Riješeno

Samsung software update putem A1 mreže

  • 27 September 2019
  • 49 odgovora
  • 3522 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Kolega forumaš @gogsy1975 i ja već 3 dana imamo problema sa spajanjem na samsungov poslužitelj za ažuriranje sustava, i meni i njemu javlja se greška ili poslužitelja ili mreže. Oboje smo na A1 prepaidu. U isto vrijeme na forumima čitamo kako samsungaši veselo updajtaju svoje S10 uređaje, i očito niti jedan od njih nije na A1. I provjereno je- tele2 nema problema sa spajanjem na samsungove servere.
I sad, guglamo mi i pokušavamo otkloniti taj error. Bezuspješno, ne pomaže wipe cache, ne pomaže vraćanje postavki za internet na zadano, ne pomaže prebacivanje na wi-fi (jer smo jopet spojeni na A1).

I onda se ja dosjetim obrisati postavke za internet, ono baš-delete APN..i onda se odjednom pojave skrivene ikone, koje uopće nisu nestale nakon konfiguriranja A1 interneta. Pa ako mi netko može reći kakva je to 4G+wi-fi mreža koju A1 prodaje kao LTE?



A ovo je slika 4G A1 mreže PRIJE brisanja postavki za internet



Kao što se vidi-razlika postoji. S tim da ja sad uopće nemam NIKAKAV signal, sve je sivo ispod 4G+ kao na prvoj slici, uopće se ne vidi da li mob nešto skida ili uploada 🤔
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 13 October 2019, 05:41

Pogledaj original

Odgovora 49

A 1 mreža stalno gubi internet vezu a mreža od 4g stalno puca to je normalno njima .operatorima nasim pozdrav
Razina korisnika 6
Bedž +6
Uf, pronašla sam odgovor 🙄, kako sam i postavke moba resetirala na zadane (ne vraćanje na tvorničke, već baš postavke zvuka, wallpapera i teme), tak mi se uključil ubrzivač skidanja i to je ikona ubrzivača skidanja 🙄, a meni je prst bil brži od pameti opet. A dobro, možda nekome pomogne. Ovo je screenshot kad je uključen ubrzivač skidanja



A ovo je screenshot kad je isključen 🙄

Mobilne veze internet veze i 4 g mreže stalno gubi
Razina korisnika 7
Bedž +3
Isprobano ovaj tren. Samsung software update ne radi preko A1 fiksnog neta i A1 mobilnih podataka a radi preko tele2 i ht mobilnog interneta. Problem datira od 24.9.2019.

Netko iz A1 tehničke? Objašnjenje? 😞
Razina korisnika 6
Bedž +6
@gogsy1975 , blago tebi, ti si uspio skinuti update kad imaš i t-mobile, ali što ćemo mi koji imamo samo A1?
4.dan samsungov server nedostupan. Odgovora ni od Samsunga ni od A1 nema
Razina korisnika 2
Da li je istina da A1 ili.sta vec.ja sam.sada na tomatu i isto azururanje kaze ne radi spajanje na server..sto je doista problem sa time..
Guzva za q10 ili a1 nema dobar pristup za skidanje ili je velika navaka na novi android
Razina korisnika 7
Bedž +3
Znači, i tomato ne radi. Nije navala na novi android, konkretno na S10+ je mjesečni update od 1Gb, poboljšanja i noviteti s kamerom, Dex...

Da rezimiramo ako itko čita i ako ih zanima. Samsung server update ne radi na: A1 fiksnom internetu, A1 mobilnom internetu, Tomatu a radi na tele2 i na Ht-u.

Osobno isprobao sve varijante na A5 (2017.) i na S10+, kokegica @nickno na S9+
Razina korisnika 6
Bedž +6
Upravo pročitah da "sistem update" za samsungove mobitele ne radi ni preko b.net interneta, a b.net je A1 također.
Moram napomenuti da ni @gogsy1975 ni ja nismo kupili mobitele u A1, znači to su otključani mobiteli i naše nadogradnje ovise jedino o statusu naše internet veze, mi bismo dobili update preko bilo kojeg operatera ako je Samsung pustio update, što je @gogsy1975 i učinio,promijenio je karticu da povuče update sa servera.
Razina korisnika 6
Bedž +6
A vi se igrate sa 5G mrežom, jel tako A1, pa nam tamo neki frižideri, perilice ili fenovi za kosu blokiraju pristup mreži jer ste nas strpali u isti koš,odnosno server 😛😱
Razina korisnika 1
Bedž +1
Samo sam tu isto da kažem, imam bnet fiksni net i isto ne radi update A6 moba na android 9.0 (malo kasnim, hah).
Igraju se oni, s radijacijom🤔😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Već peti dan nemoguće je spojiti se na samsungov OTA server putem A1 mreže

Razina korisnika 2
A da li je uopce dosao taj novi Anddoid 10 u A1 ili Tomato tj sve je to ista kompanija.

Sto sa skidanjem kada ce nam pustiti da se spojimo na posluzitelj koji ne radi. Da li od strane Samsunga ili od A1.
Ako nitko jos ne moze sa brojem 091 ili 092 skinuti novo azuriranje sto kazu nadlezni iz sluzbe za korisnike ili svi sute.
Razina korisnika 2
Sada sam zvao sluzbu za korisnike i pitam sto je sa skidanjem ili azuriranjem ..ona djelatnica kaze da je sa A1 mrezom sve ok, da je to problem uređaja i da treba kontaktirati servis.
Koje su to muljaze, sve mi uredno radi i novi mobitel S10+, i uredno sam se spajao i provjeravao a sada nista..Iz A1 kazu da oni nemaju veze sa time i da im se nitko nije zalio da se ne moze spojiti..da nemaju prijave problema oko skidanja..ja kazem a sto pise na forumu. Ona tuka kaze da je ne zanima sto pise po forumu..jer forum nije nesto sto je bitno za A1.😂😂😂😂😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nije još došao Android 10 na S10 mobitele, ali je u tijeku mjesečni sigurnosni update težak 1 gigu i oni sa mobitelima kupljenim u slobodnoj prodaji ne mogu ažurirati softwer ako su na A1 mreži. Iz nekog razloga Samsung je blokirao A1, tako da priče kako naši mobiteli trebaju servis ne drže vodu, budući da se update bez problema može skinuti sa sim karticom druge mreže, što je kolega @gogsy1975 i učinio
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ja sinoć napravio na Galaxy A5 hotspot (na ht mreži), spojio se i povukao update za S10+. Prijavio preko fb grešku i prosljeđena je tehničkoj. Biti ću ili neću biti obavješten. 😂

Ako je fb Manuela alias @A1_Manuela , očekujem povratnu informaciju ASAP. 😉
Razina korisnika 2
Zanima me ako mi moze netko reci ili mozda korisnik gogsy1975 da li T-Com ima odmah pristup VolTe poziv mislim tu uslugu i da li radi njihovo azuriranje na samsungu..da se normalno skine ovo sto sada na A1 i Tomatu ne radi. Ako uzmem hibrid tarifu i karticu i ubacim u mobitel...
I da li je to isto i pretplata i hibrid tarifa bon + ona stalna tarifa kod T-coma.

Hvala🙂👍👍👍
Razina korisnika 6
Bedž +6
🤣 to ti morem i ja reći jer je @gogsy1975 ovdje i screenshotao VoLTE kad je ubacio simpu kupljenu za 1kunu.
A što se tiče updatea, nađi nekog frenda na tele2 ili t-mobile (flat po mogućnosti), pa ga zamoli da ti bude hot-spot za povući update. Ili preko fiksne koja nije A1 probaj nadograditi, tak da se na nju spojiš putem wi-fi.
Ili napravi ovo što je uradio jedan američki bračni par-nakon što su mjesecima bezuspješno pokušavali updejtati svoje mobitele iz slobodne prodaje na t-mobile mreži, puko im je film, otišli u sprint prodajni centar i zamolili prodavače ako se mogu spojiti na njihov wi-fi, ovi im dopustili i skinuli odjednom sve zaostale updatove. T-mobile u Americi iz nepoznatog razloga već mjesecima blokira updatove mobitelima kupljenim u slobodnoj prodaji, nešto što se sada očito dešava i u A1
Razina korisnika 7
Bedž +3
@999 - radi Volte, obična simpa i altiviraš. Napisao sam gore kako sam odradio. Što će ti pretplata, simpa i neki glanc ili samo internet i uplatiš oad trebaš na bon.
Razina korisnika 2
A sta ako predjem na T com hoce li isto biti problema sa skidanjem updatea ili.ne..kako je napisao korisnik gore prije nickno..

Ako zezaju samo A1 ..sto sa drugima..tele 2 ili t com slobodno mogu ici na aktualizaciju softvera i radi im to..nemaju teskoce da nemaju pristup serveru .

A sta koji je na kraju odgovor od A1 ..sute ili..da li je itko zvao i dobio odgovor sto se zbiva sa time..
Hvala👍👍


Da ne bi uzimao pretplatu i imam slobodni uredjaj nije vezan ugovorima...samo da znam da li radi to aziriranje sa simpa karticom ako ju ubacim ili tele 2 sa znam gdje preci jer necu ostati na A1 ili Tomatu ako imam VoLte u mobitelu a trazi A1 da imam tarufu M..znaci diskriminacija korisnika ..uredu ili ne to je pitanje marketinga kako gleda na svoje korisnike usluga
Razina korisnika 7
Bedž +3
@999 - pa čitaš li ti što pišemo? Radi, nema problema. Prijavio sam, čekam odgovor. Ako bude, napišem. 😉
Razina korisnika 2
Ok hvala ti...a onda mogu skinuti preko Wifija..samo sto imam Wifi od A1..sa time ne mogu skidati nego sa nekime tko ima drugu mrezu kucnu a da nije A1.

I da samo.znaci mora biti druga mreza ili kucna druga koja nije A1..a to je samo za skidanje updateova..a normalno mogu koristiti svoj kucni Wifi od A1 na mobitelu bez obzira sto necu vise biti na njihovoj mrezi kartici sim..
Razina korisnika 6
Bedž +6
Da, upravo tako, 999, sve druge mreže osim fiksne A1 će ti isto povući update preko wi-fija.
Možda je samo privremeno, ali fakat već predugo traje.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako imaš dual sim mob, naruči preko weba simpa karticu za 0 kuna, ubaci u drugi slot. Nađi nekog frenda koji ima viška interneta i neka ti prebaci na taj simpa broj gigu ili dvije. U postavkama mobitela staviš da mobilni podatci idu preko te simpa kartice i skineš update.

Ne trebaš ništa prebacivati na drugu mrežu, tako sam ja napravio. Po potrebi i povremeno ubaciš nešto na simpa konto čisto da ti ne propadne kartica. Kombiniraš ali ništa strašno jer se ovo mora riješit. Update još nije na Android 10.
Razina korisnika 2
Da sada sam zvao tehnicku sluzbu i oni kazu da ce ovo potrajati mozda i dva tjedna jer neke kvarove na tom azuriranju..sad ne znam tko.sto prica...a ako nista drugo ako vec A1 nema VoLte ulugu za bonove ili S tarife i ne planiraju dalje nista sa time..T-com ima..mogu privremeno otici tamo...a lako se vratiti..no eto sada je najbitnije da proradi to azuriranje..
Isprobano ovaj tren. Samsung software update ne radi preko A1 fiksnog neta i A1 mobilnih podataka a radi preko tele2 i ht mobilnog interneta. Problem datira od 24.9.2019.

Netko iz A1 tehničke? Objašnjenje? :(


Pozdrav,
eskalirali smo poteškoću na Samsung te čekamo riješenje.

Odgovori