Riješeno

email problem na mobitelu

  • 15 August 2018
  • 7 odgovora
  • 711 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 3 odgovora
Imam problem sa emailom, koristim email od hrvatskog telecoma i nemogu nikako postaviti izlaznu postu. Nece da salje ni preko mobilnih podataka ni preko Wifi. Koristim Vip mrezu. Email ostane u izlaznoj posti al ga ne posalje.
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 18 August 2018, 15:02

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3
Isprobavao jučer sve moguće kombinacije, prolazi mail ali nakon nekog vremena. Kao izlazni server stavi mail.vip.hr. Meni je bio port 25, bez logina, tls-a, ssl-a .

Pretpostavljam da je do ht servera i njihovih famoznih (dosadnih) certifikata sigurnosti jer ne vidim razlog da bi vip mail (sa ulaznim i izlaznim mail.vip.hr postavkama) normalno prošao a ht dok stigne do ht servera prolazi ajme. Jutros na gore navedeni način isporučen ht mail (sa vip mobilne mreže) nakon 20-tak minuta.
Ulazni radi bez problema, pop.ht.hr.. Nisam cekao 20 min jer sam odmah brisao nakon pokusaja slanja. Izlazni mi je na mail.vip.hr i port 25 bez svik tih logina i ostalih. Budem bas probao pustiti postu u izlazu pa cu jeviti rezultat. Budem to probao popodne . Hvala. Lijepi pozdra
Razina korisnika 7
Bedž +3
Meni ulazni radi na mail.t-com.hr, bez problema. :D

Isti tren on meni pošalje i stavi u "sent items" samo što mail dođe nakon nekog vremena, valjda dok sjedne na server. Isprobao na iMac (zadnji MacOS, fiksni vip provider) i na S7 Edge (Android 8.0, vip mobilna), gmail aplikacija.

Zanimljivo, sa gmail na ht mail - stiže ISTI TREN. Sa HT mail na gmail stigao za 15 minuta. 😃
Nema pomaka, vec dan i pol stoji posta u izlaznom i nece da posalje, Budem probao skinuti drugu aplikaciju za email, mozda je u njoj problem.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Koji app koristiš za mail, koji mob, koji OS?

Uslikaj ili prepiši postavke za ulazni i izlazni mail pa usporedim sa svojima. 😉
Mobitel Ulefon, android 5.1, aplikacija original,nije preuzeta sa googl trgovine.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Probaj s drugom mail aplikacijom, ne znam koja je originalna.

Odgovori