Riješeno

FLATBOX DUO da ili ne?

  • 13 December 2020
  • 11 odgovora
  • 1913 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 2 odgovora

Trenutno sam u TELE2, nemam ugovor. Zanima me kakva je situacija sa A1? Koliko vidim po internetu ista kao i u TELE2? Isplati li se mijenjati operatera? Ima li negdje u ugovoru minimalna brzina koju je operater dužan ispoštovati neovisno o izgovorima? Jer u zadnje vrijeme ono kako pišu do XXmbps je smiješno...

icon

Najbolji odgovor od maraschino 13 December 2020, 18:45

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 1

Ma jok. Meni brzina zadnjih mjesec dana u popodnevnim i vecernjim satima u downloadu ne dohvati ni 1 Mbit/s.

 

Opravdanje A1 je da znaju za to, ali ne mogu mi pomoci. Da je to zbog korone i jer puno ljudi radi od kuce i to su mi napismeno poslali…

Nikakva usluga...

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ako ti je brzina u Tele2 dobra, ostani, jer će te kod A1 dočekati neugodno iznenađenje. Od obećanja brzine do 116Mb/s, upravo izmjereno 6% iste.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Niti jedan operater nije spreman i ne može primiti toliki egzodus korisnika. Privući masu korisnika ponudom a opteretiti bazne stanice i resurse, na uštrb usluge nije dobra reklama. Očekujem u skorije vrijeme novu ponudu tele2 ili ht-a i bežaniju sa A1 a kako će biti, vjerojatno isto. Tko ponudi "veći flat" pobjeđuje. "Povoljnije i bolje" nije uvijek najbolje rješenje.

Trenutno sam u TELE2, nemam ugovor. Zanima me kakva je situacija sa A1? Koliko vidim po internetu ista kao i u TELE2? Isplati li se mijenjati operatera? Ima li negdje u ugovoru minimalna brzina koju je operater dužan ispoštovati neovisno o izgovorima? Jer u zadnje vrijeme ono kako pišu do XXmbps je smiješno...

Ako ste gamer   ako volite igrati online igrice preporucio bih vam da ostanete na Tele 2 jer meni  mjesec i pol dana internet uzasan sto se pinga tice   ping je katastrofalan  sa 50 skoci na 200 i apsolutno se ne moze nista igrati i to vec traje mjesec i nesto dana   a citao sam  posto ja i dalje koristim Homebox  tarifu  imam brzine preko 70 80 mbps i citao sam dosta oni koji su presli na Flatbox tarifu da imse   brzina smanjila na 20  nekima cak i 1mbps tako  da razmislite

Koliki ping  i brzinu imate na Tele 2 ?

Tele 2 je do prije mjesec-dva bio vrhunski. 50-60 download i upload, sada je download u najboljem slučaju nekih 5 do 10 mbps, a navečer kad je najveće opterećenje bude 1mbps! Upload ostaje na 30-60mbps. Uz to su i srezali promet na 200gb, nakon kojih brzina pada (ili raste :D ) na 2mbps.. 

Igram samo LOL i ping je stabilan tu se ne mogu žaliti - na mjerenju 32, na serveru u igri uglavnom 42 nekad do 80 kad mi je upaljen viber… Isto je i kod potrošenih 200… A ništa, idem proučavati T-com Gigabox

Razina korisnika 4
Bedž +1

Navodno su na Gigaboxu brzine bolje, jer HT ima više baznih stanica i bolju pokrivenost. Međutim, i tamo ima ograničenje najveće brzine do 300GB mjesečno i sve to košta 199Kn.

Razina korisnika 1

Meni danas nudili Gigabox za 149kn uz ugovornu obvezu. 300 mbps po max brzini i onda pada na minimum...

Razina korisnika 4
Bedž +1

Načelno, govore o brzini do 350Mb/s, ali je to, kao i kod drugih, samo teretski moguće i brzine su manje. Izgleda da je najskuplje ići službeno, preko poslovnica, jer ovi telefonski akviziteri mogu dosta spustiti cijene. Tako su i mene zvali kada sam raskinuo ugovor s njima, nudili cijenu na koju bih i danas pristao, ali već je bilo kasno, jer sam već bio prešao na A1 (Homebox)… i zeznuo se. :grinning:

Razina korisnika 1

Meni danas nudili Gigabox za 149kn uz ugovornu obvezu. 300 GB po max brzini i onda pada na minimum...

 

Ukratko.Nemojte stvarno je lose trenutno zbog preopterecenosti

Razina korisnika 2

Tako je, mada ja imam solidnu brzinu cca 30 do 60 Mbps, ali zbog toga što sam imala prije redovito 80 do 170, san otkazala. Cijene idu gori, usluga im ide doli, nedavno sam išla u A1 centar pitati sim karticu novu, jer mi iz čista mira nije radia mobitel, sms, internet da, pozivi ne. Dođem, zamjeni mi se sim kartica i opet ne radi, djelatnica kaže nije vam dobar mobitel, star je, a star je 3 god s8plus. Nikako nisam uspjela riješit dok mi jedan lik sa drugog foruma nije reka kako a tako jednostavno, hoću reć ne znaju a najlakše je reć ne valja vam to i to.…

Isto tako mogu reći da su postali preskupi i možda se desi za dva mjeseca da odem i sa mobilne telefonije od A1 a s njima sam od prvog dana od kada su došli u Hr. 

Odgovori