Riješeno

Obnavljanje bona chili

  • 24 January 2019
  • 18 odgovora
  • 2204 pregleda

Korisnik sam bonske pretplate chili, s kojem je palet 1000 min ili poruja te 4 giga prometa. Stim do sljedece uplate ako nisam svve potdocio prebacuje se na sljedeci mjesec. No sto se tice razgovora jajo,ama bas jako rijetko koristim,tako da nema uopcegocvora da se prebacuhe na sljedeci mjesec jer koliko vidim da je limit do 2000 min ili poruka. Sto se tice gigabajta primjecujem kod pat uplata da ima isto limit do 8 giga. Zasto govorim ... zadne uplatu sam imao preostalih 6 giga s kojem se u cjelosti prebacuje na iduci mjes... no uplatom a i matematicki trebao bi dobiti novih 4 giga plus starih 6 giga da ukupno 10 giga. No o tome nista. Ostaje mi samo 8 higa. A di su moji ostalih 2 giga???? Jeli to opet neka manipulacija i otimanje neka svoja posjedovna prava. Zasto se to tadi???
icon

Najbolji odgovor od nickno 27 January 2019, 12:09

Pogledaj original

Odgovora 18

Razina korisnika 4
Bedž +4
Nazalost nije tako, limit vam je uvijek 8gb, makar vi imali jos 6.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Jedino ako placate mastercard ili maestro karticom bon mislim da dobijete dodatne mb
U tome je problem sad ne dobivam ovo za sta sam platio. Opet neko igranicenjje na racun nas...
Razina korisnika 4
Bedž +4
A cuj, vecina potrosi veci dio svog interneta pa nije potrebna opcija da se "talože" gige. Znam, ove tarife sada su uzas, ali iskombiniraj uz snack opcije tarifu snap. Mozda tomato srednja (4000 mb,min,sms) ili pak mala (700 mb,min,sms)? prouči
Razina korisnika 7
Bedž +3
Uvijek se prebacuje do maksimalno duplo giga. Dakle, ako ostane 6 giga iz prošlog mjeseca i sjedne nova tarifa, bez obzira na novokupljenih 4 iz tarife ne može imati više od 8gb a i ako se ne potroši iz mjeseca u mjesec, čemu slagat na hrpu toliki promet. A i zamisli kako bi taj brojač prometa radio da izbroji pravilno gige iz pitaj Boga koliko mjeseci, za svakog ponaosob. :(

Budući ne koristiš toliko internet promet, sigurno imaš nekog a1 bonaša kojem možeš pokloniti višak pa da ne propadne ono što ostane preko. 😉
Glavno da je šarenilo i da nije normalno.
Znate imam jednu staru kucicu od bake na selu. No nema tv nema telefon a ni radio i tam znam biti i po dva tjedna. Nis ne radim sam uzivam no gle imam puno usparanih gigabajta i mogo do mile volje na youtube ili sta god. No eto ograniseni nam je limit. Pa sta ih briga koliko malo sad trosim. Ali doze mi da u dan potrosim i do giga prometa. Kaj smo mi limitirani narod. Ma vrag bi mi bolje dao....
Razina korisnika 7
Bedž +3
Onda druga (veća) tarifa ili samo mobilni internet za surfanje ili pretplata. Široka ponuda kod svih davatelja usluga.
Razina korisnika 6
Bedž +6
U Za zen tarifi dobije se 6 giga za 95 kuna. Može se prenijeti 6 giga i imati maks.12 giga. Ali zadnjih dva mjeseca Zen tarifa može još dodatno za nula kuna aktivirati snack paket od 6 giga, pa se maks.može imati 18 giga. 😃
Gle judi, ne znam zašto mi stavljate poklopac na svakom loncu. Ja govorim da ono što sam platio ma koliko god da je giga i ako se prenese na idući mjesec da se to napravi u skladu onoga koliko sam platio. A ono nam ograniči. Šta bi bilo da sam imao 8 giga nisam ih potrošio jer sam doma bio na wifi-ju, ali chili paket svejedno treba uplaćivat jer nikad se ne zna, a zna se da će se koristiti. I šta si na kraju platio ništa dao si 75 kuna a na mobitelu sam imao 2000 min razgovora i poruka i 8 giga prometa. da bi imao dalje moraš platiti jer protiviju da ne produžiš sve si izgubio, a to mi se jednom desilo jer sam zakasnio sa uplatom 1 sat. Mene zanima zašto se ograničava ??
Razina korisnika 7
Bedž +3
I drugi operateri tako rade, simpa do duple tarife tako da bi pitanje trebalo postaviti Hakom-u.
Žaliti se HAKOM-u je kao da na moru tražiš kuhano jaje, (šala)
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ne želim biti poklopac, ali valjda imaš u obitelji nekog A1 bonaša ili dobrog prijatelja kojem ćeš podijeliti "višak " giga prije nove obnove tarife. Ako vidiš da ti je ostalo više od 4 gige-pokloni i dobit ćeš nove 4 gige. A podijeljene gige nek ti vrate natrag.
Nitko ne spori da ti nisi platio sve te gige,kao uostalom i svi mi, katkad se treba snaći i iskoristiti maksimum sto ti nude. Ne mogu ja kriviti A1 što mi je jednom propalo 8 giga jer i poklonjene gige možeš iskoristiti samo u sljedećih 30 dana.
Možeš se žaliti HAKOM-u ,ali ako do dana današnjeg nisu već uočili nepravilnosti u ovakvom pružanju usluge,teško da će se i u tvom slučaju predomisliti.
A što da uopće nema prijenosa nepotrosenog internet paketa u drugi mjesec,već da sve moraš potrošiti u 30 dana?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo ja konstantno imam 6 giga u Zakon tarifi i ne mogu ih iskoristiti jer od sestre dobim 6-10 giga koje također ne uspijem sve potrošiti, tako da ja Vipnetu poklanjam 3 gige mjesečno jer ih ne mogu ni pokloniti,budući da od starih tarifa jedino loodilo može dijeliti gige. I što bih ja sad trebala opsjedati Hakom gdje su moje gige, jer da je po tvom, ja bih sad imala ziher 50 skupljenih, a nepotrosenih giga. Ako ne i 100.

Da li se tko sjeća mobile surf paketa? Tamo se moglo taložiti gige do u beskraj. Jedini uvjet je bio da imaš dovoljno novaca kod automatske obnove opcije. To je promijenjeno dolaskom zakon tarifa,od tada si morao par dana prije isteka kupiti novi paket, jer su ukinuli automatsko dodavanje novih megabajta na stare. Ali,koliko se sjećam, tada je jedino Vipnet uopće i dopuštao prijenos nepotrosenih giga. U Tele2 što nisi potrošio, propalo je.
Žalosno je to što jednostavno kad se kaže tipa da se krši prava na nešto što si platio a nisi dobio, odgovaraju "a šta se može to vam je tako" jer kad se ovome koji tako odgovara njemu desi da je platio a nije dobio i te kako bi se bunio, a ja da mu lijepo odgovorim " ah šta se može , to ti je tak" za to je taku u našoj Hrvatskoj kad nešto što se stvarno misli da nije kako treba, eto ti odgovora " ah a šta se može to vam je tak".... &#@@
znate , sve se može kad se hoće. Budimo pošteni i bit će ok
Razina korisnika 6
Bedž +6
Gle, ja ne mislim da nas varaju. Mislim da limit ima neke veze sa sigurnošću cijele mreže. A1 štiti i sebe i svoje korisnike od raznoraznih zloupotreba koje bi se mogle dogoditi i kod prijenosa i kod poklanjanja giga. Oboje je limitirano. S razlogom.
Sto se tice sigurnosti.... to je njihov posao. Moje je ono sto platitin.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pod sigurnošću sam mislila na stabilnost mreže. Vrlo dobro se sjećam nestabilnosti mobile surf paketa. Sad imam, pa nemam, pa imam,pa opet nemam. Pa zovi szk, oni vide da imam i da ne znaju zašto ja ne vidim. A to su bili mali paketi, mogu misliti kakav bi kaos bio sa gigama 🤣. I, u tarifi stoji 4 gige. Ti uvijek imaš te 4 gige koje si zakupio. Hoćeš li ih potrošiti ili ne,to nije stvar A1 ili bilo kojeg operatera,oni su ti ih stavili na raspolaganje. A zamisli Tele2 korisnika sa mobilnim flatom. On za 200 kuna dobije 1 terabajt. I nijedan mobitel to nemere potrošiti. sljedećeg mjeseca on dobije novi terabajt. Stari se briše. Da li bi ti pitao-a gdje je mojih 995 giga koje nisam potrošio? Eto, upravo na ovom Tele2 primjeru postaje jasno zašto je nemoguće beskonačno sakupljati gige-tehnički je to skoro neizvedivo bez da se teško naruši stabilnost mreže.

Odgovori