Riješeno

Kupovina aplikacija na G playu preko A1 računa

  • 21 November 2018
  • 13 odgovora
  • 2191 pregled

  • Aktivni forumaš početnik
  • 11 odgovora
Pozz

Novi sam na forumu, ako ima slična tema nemojte kaj zamjerit jer otvaram novu. Korisnik sam a1 bonova i vidim da ima mogućnost plaćanja google play aplikacija putem a1 računa. Stalno dobivam poruku "vaš račun je izložen riziku molim pokušajte ponovno za 30 minuta"

Ovo mi se desilo kad sam pokušao da se pretplatim na uslugu flightradar 24 s tm da imam 3 mj probnog perioda i tek onda se naplaćuje,,


Da li je to zbog tog što nemam kuna na računu ?
icon

Najbolji odgovor od razjaren 22 November 2018, 11:36

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 5
Neka logika kaže da trebaš imati love na računu kad nešto kupuješ …. Zar ne ?
Ne znam jesi li ti na bonove ili preplatu .

Evo ti stara tema o tome kako registrirati broj ( dodati A1 , tad je bio Vip ) .
Google Play trgovina - kupnja aplikacija putem Vip/Tomato računa

Ja sam na bonove i uredno mogu kupiti aplikaciju
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ne znam kakvo je konkretno stanje kada kupuješ preko a1 računa, no kod tih trial/probnih perioda raznih servisa/igrica/usluga itd je gotovo uvijek uvjet da imaš na računu za barem jedan regularan mjesec kada plaćaš recimo preko Paypal-a, debitnih kartica koje ne mogu ići u minus ili terećenjem AppleID računa kada su u pitanju iOS AppStore aplikacije. Tako da mi je logično da se takvo što i ovdje primjenjuje i da te odbijaju i izbacuju razno razne greške čiji opis možda i nema veze sa vezom ali je bitno da te odbiju jer ne mogu naplatiti barem taj minimalni iznos jedne mjesečne pretplate ako ti nakon probnog perioda pristaneš na uslugu.
pozz..probao sam kupiti aplikaciju po 13 kn naravno da imam dovoljno na računu..i uvjek isti problem dobijem eorr dvasa2 04 ili u prijevodu "vaš račun izložen je riziku.probajte ponovo za 30 min"
Razina korisnika 5
Jesi li dobio kod u poruci da je aktiviran način plaćanja tvojim brojem ( sim-om ) ?
Kad sam dodao broj za plaćanje stigao mi je sms sa potvrdom da je aktiviran .. e sad ..je li još tako ne znam.
Zadnju aplikaciju sam kupio 06.10.2018 i sve je prošlo u redu . Ne sjećam se, ali mislim da je tad već Vip bio ( postao ) A1
Istina ja sam to aktivirao prije više od godinu dana .. pa ne znam je li postupak isti ali evo ti isječak moga razgovora s moderatorom se jedne teme o plaćanju Vipom (A1)

trebam li nekako aktivirati samu uslugu? nisam dobio nikakav sms da mi je aktivirana ta mogućnost?
Razina korisnika 5
Nisam siguran je li još uvijek tako ali išlo je ovako:
Otvori Google Play na mobitelu , u lijevom kutu gore ( u tražilici ) ,imaš tri crtice, stisni ih i otvara se izbornik , stisni „ načini plaćanja“ otvara ti se izbornik gdje dodajš karticu ili Vip/Tomato , stisni na to i dodaj ( trebalo bi te pitati i želiš li dodati taj broj za plačanje … potvrdi …
I to je to .. trebao bi dobiti potvrdni sms od A1 da je aktiviran … opet naglašavam ako je još uvijek tako i sad.
Probaj pa javi rezultat.
Razina korisnika 1
Bedž +3
Pozdrav svima.
Razjaren je izvrsno objasnio podešavanje, a ja bih još samo nadodala, za svaki slučaj, da se opcija Način plaćanja nalazi unutar opcije Račun 🙂
upravo sam tako pokusao dodati...jedino sto me nije pitao da li zelim dodati taj broj nego sam samo mogao kliknuti potvrdi....i onda dobijem poruku dvsasa2 04...vaš račun je izložen riziku....jer moguce da se to dešava jer je mob rutan?
Razina korisnika 2
Bedž +3
@tomhoc - savjetujem da testiraš s drugim uređajem pa ćemo saznati. Također, možeš nam poslati svoje podatke u inbox pa ćemo dodatno provjeriti s kolegama što bi mogao biti uzrok.

Matej

Od 30.12.2019. Usluga google pay ne radi na trgovini play.

 

Nema mogućnosti dodati A1 kao nacin placanja?

Zasto?

 

Do sada je radilo mjesecima. 

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@lordlord Bilo bi dobro da se zadržimo na jednoj objavi, čisto da si olakšamo komunikaciju. Ti odaberi hoće li to mjesto biti ovo sada ili ono tvoje kreirano. :wink: Ivana

@lordlord Bilo bi dobro da se zadržimo na jednoj objavi, čisto da si olakšamo komunikaciju. Ti odaberi hoće li to mjesto biti ovo sada ili ono tvoje kreirano. :wink: Ivana

Ovo sada tu ali ajmo rijesiti moje pitanje? 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@lordlord Ima, uredno radi i s prepaid i s postpaid brojeva, baš su ti slike priložene na prvoj objavi.

Odgovori