Riješeno

neželjeno ponavljanje primanja sms-a

  • 4 October 2017
  • 6 odgovora
  • 705 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora
Pozdrav, molim vas za pomoc
Prijatelj mi je poslao poruku iz VIP mreze i ta poruka mi svaki

put ponovo stigne kad restartiram svoj mob (Tele2 mreza). Kako se rijesiti te poruke?
Hvala i pozdrav,
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 5 October 2017, 07:34

Pogledaj original

Odgovora 6

Pozdrav @kokoko situacija koju upisuješ može biti rezultat nekompletne komunikacije prilikom slanja poruke. Broj/operater koji šalje poruku mora dobiti notifikaciju da je poslana poruka primljena i tada ju više ne pokušava isporučiti primatelju.
Poruka bi se trebala obrisati sama nakon maksimalnog vremena za isporuku. Možeš li provjeriti generira li se poruka na mreži ili na telefonu? Najbolje da pokušaš staviti svoj SIM u neki drugi telefon i vidjeti hoće li poruka stići?
Ako ništa ne pomogne onda bi pošiljatelj trebao prijaviti to svojoj Službi za korisnike.
stavio sam SIM u drugi telefon i nije stigla poruka. vratio sam je u prvi mobitel i opet stiže. izbrisao sam poruku iz mobitela, ali opet stiže
Mi nažalost ne možemo napraviti ništa sa porukama drugog operatera jer se šalju putem drugog SMS centra. U ovom slučaju bi pošiljatelj trebao prijaviti svojoj službi za korisnike da mu provjere i eventualno obrisati poruku sa SMS centra.
Sa druge strane je malo čudno da poruka još uvijek dolazi nakon toliko vremena, jer maksimalno trajanje do isporuke SMS-a je nije toliko dugo (dan kada je poruka poslana i zadnji dan kada si 'primio' poruku).
Moguće je čak da ti telefon sam generira neprestano tu poruku, odnosno da se ona zapravo uopće ne šalje prema tebi.
tnx. kako ću nagovoriti mobitel da prestane generirati istu poruku?
Bok,
Ukoliko i dalje postoje poteškoće sa sms, a sumnja se da je do aparata, aparat se šalje na servis.
OK, tnx

Odgovori