Nemogućnost plaćanja bona maestro karticom

  • 17 October 2019
  • 10 odgovora
  • 2165 pregleda

Razina korisnika 4
Bedž +4
  • Bližim se zvijezdama
  • 346 odgovora

Evo, danas kćer pokušala obnoviti bon preko webshopa maestro studentskom karticom iz Beča, ali neuspješno. CorvusPay odbija karticu, kao i te malobrojne trgovine online koje tvrde da podržavaju maestro, a odbiju ju. A1 je samo jedan od mnogih...


Odgovora 10

Razina korisnika 4
Bedž +4

I dalje nitko ništa A1?

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Remko1 - a što joj ti odavde ne uplatiš na račun? Ili baš želiš razrješiti slučaj? ;)

Razina korisnika 4
Bedž +4

@gogsy1975 naravno da sam jioj uplatio preko mojeg Mastercarda na kraju, ali da, želim razrješiti slučaj zašto se maestro ne prihvaća online jer me uistinu zanima🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Remko1 , sam ja dobro skužila da kćer ima bečku maestro studentsku karticu? Ili je kćer bila u Beču, pa pokušavala kupiti bon? Sorry, ali nejasno (nezgodno) si postavil pitanje 😋😏

 

Ili je možda u pitanju ovo

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Nova-pravila-nerviraju-korisnike-kreditnih-kartica-u-Hrvatskoj-HNB-izdao-upozorenje

Razina korisnika 3
Bedž +3

Bok Remko1,

kupnju bona možeš napraviti karticama Maestro i Master. Možeš nam se javiti u Službu za korisnike kako bismo napravili detaljniju provjeru budući da su nam potrebni određeni podaci.

Razina korisnika 4
Bedž +4

@Remko1 , sam ja dobro skužila da kćer ima bečku maestro studentsku karticu? Ili je kćer bila u Beču, pa pokušavala kupiti bon? Sorry, ali nejasno (nezgodno) si postavil pitanje 😋😏

 

Ili je možda u pitanju ovo

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Nova-pravila-nerviraju-korisnike-kreditnih-kartica-u-Hrvatskoj-HNB-izdao-upozorenje

@nickno je je, kćer ima maestro student karticu od Erste tj. Sparkasse bank. Oprosti, nisam te "štel zbunit'" ili kak se kaže u Zagrebu😂

Kako je @A1_Darka rekla, najbolje da se javim u szk ili možda u inbox još vidim🙄

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Remko1 , zar kartica ne bi trebala biti izdana u domaćim bankama jerbo je CorvusPay domaća firma? Dakle, tvoja kćer ima BEČKU studentsku karticu, jel tak? Nije izdana u Hrvatskoj?

Razina korisnika 4
Bedž +4

Ne vidim razlog zašto bi, pa svaki sustav bi trebao prihvatiti internacionalne kartice. Da, bečka, ali ju se i ne prihvaća praktički nigdje kao što sam naveo u postu. Vrlo su slabo raširene izvan Nizozemske čini se

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Remko1 , koliko ja mogu pročitati na CorvusPay stranicama, izdavatelji Maestro i kreditnih kartica s kojima oni imaju ugovor su hrvatske banke,točnije 10 banaka (i neke bosanske i srpske), plus HNB banka. Onda ti sa tim karticama možeš plaćati bilo gdje u svijetu i na webu preko CorvusPaya. CorvusPay nije banka, već samo posrednik, isto kao i PayPal, ali po novom zakonu koji je stupio na snagu u cijeloj Europi, moći će se ponašati kao banka, tj.sve kreditne kartice više se neće moći autorizirati bez PIN-a, to piše u linku koji sam stavila, a za sada jedino HNB banka ima takvu mogućnost u vezi CorvusPaya.

Bečka kartica koja je slabo zastupljena izvan Nizozemske?!🤔 Nisam znala da se Wienna preselila iz Austrije 😛😂😁

Razina korisnika 4
Bedž +4

I see. Hvala na pojašnjenju :)

Ma koliko znam u Nizozemskoj su maestro kartice jako rasprostranjene, s njom se plaća u trgovini a master i visa se odbiju🤔 Također, maestro studentska bečka kartica je free of charge, za razliku od mastera koji vjerojatno nije. Produljit ću ja njoj Mastercard u HPB-u jer ima račun, pa nek ga poveže na paypal (jer za razliku od maestro kartice master se može na paypal).

Ali čak sam vidio ljude koji imaju belgijski paypal, žive u Belgiji i povežu svoj maestro i neke stranice ih odbiju. Jednostavno je vrlo slabo rasprostranjen online

Odgovori