Riješeno

S9 plus update 9.0 Pie

  • 20 April 2019
  • 29 odgovora
  • 3870 pregleda

Zašto još nije izašao update 9.0 Pie za Samsung Galaxy S9 Plus?
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 23 April 2019, 08:26

Pogledaj original

Odgovora 29

Razina korisnika 6
Bedž +6
? Kako nije? Imam pitu već 4 mjeseca. CSC je SEE, a koliko vidim i svi naši operateri su isto tako odavno pustili nadogradnju na pie. Nadogradnju nećeš dobiti jedino ako si rootao mobitel (ili takvog možda čak i kupio,ako si kupovao polovni preko njuškala),tada moraš preko Odina sam nadograditi softwer,a kako se to radi imaš na xda forumu.
Razina korisnika 6
Bedž +6
OTA nadogradnju nećeš dobiti i ako si flashao neki drugi CSC od originalnog kojeg si kupio. Tada opet moraš flashati preko Odina za svoj CSC i ako mob nije rootan, dobit ćeš sljedeće updatove preko OTA kad izađe za tvoj CSC
Sve mi je original.ali ni ovi u A1 ne znaju kad će izaći update za s9+

Razina korisnika 6
Bedž +6
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/VIP/

Oovdje možeš vidjeti da je A1 još 28.01.pustio nadogradnju na Pie,kao i sve sljedeće zakrpe.
Gdje si kupio mobitel? Skini aplikaciju Phone Info*SAM* iz Google Playa i provjeri ako ti je mobitel rootan. Ako za Knox piše 0x1-rootan je, ako piše 0x0,onda nije rootan i onda ga možeš odnijeti u Samsung servis da ti oni preflešaju softwer, u tom slučaju gubiš sve podatke na mobitelu

Razina korisnika 6
Bedž +6
Sad vidim da Tele2 nema nikakvih updatea od 08.03.2018., barem tako piše na sammobile 🙄🤔
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ssuper, odeš u Samsung i objasniš im da se ne znaš služiti Odinom i da bi želio nadogradnju na Pie. Ja sam to jednom davno napravila sa s5 i koliko se sjećam, nisam ništa platila.
Hvala ti puno..ali mobitel je kupljen u vipu.ali nema veze.oticu ja do njih pa neka naprave.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Prije toga backupiraj slike, muziku ili što već ne želiš izgubiti, jer ćeš dobiti takoreći novi mobitel,ako će ti u Samsungu preflešati CSC. Možeš ih i zamoliti da ne diraju CSC (od A1 pretpostavljam),pa onda nećeš izgubiti podatke. Ali, kažu eksperti da je poslije svake velike nadogradnje najbolje mobitel vratiti na tvorničke postavke da se izbrišu eventualni catche bugovi od prijašnjeg softvera.
Sve sam već spremio a prije neki dan sam ga stavio na tvorničke postavke tako da nema problema ako bude opet sve na novo..baš me čudilo.vidim stariji modeli su na Pie a ja nisam dobio nikakav update od 2018.haha
Razina korisnika 6
Bedž +6
I još jedan savjet. Prije nego ga odneseš u Samsung na nadogradnju, vrati originalnu temu, jer sve te custom teme iz Samsung Themes mogu prouzročiti nepredvidljive bugove nakon nadogradnje.
Hvala ti na savjetima..baš smo se raspisali.inace sam D.J.tako da imaš jedan mix od mene
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hvala ti na mix-u 🙂 i drago mi je ako sam ti uspjela pomoći 🙂. Najbolje je da odeš u Samsung Experience centar, ako si u Zagrebu, mislim da je to u Areni, i koliko sam čitala da imaju najbolji servis i da rade nadogradnje softvera
Da barem jesam.iz Rijeke sam.valjda ću naći nešto
Razina korisnika 6
Bedž +6
A da pitaš onda u Sancta Domenici gdje se u Rijeci može izvršiti nadogradnja softvera ? Možda i oni mogu, ipak su oni jedan od glavnih partnera Samsunga. Ili imaš kojeg frenda koji se kuži u mobitele,pa da ti on preko Odina nadogradi . Ako daš u A1, načekat ćeš se dok ga oni pošalju u servis i natrag.
Mada je i meni čudno zašto već nisi dobio Pie,kaj Vipnetu treba toliko vremena da svima pusti OTA update,i zašto uopće nisi dobio zakrpe od prošle godine,a kupio mobitel u A1.🤔
Pa i meni ništa nije jasno.vidim svi imaju Pie sa slabijim mobitelima a ja nemam.ja imam macbook pa moram vidjeti kako na njega inst. Odin.a u santa domenici ne vjerujem da bi mi to napravili..ali javit ću ti dali sam uspio
Razina korisnika 4
Bedž +4
Mogu se samo ubacit: kakve teleoperater ima veze s updateom firmwarea?
Prijatelj od koga sam kupio mobitel.inace kupljen u A1 nije rootan.blokirao je update softwera.sad ja trebam sa njim u A1 da mi odblokiraju
Razina korisnika 6
Bedž +6
@Remko1 ,pa A1 doda svoj bloatwer,nije čisti Samsungov One1,kao na mom SEE 😋
@Djsunny , kak ti je frend blokirao update, kaj se to može? I kak će to A1 odblokirati 🤔
Razina korisnika 4
Bedž +4
mh, mudro. Sva sreća da ja nisam nijedan mob niti itko u obitelji kupio u a1 osim moje nokije.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Samo flash Odinom neki službeni ROM, south east europe obično stavljaju na kupljene u SD i trgovinama. Ako si na macbook-u, vjerojatno imaš i windowse paralelno instalirane, sa sammobile-a ili negdje drugdje skineš službeni firmware i odin. Ako pak nemaš windowse na Mac-u, postoji JOdin za MacosX... a ako nisi baš vičan, otiđi do servisa ili do nekog od malo vičnijih prijatelja i step-by-step po uputama. 😉
Probao sam sa jodinom ali ga ne kuzim.icu danas sa frendom do A1 di ga je blokirao
Razina korisnika 4
Bedž +4
Uostalom, moralo bi se backup sve podatke ako flash odinom jer je najbolje preko njega clean install koliko znam da su mi rekli
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ne znam kako A1 može blokirati ili odblokirati softversku nadogradnju, nadam se da ćeš uskoro uzivati u Pie, mada bi mnogi rekli da si sretnik na Oreu,vidi koliko threadova "mrzim pie update" ima na ovom forumu 😂

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/bd-p/uk-galaxy

Meni osobno Pie je puno ljepši od Orea, ne treba mi ni tema jer stalno imam uključen noćni način, pa su sve Samsungove aplikacije u crnom 🙂. Evo i A1 forum mi je u black modu 😀. Još kad bi i Google zatamnio svoje aplikacije,a ne da me svaki put flešne kad otvorim Chrome ili Google Play 😩

Odgovori