Riješeno

iphone 7+

  • 13 March 2017
  • 6 odgovora
  • 6915 pregleda

Pozdrav,

iPhone 7+, kupljen preko VIPneta u petak/subota, nakon postavljanja 2 racuna za slanje/zaprimanje mailova (Gmail i VIPnet) ukoliko sam spojen na LTE mogu i primati i slati mailove, no ukoliko sam na WIFI (treba mi za putovanjima) onda mailove mogu slati i primati preko Gmaila, ali ne i preko VIPnet racuna, gdje ih mogu samo zaprimiti ali ne i poslati. Izbacuje poruku "....rejected by server.... relaying not allowed...." potrazio sam pomoc na internetu, ali osim cinjenice da je toproblem kod iphonea vec neko vrijeme, nisam nista uspio naci sto bi mi rijesilo problem. Takodjer, kada napravim racun za HT mail tamo ne mogu niti primati niti slati mailove bilo da je u pitanju LTE ili WIFI.

Molim Vas za pomoc (barem za VIP racun) a postavke uredjaja su:

incoming mail server: mail.vip.hr
username: moj username (kao pri "moj vip" spajanju)
password: moj pasword (kao pri "moj vip" spajanju)

outgoing mail server: mail.vip.hr
primary server: mail.vip.hr
username: OFF
password: OFF
use SSL: ON
authentication: OFF
server port: 587

Hvala Vam za pomoc,
Radenko Romanovic
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 13 March 2017, 19:55

Pogledaj original

Odgovora 6

Pozdrav svima,

Hvala, proslo je ok sa VIPnet mailom.
Vip_Marko je ponudio rješenje
možeš ostaviti mail.vip.hr sa portom 587 ali uz uključenu autentikaciju i unesene postavke uername i password.
VIP_MARKO ili VIP_NETKO, dali je stvarno ovaj problem nerjesiv, dali su problemi kod Vas ili negdje drugdje, IOS je 10.1.1
acer112, Hvala, instalirao sam aplikaciju, radi svoj posao 🙂 i raditi ce do daljnjega. Kako bilo, od VIP tehnicke podrske ipak ocekujem da rijesi ovaj problem. Dakle, nije ovo nista novo, problem ocito postoji (defaultno postavljanje racuna) vec dugo, i mora da postoji rjesenje za njega. Ovo sto je VIP_MARKO naveo ne radi, sve sam to i sam probao, ali ne ide, dakle mora postojati neko drugo rjesenje, ili treba reci da postoji problem u odnosu IOS MAIl app/VIPnet.

Hvala 🙂 r
Razina korisnika 6
Bedž +6
Preporučam myMail aplikaciju za vip-ov mailbox, meni radi odlično i kod primanja i kod slanja mailova
https://itunes.apple.com/us/app/mymail-email-for-hotmail-gmail-and-yahoo-mail/id722120997?mt=8

ajfonova defaultna mail aplikacija mi je samo radila pomutnju i na nju sam potpuno zaboravio, za gmail koristim njihovu gmail aplikaciju, za vip korstim myMail a za net.hr Preside. i nije da sam jednu aplikaciju probao pa sad prva koja je bila okej da sam prihvatio već sam tih dana kad sam sve to podešavao valjda ih 30 komada poskidao i isprobavao koja je najstabilnija ...
Pozdrav @radar

ako se spajaš preko nekog drugog operatera onda u outgoing mail server postavke možeš upisati podatke od mail poslužitelja tog operatera,
Ili pak možeš ostaviti mail.vip.hr sa portom 587 ali uz uključenu autentikaciju i unesene postavke uername i password.

Odgovori