Riješeno

4G na Bonovima

  • 4 April 2018
  • 18 odgovora
  • 3327 pregleda

Imam tarifu za zen i ne dobivam 4G internet iz nekog razloga provjerio sam jel mi proxy dobro (212.91.99.91) a i nalazim se u području pokrivenom 4G signalom zato što sam prije koristio ovaj mobitel na tarife i koristio sam normalno LTE internet a i provjerio sam na karti.
U mobitelu mi je podesena LTE brzina interneta.
Jel se to mora nekako aktivirati ili?
icon

Najbolji odgovor od A1_Iva 5 April 2018, 08:54

Pogledaj original

Odgovora 18

Razina korisnika 4
@Red Lighter ako ti je sve uključeno na mobitelu, trebalo bi normalno raditi. 4G je aktiviran i na tarifama na bonove, tako da tu ne bi trebao biti problem. Možeš nam poslati broj OVDJE pa provjerimo?
Imam identican problem. Ja sam na chill tarifi. Javljeno mi je da imam 4g ali radi samo h+, do danas sam na pretplati normalno imao 4g. O cemu se radi i zasto mi ne radi. Na podrucju sam pokrivenosti 4g mrezom!!!
Razina korisnika 2
Bedž +2
Ako trenutno imaš postavljen proxy i ne radi, slobodno ga obriši skupa s portom i korisničkim imenom i lozinkom. Ako ni dalje ne radi, slobodno nam se javi na 0800 091 091 da provjerimo o čemu se radi. Moguće je da ti sama SIM kartica nije sposobna za 4G, što bismo riješili zamjenom SIM kartice, isto tako se zna dogoditi da ti aktivacijom tarife nije dodijeljena 4G mogućnost, što se odmah riješi 🙂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Provjeri postavke, ako imaš upisan proxy kao i OP, obriši ga,jer za android su postavke

https://forum.a1.hr/android-25/a1-apn-postavke-internet-i-mms-za-android-24

A možda ti je i bolje na h+, jer 4G na bonovima u A1 ždere baterije svih mobitela-i iphoneu i samsungu i flagshipovima i onim malo manje dobrima ☹
Razina korisnika 7
Bedž +3
A možda ti je i bolje na h+, jer 4G na bonovima u A1 ždere baterije svih mobitela-i iphoneu i samsungu i flagshipovima i onim malo manje dobrima ☹

Otkud ti to? Naši svi mobiteli su spremni za servis, jučer sam dobio takav expresni copy/paste odgovor od SZK. Dakako, ironičan sam. Što je najbolje mijenjao sam bateriju i stavio novu (originalnu), digao paljbu na servis da mi opet puno troši kad ono generalni problem sa A1 bonašima. Ali fascinantno je da se nitko od modova ili tehničara nije niti osvrnuo osim sa omiljenom poštapalicom "4g mreža troši jače bateriju od 3g" a prepuni forumi sa istom tematikom. A kako onda na 4g na pretplati trajanje baterije uz iste uvjete iznosi 26 sati dok na bonove izdrži jedva 14 sati. Tko tu koga?
Razina korisnika 6
Bedž +6
@gogsy1975 ,evo na forum.hr-u, imaju razne mobitele i svima na bonove ždere bateriju, oni tam pak pišu kak se hrpa žali na ovom forumu isto zbog žderanja 🙄

https://www.forum.hr/showthread.php?t=249161&page=502
Razina korisnika 7
Bedž +3
@nickno - Prvi odgovor SZK je bio da 4g troši više baterije ili da mi je mob za servis. Nakon što sam objasnio neke stvari, javio se netko tko zna. Sutra ću isprobat puni ciklus baterije i SOT-a pa javim. 😉
Razina korisnika 4
Bedž +4
Ja bih koristio h+ no kao što rekoh jednostavno ne podnosim 5mbit/s. 4g je ipak 15-20
Razina korisnika 7
Bedž +3
Meni je čini se rješena potrošnja na 4g. U 2 sata standby-a sa uključenim 4g i svim aktualizacijama, BT, watch-em, AOD-om skinuo bateriju za 6% dok je prije gutao 6% na sat. Samo je glupo rješenje da tisuće korisnika bonova zovu SZK. Čemu to? 😞
Razina korisnika 4
Bedž +4
Čini se da da jer mi jučer 1 mobitel bio na 100 napunjen u 4 popodne, korišten oko sat i danas ujutro na 90, uopće nije loše. Nisi ništa podešavao sam?
Razina korisnika 7
Bedž +3
O kojem mobu ti pričaš, koliko znam nisi baš pobornik smartača. 😉 Sumnjam da su nešto generalno napravili. Nisam sam, tehnička mora uključit.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Pričam o mobitelu od sina, J6😏 ma sigurno ne jer se nismo žalili. Moja nokia 3310 new izdrži dosta dugo na 2g😋
Razina korisnika 7
Bedž +3
A sve ovisi koliko toga ima nakačeno za aktualizaciju, što ima pouključeno. Ja sam govorio generalno uspoređujući moju potrošnju na pretplati i nakon prelaska na prepaid, isti uvjeti. ;)

A je, 2g troši zbilja malo. 😃
Razina korisnika 4
Bedž +4
Ništa osim wi-fi mu je uključeno, s tim da si je isključio automatska ažuriranja na trg play. Ako mi vrijeme dopusti, možda mu dam svoj sim sa pretplatom da isproba 4g i potrošnju. Ionako mi internet uopće ne treba na 3310, malo za weather app možda. Kad mi dođe mj. račun uvijek se nasmijem kad piše 1/1000mb potrošeno😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Što to tehnička mora uključiti? Moj S9+ nakon 10 sati u stand-byu, 1h11min SOT-a,ode baterija na 50%, već sam luda od tog žderanja baterije 😱. Wi-fi isključen, BT isključen, sinkronizacija mejla uključena, lokacija uključena,aplikacije se ne ažuriraju automatski jer ni Google Play nije baš siguran, propustio je more aplikacija sa virusima zadnjih par mjeseci 🤔
Razina korisnika 7
Bedž +3
@nickno - Meni danas 16 sati standby-a sa 4 sata SOT-a na 4g. Sve 5. ;)

Neće svi znati i treba biti uporan. Uključiti privatnu IP adresu, čime onemoguće razna pinganja mobilnog uređaja što mu troši procesorsko vrijeme i bateriju. Nakon toga se restarta mob da povuče novu adresu sa baznih stanica i potrošnja je ok. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hvala, @gogsy1975 . Zvat ću ih poslije Uskrsa, pa da i meni napokon dodijele privatnu IP, ako sam do sada izdržala, izdržat ću još i par tih dana dok tehnička toča noge u moru 😋
Razina korisnika 7
Bedž +3
@nickno - ja se spojio na web inačicu MojA1 i tamo u profilu pod "imam pitanje" ili tako nešto sve detaljno opisao. Javili se idući dan na mail da mi mob treba na servis. Još detaljnije objasnio da su u zabludi i onda mi se napokon javio netko tko zna da mi je uključeno i da probam.

Odgovori