Riješeno

Homebox - Telefon ne prikazuje broj

  • 15 December 2018
  • 4 odgovora
  • 1700 pregleda

bok,

moj susjed je nedavno prešao na A1 homebox i ima spojen bežični telefon SIEMENS Gigaset 4000 Comfort koji normalno radi. znači zvanje, primanje poziva normalno radi.

ali jednostavno ne prikazuje tko ga zove.... iako u samomom homeboxu (alcatel) ispis poziva normalno radi.

pa sada ne znam dali treba kaj posebno podesiti na homeboxu ili telefonu ?

iako mi susjed veli da prije dok je bio na t-comu prikaz broja je radio....

ono što također nisam siguran je dal je taj telefon kompatibilan s homeboxom ?

također na internetu nisam ništa našao za taj telefon po pitanju prikaza broja...

hvala
icon

Najbolji odgovor od relativity 15 December 2018, 18:21

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 6
Bedž +4
Moj ujak ima sličan problem, ali ne putem homebox-a već putem fiksnog priključka (bakrena parica).
Ima telefon Viking koji je uredno prikazivao broj dok je bio na HT-u, a nakon prijelaza više jednostavno ne radi dok na drugom bežičnom telefonom usluga uredno funkcionira.

A1 savjetuje:

Poteškoće s prikazom broja pozivatelja možeš riješiti na dva načina:
  • U uputama proizvođača telefonskog uređaja provjeri imaš li opciju prikaza broja (caller ID) . Ako imaš, pokušaj po uputama promijeniti režim rada signalizacije s DTMF na FSK i obratno.
  • Ako upute proizvođača nisu pomogle ili nemaš tu opciju u telefonskom uređaju, resetiraj svoj telefonski uređaj tako da na tri do pet minuta isključiš bazu telefona iz struje. Za to vrijeme izvadi baterije iz slušalice telefona. Nakon toga uključi svoj telefonski uređaj i provjeri radi li prikaz broja.
Nažalost kod mog ujaka niti to nije pomoglo iako se nalazi u opcijama uređaja, jednostavno valjda njihovi router ne podržavaju sve standarde caller ID usluge.
Moj ujak ima sličan problem, ali ne putem homebox-a već putem fiksnog priključka (bakrena parica).
Ima telefon Viking koji je uredno prikazivao broj dok je bio na HT-u, a nakon prijelaza više jednostavno ne radi dok na drugom bežičnom telefonom usluga uredno funkcionira.

A1 savjetuje:

Poteškoće s prikazom broja pozivatelja možeš riješiti na dva načina:
  • U uputama proizvođača telefonskog uređaja provjeri imaš li opciju prikaza broja (caller ID) . Ako imaš, pokušaj po uputama promijeniti režim rada signalizacije s DTMF na FSK i obratno.
  • Ako upute proizvođača nisu pomogle ili nemaš tu opciju u telefonskom uređaju, resetiraj svoj telefonski uređaj tako da na tri do pet minuta isključiš bazu telefona iz struje. Za to vrijeme izvadi baterije iz slušalice telefona. Nakon toga uključi svoj telefonski uređaj i provjeri radi li prikaz broja.
Nažalost kod mog ujaka niti to nije pomoglo iako se nalazi u opcijama uređaja, jednostavno valjda njihovi router ne podržavaju sve standarde caller ID usluge.


hvala na odgovoru, budemo još to probali. ako neide, onda će kupiti novi bežični telefon s prikazom broja. koji bi preporučili, a da nije preskup i da sigurno radi s alcatel routerom.

hvala
Pozivom tehničkoj službi A1 potvrđeno je da Alcatel homebox hub41 uređaj HH41v ima problema s prikazom broja pozivatelja. A1 se hladno ogradio, kao - to je problem Alcatela ! Pa nisu mi oni dali taj neispravni uređaj nego A1!
Nije prošlo ni 2 tjedna otkad ga imam, već se zablesavio više puta, najčešće telefonski dio. Istovremeno dok internet radi, pozivam telefon, dobijam signal kao da zvoni ali telefon ne zvoni. Nakon reseta kratko proradi, ali ubrzo se ne može birati s njega, veza se kao uspostavlja, ali u slušalici je tišina.
"Brzina" internete na 4G konekciji je prosječno na mojoj baznoj stanici 5Mbps-10Mbps, upload je veći.
Uglavnom, tražit ću zamjenu tog routera jer na drugoj lokaciji sa ZTE283plus nemam nikakvih problema.
Prema očekivanju, ljubazni djelatnici tehničke podrške (ipak je zamjena neispravnog uređaja koji dobijete od A1 jedan zahvat ... 😁 ), pa sam trebao komunicirati preko 5 puta, srećom većinom s djalatnicama 😇, ali ništa strašno. Kako smo se u početku dogovorili tako je i napravljeno, a sigurno su me djelatnice zvale za dodtne podatke jer sam im neododljiv iz nekog razloga... Zamjenski router radi, prikazuje i broj pozivatelja na telefonu... brzina je ko u Africi, al 'ko na malo gleda.... taj je u Njemačkoj. 😉

Odgovori