homebox hb turbo

  • 28 February 2017
  • 12 odgovora
  • 2230 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 4 odgovora
Jučer potpisao ugovor na 24 mjeseci za homebox hb turbo, nudili po kućama takvu tarifu, 150kn mjesečno, telefon, neograničeni pozivi prema fiksnim linijama i neograničeni prema mobilnim vip i tomato korisnicima, znači, trebao bi plaćati dodatno potrošene mitune ako zovem neke druge mobilne mreže, a internet je neograničen. Danas zovem službu za korisnike i agent mi kaže da je internet 100GB u toj tarifi. Gospodin s kojim sam sklapao ugovor je rekao da je neograničen. Imam još 2 tjedna da raskinem ugovor jer ne želim imati ograničeni internetski promet. U letku koji mi je dao, isto piše da je internet neograničen, ne znam više jel je ili nije?

Odgovora 12

Razina korisnika 7
Bedž +3
Eh da je bacit pogled na koju postojeću temu ili ne daj Bože uvjete korištenja... 100GB po punoj brzini pa pad na 64kbps + Noćna opcija od ponoć do 8h - 150Gb (fair use, al zasad ne spuštaju brzinu bez obzira na prijelaz). Pročitaj postojeće teme i uvjete korištenja Homebox Turbo usluge. Uz sva ograničenja, ako nemaš mogućnost za pristojnu paricu, bolje od ovog nema.
Razina korisnika 3
Pozivi su besplatni prema mobitelima Vip mreže, ali ne prema Tomatu.
Internet je neograničen samo imaš 100 gb po punoj brzini (dnevni promet se zbraja 08 - 00) a nakon tih potrošenih 100gb brzina se smanjuje na 1 mb/s, po noći od 00 - 08 promet se ne zbraja.
ne kužim čemu riječ neograničeno, i šta to kome predstavlja. A u duo opcijama net+tel. npr S, M, L internet, isto piše neograničeno, a isto je kao ograničeno? I kao neki brzi internet, ne znam kom mogu prodavati tu priču kad brzina može bit onolika koliko žičana infrastruktura dopušta. Ja sam sa brzinom uglavnom zadovoljan i na t-comu i sad na vipu, al nije to ništa spektakularno. Sad bi ja trebao cijeli dan čitati vipovu stranicu da bi znao, ništa. Dal postoji u duo paketima FLAT, neograničen podatkovni internet, bez smanjenja brzina, noćne tarife i bla bla... I tu je naveden neograničen pa eto nije.Ovi koji su mi prodali, kažu i na tomato besplatni pozivi, pa eto, sad kažete da nisu. I dal nakon prekoračenja u toj mojoj trenutnoj (150kn/mj) se samo smanji brzina, ili se i naplaćuje dodatno potrošen promet?
I na moj vip se ne mogu registrirati jer mi na ugovoru ne piše nigdje nikakav registracijski kod, pa ne mogu sad ni pratiti potrošnju.
Nov sam na vipu, i hvala vam na odgovorima.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Neograničen je promet, nije neograničena brzina. Smanji se brzina, ali nemaš dodatnih troškova.
Dal postoji u duo paketima FLAT, neograničen podatkovni internet, bez smanjenja brzina, noćne tarife i bla bla...
Ne postoji, ni na fiksnom, a pogotovo ne na mobilnom internetu.
Za podatke za Moj VIP nazovi SZK.
Razina korisnika 3
Brzina će ti varirati ovisno o opterećenju bazne stanice s koje primaš signal
Flat neograničen mobilni Internet po maksimalnoj brzini ne postoji (osim noćne opcije)
Ne naplaćuje se ništa dodatno nakon potrošenih 100gb, samo se brzina smanjuje
Nazovi SZK i traži registracijski kod, pa će ti dati, tako sam i ja to riješio, nisam ga dobio na ugovoru
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ne kužim kako možeš reći da brzina interneta preko LTEa nije "ništa spektakularno" u odnosu na bakrenu/žičanu preko HTa? Ajde odi na speedtest.net i napravi test brzine. Homebox Turbo ne ide preko HT-ove infratsrukture već laički rečeno preko mobilnog signala i ako ti je dostupan LTE razlika u brzini mora biti DRASTIČNA, ako uzmemo u obzir da većina preko žice ima 4Mbps ova preko LTE-a je barem 10x veća ako si u prostoru pokrivanja LTE signalom.
za speed test znam, radio sam ga i prije par dana dok sam bio na tcomu, download mi je bio +/- 20Mbps a upload oko 4Mbps, sad već par dana mjerim na vipu, download oko 4Mbps, upload također 4 Mbps
Razina korisnika 4
Ako ti se ne sviđa vrati i sve ok. Sve što si ti pitao piše ti u ugovoru, koji izgleda nitko ne čita nakon potpisivanja.

Ako smatraš da je loša brzina, uđi u postavke uređaja i vidi jačinu signala...
zapravo ni nemam ugovor, već potvrdu o sklopljenom ugovoru u kojem ne pišu pojedinosti o usluzi, imam i izjavu o raskidu ugovora s prijašnjim operaterom te otpremnicu za homebox uređaj i to je to.
Razina korisnika 6
Bedž +6
4 mbps down/up je ekstremno loše, čak i za 3G signal a kamoli 4G ... vjerojatno mjesto gdje živiš nije pokriveno LTE signalom. U tom slučaju ti se ne isplati ostati na Homeboxu i ja bi to vratio natrag, posebno jer si na T-Comu imao odličnu paricu ukoliko je vuklo čak 20/4 a i imao si pravi flat
a ništ, vratit ću to ovih dana i uzet optimu.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Jučer sam produžio ugovor za homebox duo u centru te sam kao dodatnu pogodnost dobio 100% popusta na mjesečnu naknadu za opciju 100 GB tijekom 24 mjeseca. Čisto da podjelim informaciju, možda nekome može biti od koristi.

Odgovori