Riješeno

Aktivacija sim kartice iz inozemstva

  • 27 August 2018
  • 4 odgovora
  • 2193 pregleda

Pozdrav,
prije više od godinu dana dobila sam sim karticu s onom turističkom tarifom, ali ju nikad nisam pokušala staviti u mobitel do danas. Čitam na vašoj stranici da je za aktivaciju kartice na bonove potrebno samo obaviti prvi razgovor ili spojiti se na internet, ali ja uopće nemam signala na mobitelu! Na ambalaži piše da je karticu potrebno aktivirati do 31.12.2019., tako da nije u tom problem.
Možda zato jer sam trenutno u inozemstvu (u EU sam)? Postoji li način kako aktivirati karticu, a da ne moram čekati povratak u Hr?
Hvala!
icon

Najbolji odgovor od A1_Borna 29 August 2018, 13:04

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 7
Bedž +3
Je li mobitel otključan? Pokušaj ručno pretražiti mreže i odabrati vipovci partnersku, možda A1 ili gdje si već...
Probala sam staviti karticu u 2 razlicita mobitela, obadva otkljucana i ista stvar.. cudno mi je sto me niti za pin ne pita! Rucnom pretragom ne nalazi nikakve mreze....
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako su postavke mobitela namještene da ne pita za pin onda ni neće uglavnom...
Ne znam, možda se ipak ne može iz inozemstva aktivirati, nisam nikad pokušavala. Znam da se bon može unijeti, al možda za aktivaciju ipak treba registrirat domaću mrežu.
Pozdrav Anchi1, turistička tarifa se može koristiti isključivo u granicama RH, zato ti u biti ne prepoznaje signal. Kada se vratiš u Hrvatsku sve bi trebalo uredno raditi. Ako će biti kakvih poteškoća slobodno nas kontaktiraj na broj 0800 091 091.

Odgovori