Riješeno

Prelazak sa pretplate na bonove

  • 24 April 2019
  • 17 odgovora
  • 7709 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Nakon toliko godina na VIP pretplati došao je i taj dan - do kraja tjedna i službeno prelazim na A1 bonove. Ne znam ni sam što očekivati od bonova jer bilo je to davno kad sam ih zadnji put koristio, no da ću osjetiti prelazak sa XXL tarife na bonove - siguran sam da hoću, i po usluzi a bome i financijski.

E sad, imam nekoliko pitanja koja me još tu muče. Nisam dobio konkretan odgovor na koju točno tarifu A1 prebacuje svoje bivše pretplatnike kad idu na bonove? A1 Start? Ako jest, ima li gdje točan cjenik te tarife jer ga ja ne pronalazim.

Zatim, ako se odlučim za tarife na bonove (chill/zen/cool), pročitao sam na njihovim stranicama da se naplaćuje 50 kuna za promjenu tih tarifa ako u međuvremenu nisi nadoplatio bon, jel to moguće? Pitam čisto da se ne zaletim sa nekim velikim bonom a kasnije se odlučim za neku drugu tarifu. Bolje onda manje kupovati.

I što je sa Moj VIP aplikacijom? Da li bonaši u njoj vide stanje na svom računu i broj Mb u tarifi ili je to samo za pretplatnike?

Zahvaljujem na odgovorima 🙂
icon

Najbolji odgovor od Remko1 27 April 2019, 07:49

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 7
Bedž +3
Prebace te na start tarifu, totalno neisplativa. Otiđi na desktop verziju a1 weba pa dolje na "uvjete korištenja" pa "cjenik" i u pdf-u od milijun strana u search upiši "a1 start".

Jedna promjena po nadoplati bona je besplatna, druga se naplaćuje. Ako mijenjaš tarifu, gubiš nepotrošene jedinice iz iste. Ako produžiš istu, prenosi ti se u drugi mjesec do ukupno duplo jedinica koliko ti tarifa ima.

U a1 aplikaciji vidiš sve, stanje kuna, mb, jedinica, promo mb-a.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hvala na odgovoru.

Onda znači bolje kupiti prvo neki manji bon, tj. nadoplaćivati onoliko koliko ti treba za taj mjesec u slučaju da poželiš promijeniti tarifu.

Što je sa APN postavkama? Znam da su različite od pretplate i bonaša. Trebam li to ručno mijenjati ili će se samo?

Sutra je rok za prelazak. Nikakvu poruku za prelazak nisam dobio u međuvremenu, nadam se da će se držati dogovorenog i da neće biti sutra pisanja žalbi i dodatnih troškova. Još mi je nekih 10tak Gb ostalo na pretplati, možda bi valjalo to danas negdje potrošiti..
Razina korisnika 6
Bedž +6
Postavke za internet na androidu možeš vidjeti ovdje

https://forum.a1.hr/android-25/a1-apn-postavke-internet-i-mms-za-android-24

Za apple ne znam, valjda su iste.
Ako imaš kojeg A1 pretplatnika u obitelji ili nekog jako dobrog frenda,možeš mu nepotrošene gige i pokloniti,ako ne uspiješ potrošiti svih 10 giga do sutra
Razina korisnika 6
Bedž +6
Jesi siguran da pretplatnici mogu dijeliti Gige tako? Na Bez Granica XXL+ tarifi sam. Ako da, poklonit ću ti ovih 10Gb, ili tko ih već želi jer sumnjam da ću ih do večeras potrošiti...

Na iPhoneu sam...
Razina korisnika 6
Bedž +6
Da,sigurna sam da možeš pokloniti gige, ali pošto si još uvijek pretplatnik, možeš pokloniti samo drugim pretplatnicima, a kao bonaš moći ćeš poklanjati drugim bonašima. Hvala ti na ponudi, ali ja sam bonaš i ne možeš mi pokloniti gige, a i već sam dobila 8 giga od seke, a maximum koji nekom broju možeš mjesečno pokloniti je 10 giga.
Za bonaše šalješ npr. 5000MB (tj.onoliko koliko želiš pokloniti) na broj 13290, potom dobiš poruku da uneseš broj (samo A1 korisnici) u obliku 09xxxxxxx i to je to, u roku par sekundi dobiš potvrdu da si tom korisniku broja uljepšati dan 🙂. Mislim da je za pretplatnike broj 13280, ali nisam sto posto sigurna.

Edit: sad sam provjerila i broj je 13280 na koji šalješ kao pretplatnik ,procedura je ista kao i za bonaše, znači xxMB na 13280 i u povratnoj poruci pretplatnički broj kojem želiš pokloniti gige. A možda možeš i preko Moj A1 aplikacije, tapneš na crvenu košaricu i vidi da li ti nudi opciju pokloni gige
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ne nudi mi to u Moj Vip aplikaciji, ali ako ima tu koji pretplatnik i želi 10Gb neka mi do kraja dana šibne broj i probat ću mu ih poslat. Iako bih ja rekao da to ne vrijedi za tarifu koju ja imam već samo za nove pretplatničke tarife no budemo probali...
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nešto im se pokarabasalo, niti meni na prepaidu više ne nudi share Gb. A čuj, možda su čuli da odlaziš na bonove i da imaš 10Gb za share pa ti isključili... 😂
Razina korisnika 4
Bedž +4
Sheranje mb nema u moj a1 otkad vise nije moj vip verzija koja jos podrzava kitkat 4.4
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo me napokon prebaciše na bonove. Prvo usluga nije radila sve dok nisam resetirao uređaj. Sad pozivanje prema mom broju radi. Zanimljivo da je mreža stalno na 3G iako je LTE na ovom području izuzetno jak i na pretplati sam ga uvijek imao. U postavkama također je odabran LTE kao preferirani.

Razina korisnika 6
Bedž +6
Ok, trebao se 4G posebno aktivirati u Moj A1 aplikaciji, sad radi.

Kupio sam sad bon od 60 kuna preko webshopa sa Mastercardom, piše da dobivam 72 kune no ja sam dobio 60kn. Nadam se da to naknadno šalju.

Također piše da se dobiva 600mb bonusa, ne vidim te mb nigdje u Moj A1 aplikaciji. Ili to ne vrijedi za moju A1 Start tarifu?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Pisao si prije 2 sata, sad bi već trebalo sve sjesti na svoje... 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Al čovjeka fakat iznervira kad niti jednu informaciju nemre naći na a1 stranicama, pa to je strašno kako su sve uvjete, cjenike ili detalje strpali u lako zaražljive pdf-ove koje niti ne želim otvarati.
Razina korisnika 6
Bedž +6
12 kuna bonusa od Mastercarda su stigla malo prije, no 600mb i dalje nije nigdje prikazano u Moj A1 aplikaciji pa mislim da nisu još aktivirani. Dapače, vidim po računu da se topi a nisam zvao i slao poruke u međuvremenu pa to mora biti da je od interneta...

By the way jel tih 600mb što dobijem se seli iz mjeseca u mjesec (ako ih ne potrošim) ili ima neki rok trajanja? Još uvijek sam na Start tarifi.
Razina korisnika 2
Bedž +3
Dobit ćeš i bonus MB, no malo kasni dodijela istih. 🙂

Rok za potrošiti bonus MB - 30 dana.

Jesi li već aktivirao neku tarifu koja uključuje besplatne minute, poruke i MB?

Savjetujem ti aktivaciju tarife Za Chill - od 29. travnja cijena tarife će biti 85 kn - 5 GB i 1000 min/sms

Rok za dodjelu kuna i bonus MB je 24 sata pa se svakako javi ako ne dobiješ obavijest o dobivenim MB.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo vidim da su došli i megabajti, šteta što imaju rok trajanja. Može li se kako kupiti paket interneta da on nema rok trajanja?
Razina korisnika 4
Bedž +4
Ne može, paketi na bonovima maksimalno traju 30 dana
Razina korisnika 6
Bedž +6
I tako ja upravo dobijem SMS od A1 da sam ušao u posljednji mjesec dvostruki podatkovni promet 24mj (ono što sam imao na pretplati) a ja već 2 dana na bonovima 🤣

Odgovori