Riješeno

Homebox - odlična 4G mreža

  • 19 October 2017
  • 2 odgovora
  • 802 pregleda

Pozdrav!
Često se događa da u večernjim satima (19h pa na dalje) brzina bude odličnih 1.5 Mbps na 4G mreži (preko dana bude solidnih 25-30 Mbps). Možda previše ljudi koristi, pa bazna stanica nemože podnjeti ili je opet u kvaru? Radi se o području Petrinje. U razgovoru sa službom za korisnike predložili su mi da ruter prebacim da radi na samo 3G mreži. Na 3G brzina je solidnih 10-15 Mbps. Pitanje je sad da li ja plaćam 4G do 110 Mbps ili 3G do 15 Mbps?
icon

Najbolji odgovor od acer112 20 October 2017, 09:31

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 6
Bedž +6
Zapravo ni jedno ni drugo. Tebi u opisu tvoje usluge samo piše da usluga može ići do 110Mbps, da li si ti na 4G, 3G, EDGE itd - to su tehničke pojedinosti unutar tvoje "homebox usluge" koje su nebitne, i koje se na kraju krajeva teško mogu kontrolirati tj. da ti operater garantira da ćeš na tom području ići do xy brzine. Čak i kod žičanog interneta kojeg je puno lakše kontrolirati ti piše to "do" xy Mbps, a to onda može biti i ona najmanja i najveća vrijednost.

Inače oscilacije u brzini kod mobilnog interneta su sasvim normalne, imam VIP koji mi nekad povuče 200Mbps a nekad padne na 40Mpps, isto se dešava i sa Tele2 koji mi je nekad 50Mbps a nekad 3Mbps. Sve ovisi o dobu dana, vremenskim uvjetima, koliko je ljudi nakačeno tada na mrežu... tisuću stvari 🙂
Hvala na odgovoru, sve mi je to jasno. Da brzina ponekad padne to bi bilo normalno, ali da je svaki dan ispod 2 Mbps u popodnevnim i večernjim satima, nije. Uglavnom odustao sam od 4G, namjestio ruter da koristi isključivo 3G i imam otprilike 10Mbps u bilo koje doba.

Odgovori