Riješeno

Acer Z530

  • 10 January 2017
  • 5 odgovora
  • 283 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 2 odgovora
Pozdrav. Trenutno imam karticu od jednog drugog SIM operatera (uređaj je pušten u prodaju otključan). Pitanje je da li postoji novi firmware dostupan putem OTA (over the air) nadogradnje ako se prebacim na VIP? Našao sam na stranici Acera novi firmware koji datira iz 8. mjeseca prošle godine (vjerovatno su ispravili dosta grešaka), probao ga flash-ati iz recovery-a, bacilo je grešku da nije kompatibilan pošto je ovaj uređaj brandiran na neku vašu verziju EMEA_VIPS (firmware i recovery). Znam da se može flashati i preko kompa (i zaobići ovo ograničenje), no trenutno nemam pristup kompu, te je lako da nešto pođe krivim putem. Ovo je trenutna verzija
Acer_AV0L0_Z530_1.001.00. Dakle, ima li OTA nadogradnje ako se prebacim na VIP?
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 10 January 2017, 12:50

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 7
Bedž +3
OTA update nije vezan za karticu koja je trenutno u uređaju. VIP vjerojatno nije pustio nikakav update, ne garantiram, možda moderatori nađi neku informaciju, ali ja ne nalazim nigdje info. FW ti neće da instalira ne zato jer je brandiran nego jer ni ne možeš flashat FW putem stock recoveryja, moras prvo flashat CM ili TWRP ili već neki costum recovery. Bojim se da bez računala neće ići.
Da ti ne quote-am cijeli post @Sunasce, kako nije "brandiran" kad je to posebni recovery i firmware napravljen samo za VIP. Skinuo sam world wide verziju fw original s njihove stranice (Acer), trebala bi odgovarati za svaki uređaj, tako i za flash putem recovery-a. Ne želim nikakve custom romove. Znam da se može flash-ati putem flash tools-a i novi recovery i fw (od Acera), no kao što rekoh nemam pristup računalu, te se bojim da ne zabrickam mobitel. Zato me zanima ima li kakav update putem OTA s Vip-ove strane, to bi bila "najbezbolnija" solucija? Ako zna netko od moderatora. Hvala na odgovoru, svejedno. Mislim mob je otključan na sve mreže, ali je svejedno zaključan na VIP-ov firmware, malo glupo?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nisi me shvatio, bilo koji FW koji je za tvoj model uređaja (hardver) možeš instalirati neovisno o brandu. Uredno sam koristila VIPov S5 sa HTovim softverom, flashan ODINom i još hrpu uređaja. Fora je što ti neće proći stock recoveryjem, jer mimo Factory reseta nije namijenjen za flashanje softvera, barem ja još nisam naišla na onaj koji prihvaća instalaciju SWa iz zipa...
Pa mislim da si u krivu jer je to official firmware i ne bi trebalo biti problema flash-ati ga iz recovery-a. Pročitao sam na XDA da je to najbolja i najlakša solucija za napraviti. Meni krene s instalacijom, pa izbaci grešku different SKU. Zato jer je VIP ubacio svoju verziju recovery-a i firmware-a (EMEA_VIPS), a update-a ni na pomolu. Čista glupost s njihove strane. Ništa, morat ću se okuražiti, pa flash-ati putem kompa, koliko sam shvatio ne bi trebalo biti nikakvih problema. Pozz
Razina korisnika 7
Bedž +3
Hmmm ne znam, nisam se baš susretala s Acerom pa ne mogu 100% tvrditi... Stvarno još nisam čula za flashanje kroz obični tvornički Recovery, pa niti stock FWa. U svakom slučaju sretno i javi jel prošlo preko kompa...

Odgovori