Riješeno

Homebox ping katastrofalan

  • 14 April 2020
  • 17 odgovora
  • 7037 pregleda

Pozdrav, već 2 mjeseca imam problema sa svojim homebox internetom. Zbog trenutne situacije oko korona virusa puno vremena gubim na kompjuteru pa se nekad znam zabaviti i online igrama. Prilikom igranja online igrica ping mi u sitnom vremenskom razdoblju bude solidan oko 80ms ali u većini vremena ping mi je nevjerojatnih 1100ms!

Router sam stavio blizu prozora i to nije pomoglo, spajao sam kompjuter kabelom sa routerom i nije pomoglo, stavio sam vašu dns adresu ni to ne pomaže. Na internetu je svega spojeno 4 uređaja. Živim u srednje velikom gradu koji je pokriven 4g signalom. Download mi čak i sa onih 100gb interneta bez limita ne ide preko 15mbs, u većini slučajeva bude jedva 1mbs. Stvarno želim savjete i pomoć Vas jer meni za par mjeseci će isteći ugovor pa i razmišljam premještanje na nekog ozbiljnijeg operatera kao što je HT i Tele2, HT mi nudi Gigabox od 300gb maksimalne brzine te kad ih istrošim imam zajamčenu brzinu od 4mbs kako je i zakonski propisano a ovdje imam nepostojećih 2mbs.

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 14 April 2020, 22:05

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 2

Si probao karticu iz homeboxa staviti u mobitel i isprobati brzinu?

Razina korisnika 7
Bedž +3

@tombarems - imat će na mobitelu veću brzinu, to je nedvojbeno ali ne preporuča se stavljanje kartice u drugi uređaj jer mogu skužit pa će imat problema.

Probaj skinut antene, izmjerit. Prebacit sa automatski odabir na 3g… ili zatraži novi router CAT6 pa bi brzina trebala biti veća, zasad je problem što routeri ne dozvoljavaju veće brzine.

Preopterecenost.. Probaj prebacit na 3g, tamo bi trebao imati stabilnih 6-7 mbit ako imas dobar signal.

Koji model rutera imas?

Znači router mi je ZTE MF283+,a čitao sam na netu da to prebacivanje na 3g ne pomaže no mogao bih probati ako bi mi neko od vas mogao objasniti kako, također ako izvadim sim karticu iz router gubim garanciju. A imate li kakvih savjeta za poboljšanje pinga?

@tombarems- imat će na mobitelu veću brzinu, to je nedvojbeno ali ne preporuča se stavljanje kartice u drugi uređaj jer mogu skužit pa će imat problema.

Probaj skinut antene, izmjerit. Prebacit sa automatski odabir na 3g… ili zatraži novi router CAT6 pa bi brzina trebala biti veća, zasad je problem što routeri ne dozvoljavaju veće brzine.

Ako skinem antene signal bi mi valjda trebao biti loš pa ih nebi volio skidati. Da li si mislio da zatražim od njih novi cat 6 router jer oni će mi to valjda uključiti u mjesečnu ratu. Kako da se prebacim na 3g i da li to ostaje tako prebačeno zauvijek ili ja to mogu mijenjati kako mi odgovara? 

Mozes mijenjati 3g/4g koliko hoces. Na dnu rutera ti pise url ip adrese koji upises u trazilicu i  takoder lozinka i korisnicko ime kojima se prijavis. Tamo u postavkama prebacis na 3g. To ovako izgleda otprilike:

Antene makni jer sa njima se u vecini slucajeva dobi gori signal nego bez njih. 

Kad u trazilici dodjes do postavki vuci ruter po stanu i nadji mjesto s najboljim signalom(dbm mora bit sto nizi-10cm ti moze igrat veliku ulogu) 

Još samo da napomenem da je router to pored kompjutera pa mislim da ne bi trebalo biti problema što se tiče signala.Na mjestu gdje trebam promijeniti mrežu u 3g mi kaže da moram prekinuti vezu s mrežom? Kako da to izvedem? 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Kad pritisneš potvrdno (ok), router se odspoji i spoji sam.

Znači maloprije sam testirao interneta sa Hakom plus aplikacijom (0.5mbs) i speedtest by ookla (0.9mbs). Stavio sam skidati program od 500mb a ono mi piše da će se skinuti za rekordnih 1127min. I jedna i druga aplikacija su mi prikazale ping od 20ms no ustvarnosti je 600-1000ms.Stavljao sam na 3g i ista je brzina. Još kakav savjet ljudi ili ja stvarno moram ići u HT i Tele2 po ponudu. 

Evo ljudi još primjera zadivljujućih brzina našeg operatera A1!!!!! U gradu od 25000 stanovnika gdje je navodno izvrsna pokrivenost signalom i zajamčena brzina od minimalnih 2mbs dok ja ovdje imam brzinu od 0.2mbs neka mi neko od A1 stručnjaka objasni šta se ovo događa. 

Koliki ti je signal? Probaj naci cim bolju lokaciju sa najboljim signalom u kuci. Nema racunalo veze sa time. 

Homebox ne smije biti blizu kompjutera, tu je greška.

Koliki ti je signal? Probaj naci cim bolju lokaciju sa najboljim signalom u kuci. Nema racunalo veze sa time. 

Signal mi je dobar na kompjuteru mi piše da imam 102dbm ali na mobitelu mi piše 45dbm.

Homebox ne smije biti blizu kompjutera, tu je greška.

Zašto? 

Razina korisnika 2

@Zefo  zašto HB ne smije biti blizu kompa???

Razina korisnika 1

Ista stvar je i kod mene. Ping je katastrofalan, a download redovno oscilira i zadržava se uglavnom na 0.5Mb/s. Tehnička služba se oglušuje i ne žele priznati probleme s njihove strane, već krivnju svaljuju na položaj routera koji se nalazi na istom mjestu kao i prijašnjih godina kad je sve normalno funkcioniralo.

Ista situacija i kod mene, do prije godinu dana je brzina bila i do 40Mbps, sad sam sretan kad dodje do 5, vecinom ne na 0.2…

Zvao sluzbu za korisnike - rekli su da su vjerojatno tehnicari "nesto pomaknuli" te da ce im javit i probat resetirat vezu prema ruteru, nema nikakvih promjena

Pisao mailove - samo copy-pasteaju istu stvar za svaki "odgovor", kazu da nadjem "povoljniji polozaj" a ruter ima full signal. Kazu da nisu detektirali nikakav problem s njihove strane no nakon odlaska na njihov vlastiti forum koji ne znam ako uopce gledaju uvjeren sam da je stvar u njima.

Glavno da se placa nepostojeci internet i kod njih nema problema

Odgovori