PITANJE

Homebox. Zašto je pala brzina za 80 %? Meni i u susjedstvu

• 19 Studeni 2020
  • 4 odgovora
  • 476 pregleda

Brzina je katastrofa zadnjih 7 dana. Tek od 2 ujutro mogu mirno igrat online igrice ili youtu.be.. Znači brzina je katastrofa. Ponekad i 5 mbs

Odgovora 4

Brzina je katastrofa zadnjih 7 dana. Tek od 2 ujutro mogu mirno igrat online igrice ili youtu.be.. Znači brzina je katastrofa. Ponekad i 5 mbs

Trenutno jedina alternativa ti je da se prebaciš na 3G u postavkama rutera, brzina ide barem meni do 1,5 MB/s ali meni bitnije je da je ping stabilan pa se da igrati preko dana. Samo da plaćaš nešto što ti se ne isporučuje ali trenutno nema druge, nadajmo se da rade na unapređenju mreže hehe.

Razina korisnika 1

Prije će biti da im je sada sva pozornost usmjerena na razvoj 5G mreže, pa im mi i nismo toliko bitni. Možemo se samo nadati da se situacije neće još više pogoršati.

Razina korisnika 1

Problem imaju i preko kabelskog interneta, brzina je OK, ali ucitavanje stranica traje, dosta ljudi je preslo s Tele2 kod njih

Razlog bi mogao biti veće opterećenje mreže zbog prelaska određenog broja Tele2 korisnika na A1 jer im smanjuju promet sa 1TB na 200GB i raskid ugovora bez penala ako žele, a A1 jedini za sada od operatera nudi internet promet od 1TB bez smanjenja brzine. I meni je na Žitnjaku na Homeboxu internet doma katastrofa. Prije je znao ići do 90 Mbps, pa se smanjio na 40-50,a u zadnjih cca 15-20 dana ne ide preko 5-6 Mbps, a u vrijeme najvećeg opterećenja jedva do 2.

Odgovori