Riješeno

Mobilni internet ne radi u UK

  • 20 July 2017
  • 8 odgovora
  • 5149 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora
Pozdrav,
Bas jucer sletio u UK i primjetio da mi mobilni internet ne radi.
Kupio sam prepaid SiM karticu u hrvatskoj, aktivirao loodilo tarifu, sve je bilo ok tamo.
Provjerio sam sve internet postavke za iPhone 6s i jos uvijek nista.
Upalio/ugasio sam telefon par puta vec.
Jel ima netko rjesenje kak dobit mobilni internet?
Spojen sam na Vodafone UK i imam jos 3.5gb podataka.
Hvala unaprijed
icon

Najbolji odgovor od A1_MarkoL 21 July 2017, 09:55

Pogledaj original

Odgovora 8

Bok,
provjeri u postavkama dali je isključena opcija EU podaci ili EU roaming.
Ako je uključena svakako isključi i provjeri dali su uključeni mobilni podaci za roaming.
Bok Silvio,
Bas sam surfao prek Wifi-ja da probam sredit to i cini mi se da sam nasao odgovor na pitanje, pa ako mozes potvrdit da li sam u pravu:

1. Podatkovni paket u sklopu Loodilo tarife (4gb i 500smsova) se mogu koristiti samo unutar HR. Jel to tocno ili se mogu koristit i u roamingu?

2. Kaze na VIPovoj stranici da moram imat min 6.60kn na racunu da mobilni podatci rade?

Posto trenutno imam oko 2kn na racunu, ima li smisla nadoplatiti racun kako bi iskoristio ostatak podataka iz Loodilo tarife ili to nece bit tako i podatci ce se naplacivat samo prema standarsnom cijeniku?
Razina korisnika 4
Koliko je meni poznato, ovako bi trebalo izgledati:

1.Tarife na bonovima se mogu trošiti i u inozemstvu nakon skidanja roaminga (dakle EEA zona).

2.Vjerujem da kune na računu nisu presudne za korištenje, nego je samo potrebno imati prave postavke, moj savjet je reset mobitela i da se onda probaš spojiti a ako i dalje ne funkcionira javi se Službi za Korisnike da ti pošalju postavke.
Evo uvjeta korištenja za tvoju tarifu:

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_231aRqoyWWOu/10307706/29720127

Prema ovome bi internet trebao raditi.

Ako i dalje ne radi molimo da se javiš u Službu za korisnike kako bi napravili dodatne provjere.

Besplatan broj iz roaminga je: 0917125091
Razina korisnika 5
provjeri i imaš li točan APN u postavkama mobilnih podataka, 99% da je u tome stvar
Pozdrav ekipa,

Hvala puno na brzim odgovorima!
Probao sam sa APN postavkama posto su razlicite ako si na pretplati ili na bonovima (kao ja- gprs0 kaze na vipovoj stranici da je za bonove, data je default postavka).
Nazalost nijedna nije radila za sada.
Poslo sam poruku podrsci za korisnike prije dan i pol skoro i jos uvijek nista...
Bedž
Pozdrav Vedran,

upisao si pogrešan APN, probaj sa gprs0.vipnet.hr
Odlicno Markol.
Radi bez greske sad! ;)

Al 99% sam siguran da sam nasao negdje na netu da je bilo samo sa vip.hr ekstenzijom! ?

Uglavnom, hvala svima na pomoci!
LP

Odgovori