Riješeno

Kako deinstalirati Microsoftove aplikacije sa S9+?

  • 27 November 2018
  • 3 odgovora
  • 3523 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Dakle, kad sam kupila S9+ prije pola godine, zbog 100GB pohrane u Microsoftovom One Drive-u, skinula sam Excell,PowerPoint, Word i One Drive,registrirala se i dobila tih 100 giga. I onda su počela dodijavanja sa skoro svakodnevnim updejtovima,50-70MB po aplikaciji,i jednostavno sam zanemarila te gutače data prometa, nadogradila bih ih jednom mjesečno.
Ali, nedavno me počela izluđivati baterija,skroz mi se brzo prazni,a kako imam originalnu LED samsungovu futrolu,uočila sam da mi skrivena notifikacija od One Drive-a čak zbloka i tu moju LED futrolu, tj.notifikacija je toliko brza, u djeliću sekunde se prikaže i nestane i nakon nje nema nijedne obavijesti,pa ni sata koji se uvijek zadnji prikaže. Jedino što pomaže je brisanje RAM-a,onda mi se LED futrola "unormali" i pravilno prikaže sve obavijesti. Ali tek sam danas skužila da se svih 4 aplikacije uvuklo u sustav i postale su SISTEMSKE. Pa kako je to moguće, ne mogu ih uopće obrisati,mogu ih samo isključiti. Mobitel je kupljen u Santa Domenici, znači-otključan, ne dobivam nadogradnje od A1, već od Samsunga direktno.(regija SEE).
Znam da mi je Facebook i LinkedIn predinstaliran,ali Microsoft nisam vidjela na tek kupljenom mobitelu..Hm,možda je i on bio predinstaliran? I sad mi stvara probleme sa notifikacijama kojih nema kad ga otvorim.
Edit:o joj, pa tek sam sad vidjela na smartphonehrvatska recenziju..Microsoft je predinstaliran na S9+...čudno,vidjela sam i da je Microsoft,(a i Samsung) tvrdio još u ožujku da niti na jednom S9/S9+ nije predinstaliran,..Jel to za nekakvu prijavu možda?
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 27 November 2018, 05:00

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +3
Hmm, opet teorija zavjere. Naravno, tužba DORH-u i parnica protiv Microsofta, milijunska naknada za nanošenje duševne boli a to je ujedno i razlog da se ispričaš javno a1 jer si ih optužila za bezrazložnu krađu megabajta koje u biti microsoft ždere svakodnevnim update-ima. 😂

Šalu na stranu, predinstaliran je paket i na moj s7 edge, dio sistema (isto SEE verzija). Maknut ga možeš jedino root-om i custom firmware-om ali ako ne želiš imati moguće probleme s eventualnom garancijom, bolje da to ne radiš. Neki servisi zanemare ako je root-an ili custom firmware a neki rade probleme. Alternativa je "prisilno zaustavi".

Glede potrošnje baterije za početak probaj "disable" a onda ako ne pomogne, povratak na tvorničke. Ne znam koliko ti je baterija stara ali zna se dogoditi da je i ona u banani pa ako ti je blizu kraj garancije, realiziraj zamjenu ukoliko povratak na tvorničke ne pomogne. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Mda, ne želim rootat mobač, super je sve osim baterije. Pokrenula sam ga u safe modu i tamo ugledala Microsoft, a pola Samsungovih i Googleovih aplikacija je "posivilo", (kao da su aplikacije od treće strane), jedino u sigurnoj mapi sam našla Samsung internet browser, pa sam ga deinstalirala i nanovo instalirala u safe modu. A bogme sam i betu instalirala, jer u Google Playu nikako da dođe Samsungova osmica od browsera. I gle čuda, kad sam ponovno restartala s9+, cuclanje baterije od strane android OS-a palo je sa 40 na 3%. Nadam se da će tako i ostati dok ne dođe Pita, a tad ću ga vratiti na tvorničke postavke nakon nadogradnje,jer više ne znam koje sam sve postavke mijenjala,koliko ih ima 🤪
Već sam bila luda zbog te baterije u 6 ujutro puna, do 3 popodne na izdisaju da ga takoreći nisam ni takla. Nema kaj nisam probala,isprazniti bateriju do nule,punih je 100%, wipat cache u recovery modu,sve dozvole svim aplikacijama maknit, ništ, baterija sve gora. Onda sam se sjetila da sam negdje pročitala, da je vraćanje svih browsera na tvorničke postavke zadnje rješenje prije resetiranja cijelog moba. I zasad je upalilo,evo me na netu već 2 sata, baterija je pala za 2% 🤗
Razina korisnika 6
Bedž +6
a to je ujedno i razlog da se ispričaš javno a1 jer si ih optužila za bezrazložnu krađu megabajta koje u biti microsoft ždere svakodnevnim update-ima. 😂

Ne, ne,ne, nije ništa Microsoft žderao, ali Samsung je, bojim se i pomisliti koliko bi mogao požderati za Pitu (možda 20 giga 🤔)ako za 279 MB mjesečne nadogradnje poždere 2 gige i još mi Samsung veli neka ubuduće nadograđujem preko wi-fi i da oni ne znaju koliko podataka troše njihove nadogradnje i da zato sve upozoravaju da ne koriste mobilnu mrežu. Dobro pa imam dobre susjede sa flat internetom, pa ću preko njihovog wi-fija do Pite 🙃

Odgovori