija od cca 2016.g., možda i ranije.
Javi rezultate :)
Kod mene se restarta router svaku noć, ali baš bi mogao to isključiti i logirati brzinu, dobra ideja :-)

code:

speedtest-cli
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from vip ()...
Selecting best server based on latency...
Hosted by Optima Telekom d.d. (Zagreb) [27.08 km]: 40.149 ms
Testing download speed........................................
Download: 35.72 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 4.21 Mbit/s
Je, stigao dan ranije, srećom nas dostavljač pozna :)

Nažalost za telnet / ssh si u pravu. Pljunuo me ZTE, dobro nisam dobio i šamar za bezobrazluk! OK: napravio DMZ ka ruteru i DHCP da dodjeljuje samo jednu adresu ruteru i sve štima, WLAN ubio. Trebalo je isključiti konekciju da bih mogao DHCP podesiti. Blesavo ali tako. ZTE neide na zid, moram ga sakriti da ga neka maca ne uzme kao igračku i otkotura.

Na svu sreću, tvoji curlovi rade savršeno 🙂 Dužan sam ti piće kad budem u tvom kraju svjeta. Nisam testirao curl reboot ali nema razloga da ne radi. Ja bih se nagnjavio s ovime do bola, satima. Ma bez tebe mi nije ni na pamet palo curlat, seljak oće telnet / ssh.... Mnogo ti hvala za pomoć. Istina, ovo mi je VIP morao napisati a ne da ovisim o nečijoj dobroj volji. Uglavnom, tvoji curlovi rade i s Routera koji nadzire modem i s Raspberrya koji nadzire router, idem sad prilagođavat skriptu na novi modem. Trenutno sam skripti samo uvalio exit na početku. Srećom skripta nije velika, samo 633 reda :)) A DDNS i VPN sutra ujutro moraju raditi bez diskusije.

Pitanje: jel moram svaki put napraviti curl login prvo pa onda izdati komandu koju hoću (curl WAN IP odn. curl reboot)? Nije problem za reboot, ali WAN IP ću tražiti svakih 5 minuta od modema jer je DoubleNAT. Mislim nema veze, ali ako ne moram davati neku komandu, manje je bolje. Više komandi izdanih ne baš bistrom modemu je samo više rizika za curenje negdje.

Ookla test, 17-20 mbps DL a 26-28 mbps UL. Signal full. Antene ušarafio. Otok. Ping mi je brži nego ranije i brže reagira.

Glede logiranja brzine umjesto svakodnevnog reboota: mislim da je bolje provjeriti i znati što se događa. Pa onda smišljati kako to zaobići 🙂 Pogledat ću onaj speedtest koji si spomenuo, ali prvo moram dobiti Router da nadzire modem jer imam samo 5 dana (zajedno s vikendom) za odluku za ugovor. Brzina me boli briga, ali modem mora raditi pod nadzorom drugih kompova na mreži da se osgiura 24/7 rad bez nadzora.
Vraćaju li mi ovi curlovi uvijek samo jedan string? Odn. Moram li provjeravati jesam li dobio ispravan string ("result" i "wan_ipaddr") ili mogu samo bez provjere stringa uzeti vrijednost u drugom "" iz odgovora?
Brzina je na otoku sa krasne pozicije (kao barometar koristim susjedni otok) ne baš kao reklamirana :(
http://www.speedtest.net/result/6236131668

22 mbps DL + 28 mbps UL.

To je najbolje što mogu dobiti. U pravilu je manje. Neprekidni DL (torrent) od 20+ mbps nisam uspio imati dulje od nekoliko sekundi. Na jednoj drugoj poziciji u prostorij, UL mi je bio samo 8 mbps (meni je UL jednako važan kao DL i ključni razlog zašto ne želim kabel s pola ili frtalj mbps UL brzine).

Sad, recimo da kupite auto koji po katalogu ide 120 na sat (recimo milja, što je 193 km/h) a da ispadne kad sjednete u auto da auto ide samo 20 (mph, odn 32 km/h). Ali, kompjutori i Internet, pa to su nas naučili da ne mora raditi, da je dovoljno to plaćati i često kupovati novo. Ili: kažu auto troši 10 litara a ono, troši 60 litara. A jadnog Folcvagena gnjave što je slagao 2-3 litre potrošnje.

Antene:
sa antenama: Jačina signala -94 dBm
http://www.speedtest.net/result/6236194636 24 + 29 mbps
bez antena: Jačina signala -95 dBm
http://www.speedtest.net/result/6236206287 24 + 18 mbps

Nije dobro LTE modem držati blizu kablova od antene. 2 m je OK. 2 cm je katastrofa.
Pozdrav svima,

Da li postoji ikakva šansa da se za MF283+ dođe do firmwarea koji dopušta bridge mod?
Na žalost, kvaliteta ovog routera nije na nivou da radi samostalno na udaljenoj lokaciji te bi jako želo postaviti neki malo ozbiljniji router na navedeni kada bi mogao raditi u bridge modu.

Svaka informacija je dobrodošla.

Ljep pozdrav svima...
Oprostite,molim za pomoć
Ima li netko (VIP_MARKO) ili bilo tko drugi koji bi htio ovdje u ZGB podesiti Vip HomeBox na dyndns kako bih router mogao samo instalirati na terenu-naravno uz financijsku ili (i) gastro zahvalu.
Hvala unaprijed
jasmin.zagreb@gmail.com
091/3649111
Foruaši HELP!!!
Da li je moguće odključati VIP ZTE MF283 PLUS na sve kartice?
Ako da, kako i tko bi to uz naknadu uradio???
HVALA
Razina korisnika 4
Dali još netko ima problem sa brzinama, već 3 dana imam problem! Ruter stoji ne pomaknut od prvog dana, ali od subote imam problem sa brzinama koje su u rangu dial-up-a, uredan LTE signal, ali imam 3 crtice, Jačina signala-106 dBm.
Pa me zanima Vip-ovci koje je vaš odgovor! Sutra ako se šta ne promjeni zovem SZK i pišem prigovor, kako je moguće da radi sve super i onda odjednom pad.
Razina korisnika 4
Sve mislim da Vip ciljano uništava mene, jer odgovora nema nigdje niti putem FB, ovdje na forumu i SZK, koji je smisao svega toga, više dobijem informacija kad odem u Vip centar i zatražim raskidanja pretplate onda se sve može riješiti....

Samo da znate da ču biti dosadan na sve moguće načine dok se netko ne udostoji odgovoriti na moje pitanje i riješi problem!
Razina korisnika 4
I Vip-ovci i dalje nema odgovora, kako je moguće da na mjestu gdje stoji ruter, da mobitel koji je na Vašoj mreži izmjeri 5x veću brzinu nego što ja trenutno imam, kako to objašnjavate!

I dalje ste bez odgovora?
Kako otvoriti navedeni router? imam problema sa čitanjem sim kartice?
Razina korisnika 4
I nakon više od 10 dana problem nije riješen, ako se ne riješi znate Vip-ovci što vas čeka!
Samo da se pohvalim brzinom skidanja koja je 112 KB/s, a još sam unutar 100gb prometa i tako mi je svaki dan...

Odgovori