Riješeno

Huawei P10 lite

  • 24 November 2017
  • 2 odgovora
  • 1559 pregleda

Dobro večer.
Prije par dana sam promijenio mobitel,uzeo navedeni iz naslova teme.
Samo sam ubacio sim karticu unutra i vratio backup i to je sve.
E ali sam sada primjetio da mi svako malo izbaci neki znak gore na vrhu displaya da mi neke aplikacije u pozadini potrošile toliko i toliko kb ili mb...
Pitanje je,di ja mogu to isključiti...ja gledam po postavkama ali ne nalazim,vidio sam na aplikaciji moj vip da sam u nazad par dana potrošio dosta mb na neke aplikacije koje valjda u pozadini rade,pa zato pitam pomoć.
Dali mi netko može pomoći kako to pogasiti i di se te postavke nalaze.
icon

Najbolji odgovor od A1_Sanja 25 November 2017, 13:21

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 7
Bedž +3
Svaka aplikacija se povremeno spaja na net. Provjerava mail, ažurira vrijeme (temperaturu), stižu obavijesti od aplikacija (bilo vijesti, facebook itd.). Alternativa je isključiti mobilne podatke ali onda ne vidim funkciju nego iz Smartphone-a raditi dumb phone ako isključimo net, ažuriranja itd. Današnje tarife iz istog razloga sadrže već određenu količinu internet prometa u cijeni, upravo iz razloga što većina koristi pametni telefon...

Znači, ili uzeti tarifu s internet prometom (bilo pretplata ili prepaid) ili isključiti mobilni internet pa uključiti net samo kad je blizina wifi-a... ili uzeti neku ciglu od moba pa internet promet nije potreban... 😃
Razina korisnika 3
@felixarba76 mislim da bi mogla znati na što misliš. Meni se i jutros pojavilo 🙂 Upozorenje da mi jedna aplikacija u pozadini koristi bateriju itd. Ako mislimo na isto onda je riječ o jednostavnoj mogućnosti i usluzi samog uređaja. Ja koristim uređaj Samsung Galaxy A5 2017 i mogu to isključiti podesti kada uđem u postavke uređaja>održavanje uređaja. Ako mislimo na isto onda to izgleda ovako

Odgovori