Homebox ping spike i packet loss problemi!

  • 12 November 2020
  • 39 odgovora
  • 4066 pregleda

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!


Odgovora 39

Razina korisnika 1

Kao sto naslov kaze ima jedno tjedan dana poceli su ovi problemi ping u svim igricama skoci od stabilnih 50ak do nekih 500 nekada i tisucu to traje par sekundi pa se izbalansira,takoder packet loss u svim multiplayer igricama je toliko velik da je ne igrljivo, na speed testu je ping prema serveru kao i brzina uredna,napravio sam basic stvari kao sto su dnsflsuh iskljucio,ukljucio ruter izvadio karticu promijenio port,resetirao ruter medutim sve je isto,pise download preko 20 ali se osjeca kao puno manje,dakle sve je u redu dok sam sam ali ako igram nesto s drugim ljudima gdje mi trebaju doci podatci ping samo skace i packet loss je ogroman slika se samo smrzne sve se teleportira i slicno.Dakle bilo je sve u redu do ima nekih tjedan dana molim nekakvu pomoc,nisam odmah nista radio mislio sam mozda taj dan mreza preopterecena ali eto to sad traje tjedan dana pa molim nekakvu pomoc,hvala!

Ista stvar ali mi traje već 2 tjedna, brzina kao takva isto pala ali je još to prihvatljivo. Ali što se tiče pinga i packet loss-a, nemoguće je odigrati par rundi online igra. Igram warzone i jednostavno me teleportira po mapi, a prije nikakvih problema tu i tamo znalo je malo zastat. Stvarno nezz što se događa ovih nekoliko dana A1 mreži nadam se da će riješiti problem.

Bedž +3

Pozdrav @Toni Kovacevic  i @KulenovaSeka  možete nam se javiti OVDJE kako bi napravili provjeru? 

isti problem i ja imam, ako ste riješili javite kako hvala

Razina korisnika 1

Potpisujem.

Molim obavijest gdje je problem i da li će se riješiti. Jer očito je to problem nastao u cijeloj hrvatskoj a ne samo na nekim mjestima pa da ga pripišem opterećenjima baznih stanica.

Jer ovako usluga nije to što se plaća

Isti problem ovdje.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@AntonioE @nautiluszd @dalton slobodno nam se javite u inbox na linku  https://bit.ly/32KXV2i s podacima vlasnika usluge i kontakt brojem pa ćemo napraviti provjeru :)

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Pa nek nam onda smanje racun za tekuci mjesec. Ako placam na vrijeme onda ocekuje da mi se isporuci ono sto placam.

Pa što bi oni napravili da ja kazem ovaj mjesec mi je placa preopterecena, imam 100 kuna za Vas i tu ne mogu nista napraviti zbog situacije koja je.  Ovrsili bi me po kratkom postupku.

 Doslovno vidim baznu stanicu s balkona, mozda 300-400m zracne linije a ping je nenormalan..od 50 do 950 i nazad u par sekundi i tako 2-3 puta u minuti. 

Cim mi istekne ugovor pa-pa. 

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Razina korisnika 1

Dosta ljudi će napustit uslugu zbog prevelike latencije. Čim neki drugi operater ponudi malo bolje pakete prometa biti će masovna migracija. 

Tako je sa tele 2.sad svi prešli na A1 i odmah opterećenje

Razina korisnika 1

Evo i ja da se javim u vezi ovog problema. Zadnja dva tjedna mi se dešava ista stvar i isti odgovor sam dobio od operatera. Koristio sam tele2 pokućni prije 2,5 godine i radi ovakvih stvari prešao na VIP, više od dvije godine bilo je OK, sad totalno sranje, brzina dropala sa 70-80 na 20-30, ping varira sa 20 na 500-800 svakih par minuta, a u trenucima ode i na 999, gubljenje paketa konstantno pa me često izbacuje sa servera. Najčešće se dešava od 18h do ponoći, kroz jutro i iza ponoći manje. Operateri kažu da je opterećenje baznih stanica i da nema pomoći. Srećom nisam pod ugovorom pa ćemo dalje u potragu za boljim providerom.

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Doli sam napisao post, znači isto sranje. Ping užasan, gubljenje paketa, diskonekt sa većine servera kad ping ode na 999,  brzina pala sa cca 80, na oko 20. 

Razina korisnika 1

Evo cisto da informiram sve koje zanima nakon razgovora s agentom dobio sam odgovor da je mreza preopterecena i da se tu nista ne moze napraviti zbog situacije koja je.

Isti vrag isti odgovor. Znači odjednom kada su ponudili 1000 gb svi su spojeni na baznu stanicu. Strašno. Sa 50mbs na 20.netko otvori 24h stranicu ping isto skoci do 200. Do sad su mogli troje ljudi visit na njemu i nikakvi problemi.. 

Doli sam napisao post, znači isto sranje. Ping užasan, gubljenje paketa, diskonekt sa većine servera kad ping ode na 999,  brzina pala sa cca 80, na oko 20. 

Ma da, presmiješano.. Znači meni u 2 ujutro je tek dobar net. ( tada valjda svi spavaju haha). Ako to ne poprave nekako do kraja godine. Odem i ja. Znaci ping skoci na 300 a otvorio samo 24sata npr.. 

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Otvorene su dvije teme sa istim problemom, niko od odgovornih ne želi ni slova napisati. Tako je bilo i  u t comu pa smo kolektivno bježali. Već sam napisao mi smomza njih jedna sitna grupacija i zaboli ih neka stvar za nas, bitno da korisnici mogu otvoriti FB, yt i glupe portale, za ostalo ih nije briga. Evo već počinju lagano sranja, do sad je bilo podnošljivo. Igrat ćemo iza ponoći, tad nema preopterećenja.

Razina korisnika 1

Lako sto je brzina pala neka stave 20download i upload nek stave stabilan ping ali eto zivimo u Kroejsa di placas 30 eura internet sto je u nekoj drugoj blizoj drzavi free wifi sto se tice brzine,apsurdno mozda se odselim u Zimbabve pa tamo ne bude preopterecno jos se ne usude vamo napisati nego kao javite nam se da provjerimo mi se javimo dobijemo retardirani odgovor,dobro bar mi nije probalo uvalit onu klasicnu da resetam ruter i slicno,hvala bogu racuni ce ostati isti jer mi korisnici smo krivi sto je njihova infrastruktura sjebana u drzavi gdje je svakim danom sve manje i manje ljudi pa smo sve preopterecni,koja nam je poanta ovih brzina kad internet nije stabilan 10 sekundi alo!!

Iz nekih pouzdanih izvora. Da su nešto radili na tim baznim stanicama i da ss puno ljudi žali.. Oni se pripremaju za 5g a, jedva 4g mogu izdržati haha.. A kao ne smiju govorit šta se događa. Tako da jedino mozemo čekat

Razina korisnika 1

Smiju oni govoriti nego su im ugovori svi lihvarski na nacin ako mi kao potrosaci nesto zelimo napraviti to traje predugo a ako oni ne isporuce trazene uvjete kao sada ti tu ne mozes nista osim sudskim postupkom koji sa hrvatskim pravosudem nece zavrsiti nikad.Sta mislite zasto je tele2 smanjio svoju tarifu isto na 200gb sve su to isti ljudi samo im se tvrtke zovu drugacije na kraju dana samo biramo manje zlo od vecega sramota da tu u 2020 jedna drzava alo cijela drzava nema stabilan internet zamisli da su operateri negdje gdje 1 grad ima stanovnika kao nasa cijela drzava.Nisam ljut ni nista sacekao sam tjedan dana da vidim oce se sta popraviti ali nazalost nista i ni isprike ni obavijesti nego ja moram sam zvat a racuni ce naravno biti isti :D

Razina korisnika 1

Smiju oni govoriti nego su im ugovori svi lihvarski na nacin ako mi kao potrosaci nesto zelimo napraviti to traje predugo a ako oni ne isporuce trazene uvjete kao sada ti tu ne mozes nista osim sudskim postupkom koji sa hrvatskim pravosudem nece zavrsiti nikad.Sta mislite zasto je tele2 smanjio svoju tarifu isto na 200gb sve su to isti ljudi samo im se tvrtke zovu drugacije na kraju dana samo biramo manje zlo od vecega sramota da tu u 2020 jedna drzava alo cijela drzava nema stabilan internet zamisli da su operateri negdje gdje 1 grad ima stanovnika kao nasa cijela drzava.Nisam ljut ni nista sacekao sam tjedan dana da vidim oce se sta popraviti ali nazalost nista i ni isprike ni obavijesti nego ja moram sam zvat a racuni ce naravno biti isti :D

Ma vidim. I meni je.. Ne žele uopće odgovorit niti tu niti na fb sta im se dešava. Cekam sad novi ruter. Ne pomogne. Zovem ih svaki dan i na kraju cu fof to sve i prec na t com. Speed test sa mobilnog je dobar, mislim ako imas t com. 55mbs tu mi je sad jedva 10 haha

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Razina korisnika 1

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Meni je sad super. Novi modem i popravili su kvar. 

Gle ako imas mogućnost za optiku, naravno da moras to uzet 

Kod mene ista stvar, užasni problemi u Warzonu ali samo u večernjim satima. Ubacim karticu od HT-a iz mobitela u ruter i sve je ok. Vratim A1 karticu, opet problemi. Dakle, problem je isključivo u A1. 

Imam stvarno skupu opremu (2700kn ruter, vanjske antene, čak i Cat8.1 kable za svaki slučaj) i na Tele2 je radilo fantastično kaj se gaminga tiče. I na A1 je bilo ok prvih nekoliko tjedana, ali izgleda da se jako puno ljudi prebacilo i tu nastaju problemi.

Moja računica je jasna, ako ovo ne poprave u kratkom roku, prelazim nakon par godina opet na HT, srećom pa eto oni za malo višu cijenu isto sad nude neograničen mobilni internet za poslovne korisnike, brzine su tu negdje ali barem je veza stabilnija! A za dvije godine će i optika pa se onda mogu popzdraviti sa 4G nakon sad već četiri godine (HT → Tele2 → A1) i nikad gore veze.

Razina korisnika 2

Ma nema tu pomoci, barem dok se ljudi ne skupe i ne podnese se neka kolektivna tuzba ili prigovor hakomu.  Evo sinoc izmedju 20:00 i 22:00 brzina pala na 0,8 - 2 mbps, ping skace kao lud, jitter preko 110 ms, veceras mi ping ne pada ispod 110-120 ali brzina se popravila, dodje do 9-10 mbps. Sramota je da u 2020 imas 2 mbps-a preko neceg sto reklamiraju kao super-brzi internet. Ako ovo nije lazno oglasavanje ne znam sto je. Prije sam cak i znao zvati sluzbu za korisnike ali uvijek iste price, resetiraj ovo,ono, pomakni router a ja vidim baznu stanicu s prozora na kojem mi router stoji. T-com mi je prije koji tjedan provukao optiku kroz ulicu, cim mi ugovor istekne prelazim, pa koliko koštalo, koštalo.  Ionako ovako dajem novac u prazno.

Posalji upit za prijevremeni raskid ugovora, ako se ne varam ne smiju vise naplacivati broj preostalih mjeseci X cijena pretplate,vec je to puno niza cifra

Razina korisnika 1

Evo dakle to vec sad traje skoro 3 tjedna nikakve odgovore ne dobivamo niti objasnjenja niti hoce li se ubrzo popraviti stanje niti ista,mene samo zanima zna li itko kakve legalne postupke mozemo poduzeti posto nas je vecina vezana ugovorom za ovo i ne mozemo samo prekinuti to ali s obzirom da placamo uslugu koju ne dobijamo i odgovorni nas samo ignoriraju zanima me sto mozemo napraviti da ih se rijesim s obzirom da oni to ocito ne planiraju obrazloziti rijesiti niti ih je briga za potrosace glavno da su racuni isti.Ako se itko razumije sto se moze napraviti molim vas napisite meni ih je osobno dosta!

Odgovori