Homebox ping spike i packet loss problemi!

  • 12 November 2020
  • 39 odgovora
  • 4104 pregleda

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!


Odgovora 39

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!

Ista stvar ali mi traje već 2 tjedna, brzina kao takva isto pala ali je još to prihvatljivo. Ali što se tiče pinga i packet loss-a, nemoguće je odigrati par rundi online igra. Igram warzone i jednostavno me teleportira po mapi, a prije nikakvih problema tu i tamo znalo je malo zastat. Stvarno nezz što se događa ovih nekoliko dana A1 mreži nadam se da će riješiti problem.

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Pa nek nam onda smanje racun za tekuci mjesec. Ako placam na vrijeme onda ocekuje da mi se isporuci ono sto placam.

Pa što bi oni napravili da ja kazem ovaj mjesec mi je placa preopterecena, imam 100 kuna za Vas i tu ne mogu nista napraviti zbog situacije koja je.  Ovrsili bi me po kratkom postupku.

 Doslovno vidim baznu stanicu s balkona, mozda 300-400m zracne linije a ping je nenormalan..od 50 do 950 i nazad u par sekundi i tako 2-3 puta u minuti. 

Cim mi istekne ugovor pa-pa. 

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Doli sam napisao post, znači isto sranje. Ping užasan, gubljenje paketa, diskonekt sa većine servera kad ping ode na 999,  brzina pala sa cca 80, na oko 20. 

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Doli sam napisao post, znači isto sranje. Ping užasan, gubljenje paketa, diskonekt sa većine servera kad ping ode na 999,  brzina pala sa cca 80, na oko 20. 

Ma da, presmiješano.. Znači meni u 2 ujutro je tek dobar net. ( tada valjda svi spavaju haha). Ako to ne poprave nekako do kraja godine. Odem i ja. Znaci ping skoci na 300 a otvorio samo 24sata npr.. 

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Otvorene su dvije teme sa istim problemom, niko od odgovornih ne želi ni slova napisati. Tako je bilo i  u t comu pa smo kolektivno bježali. Već sam napisao mi smomza njih jedna sitna grupacija i zaboli ih neka stvar za nas, bitno da korisnici mogu otvoriti FB, yt i glupe portale, za ostalo ih nije briga. Evo već počinju lagano sranja, do sad je bilo podnošljivo. Igrat ćemo iza ponoći, tad nema preopterećenja.

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Iz nekih pouzdanih izvora. Da su nešto radili na tim baznim stanicama i da ss puno ljudi žali.. Oni se pripremaju za 5g a, jedva 4g mogu izdržati haha.. A kao ne smiju govorit šta se događa. Tako da jedino mozemo čekat

Razina korisnika 1

Smiju oni govoriti nego su im ugovori svi lihvarski na nacin ako mi kao potrosaci nesto zelimo napraviti to traje predugo a ako oni ne isporuce trazene uvjete kao sada ti tu ne mozes nista osim sudskim postupkom koji sa hrvatskim pravosudem nece zavrsiti nikad.Sta mislite zasto je tele2 smanjio svoju tarifu isto na 200gb sve su to isti ljudi samo im se tvrtke zovu drugacije na kraju dana samo biramo manje zlo od vecega sramota da tu u 2020 jedna drzava alo cijela drzava nema stabilan internet zamisli da su operateri negdje gdje 1 grad ima stanovnika kao nasa cijela drzava.Nisam ljut ni nista sacekao sam tjedan dana da vidim oce se sta popraviti ali nazalost nista i ni isprike ni obavijesti nego ja moram sam zvat a racuni ce naravno biti isti :D

Pa ni jutjub ne moze da ucita… Otvorim thunderbird ne moze skinut mailove, igrice po par desetaka tisuca ping. Nema cim dodje HT s optikom papa a1

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Be_Ps pozdrav, žao mi je ako imaš poteškoće s korištenjem naše usluge. Možeš li mi samo javiti kontakt broj mobitela i podatke od vlasnika usluge privatnom porukom OVDJE kako bih mogao napraviti detaljnije provjere vezano za tvoj slučaj. 

Razina korisnika 1

kao što je @ag008 gore napisao, mobilne mreže nisu namjenjene za gaming, imao sam hibridbox kod drugog operatera i za gaming sam isključivo koristio žicu a ne 4G, druga stvar mobilni routeri imaju najmanji prioritet na baznim stanicama, tako da ako se puno mobitela tu spaja brzina će vam padati, pogotovo eto npr solin koji nije mali, ima jako puno korisnika i 2 bazne su malo. ako već nemate drugu alternativu najbolje vam je tu karticu ubacit u mob dok igrate jer mob ima najveći prioritet

ima smisla, ali ja palacam uslugu koju ne dobivam tako da ne znam kako je to moj problem? 

meni racun nece bit manji jer oni ne mogu dostavit svoju uslugu

E a to i je problem sto se očekuje da bude brzina kao i na kabelu, a oni su se ogradili, pa nažalost ne možemo ništa učiniti. Možemo jedino promijeniti operatera. Što će im dobar dio gaming populacije i napraviti. Jer njima(nama) je ipak ping jedna od bitnijih stavki. 

Jer kad pogledamo u tarifu je uključeno:

  • neograničeni internet (po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon potrošenog 1TB podatkovnog prometa brzina se spušta na 2Mbit/s)
  • brzina interneta: do 200 Mbit/s u downloadu, do 37,5 Mbit/s u uploadu
  • neograničeni razgovori prema svim nacionalnim mobilnim i fiksnim mrežama

A maksimalno dostupna brzina može biti od 4 pa do 200 a to što će većina zapravo imati oko 20 uz oscilacije latencije to njih ne zamara previše.  Kolektivno promijeniti operatera pa možda i nešto i bude. 

Vidim da i drugi imaju probleme kao i ja… Upravo sam pred 2 i pol tjedna nabavio novi ruter od a1 ZTE mf286r i cim sam uspostavio ruter brzine su mi otisle sa ~8 mbps down i 14 up, na skoro cvrstih 55 mbps down i ~30 up, i vrlo sam zadovoljan. No problem se javlja u stabilnosto interneta, ping mi drzi skoro cijelo vrijeme 25 pinga no jitter jako cesto pa skoro uvijek skace na cak dobrih 110 ms, sto mi stvara probleme tijekom gaming session-a. Na moju sreću pred par dana se oko 2 kilometara dalje od moje kuce sastavili nova stanica (od telekoma ja mislim jer moj mobilni podaci su na bonbon tarifi i oni se spajaju na tu stanicu s kojom dobivam cak 100 mbps down, a na drugom mobitelu imam a1 tarifu sa kojim se na istom mjestu spajam na drugu stanicu od a1 i dobivam brzine oko 30 mbps...), uglavnom ja sam odlucio nabaviti antene za ruter koje rade na 2700mhz a ruter mi radi na 5ghz, zar to znaci da cu sam novim antenama dobiti losije reultate od onih preko rutera bez antena? Te je li moguce da se spojim sa novim antenama na novu stanicu, koju smatram da je od telekoma, na kojoj dobivam cak po ruznom vremenu nizak jitter u vrijednosti od ~4 ms?

Razina korisnika 2
Bedž +1

Svi vi zaboravljate da mobilni internet nije za gaming te da će ping vjerojatno biti loš. Naravno da ovisi o trenutnom opterećenju.

Koristite fixno spajanje i fixne usluge, vdsl ima ping od 15ms a optika/hfc ima 8ms i konstantnu brzinu te nema utjecaj drugih osoba na ping.

@Domenik ti miješaš kruške i jabuke. Router ti ima 5Ghz Wifi mrežu te “dodatna antena” ti vjerojatno neće riješiti tvoj problem nestabilnog pinga i jittera. Dodatna antena dolazi do izražaja ako si dosta udaljen od odašiljača.

Kvalitetniji (skuplji) routeri imaju double bonding, pa se na LTE-u spajaš na dvije frekvencije odašiljača, ali isto ne rezultira nužno većim ili manjim pingom.

Svi vi zaboravljate da mobilni internet nije za gaming te da će ping vjerojatno biti loš. Naravno da ovisi o trenutnom opterećenju.

Koristite fixno spajanje i fixne usluge, vdsl ima ping od 15ms a optika/hfc ima 8ms i konstantnu brzinu te nema utjecaj drugih osoba na ping.

@Domenik ti miješaš kruške i jabuke. Router ti ima 5Ghz Wifi mrežu te “dodatna antena” ti vjerojatno neće riješiti tvoj problem nestabilnog pinga i jittera. Dodatna antena dolazi do izražaja ako si dosta udaljen od odašiljača.

Kvalitetniji (skuplji) routeri imaju double bonding, pa se na LTE-u spajaš na dvije frekvencije odašiljača, ali isto ne rezultira nužno većim ili manjim pingom.

Za to znam… No pitanje je to je li moguće spojiti se nekako sa novim antenama na novu stanicu? Pretpostavljam da je stanica od telekoma.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Spajaš se samo na baznu stanicu operatera kojem plaćaš uslugu.

Bedž +3

Pozdrav @Toni Kovacevic  i @KulenovaSeka  možete nam se javiti OVDJE kako bi napravili provjeru? 

isti problem i ja imam, ako ste riješili javite kako hvala

Razina korisnika 1

Potpisujem.

Molim obavijest gdje je problem i da li će se riješiti. Jer očito je to problem nastao u cijeloj hrvatskoj a ne samo na nekim mjestima pa da ga pripišem opterećenjima baznih stanica.

Jer ovako usluga nije to što se plaća

Isti problem ovdje.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@AntonioE @nautiluszd @dalton slobodno nam se javite u inbox na linku  https://bit.ly/32KXV2i s podacima vlasnika usluge i kontakt brojem pa ćemo napraviti provjeru :)

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Tako je sa tele 2.sad svi prešli na A1 i odmah opterećenje

Odgovori