Riješeno

A6 plus?

  • 21 May 2019
  • 25 odgovora
  • 1088 pregleda

Da li netko zna kada ce doci aktualizacija softvera za samsung a6 plus? Ne kuzim zasto jos nije doslo...
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 21 May 2019, 11:16

Pogledaj original

Odgovora 25

Razina korisnika 7
Bedž +3
https://www.sammobile.com/firmwares/

Ovdje ukucaš svoj model i zemlju ili operatera na kojoj ti je firmware (vidiš u infu mobitela) pa ti izbaci kad je bila zadnja aktualizacija. Ako ne pronalazi posljednju, nešto je zapelo. 😉
https://www.sammobile.com/firmwares/

Ovdje ukucaš svoj model i zemlju ili operatera na kojoj ti je firmware (vidiš u infu mobitela) pa ti izbaci kad je bila zadnja aktualizacija. Ako ne pronalazi posljednju, nešto je zapelo. ;)


Dal mozda se kuzis u ovdje sta to znaci sve haha

Razina korisnika 7
Bedž +3
Eto, definitivno ti je nešto zaštekalo, patch imaš od prosinca 2018. Probala brisat cache particiju? Nakon što obrišeš, probaj vidjeti nudi li ti update.

How to Wipe Cache Partition in SAMSUNG Galaxy A6+ - Reset Cache Files
Eto, definitivno ti je nešto zaštekalo, patch imaš od prosinca 2018. Probala brisat cache particiju? Nakon što obrišeš, probaj vidjeti nudi li ti update.

How to Wipe Cache Partition in SAMSUNG Galaxy A6+ - Reset Cache Files


Napravila sam, ali nista... da odnesem u neki servis ili nesto? Mobitel je kupljen preko e kupi, al nov novcat, ne rabljen, dal to ima veze?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nije potreban servis, ne znam koliko si vična oko mobitela? Ja bih prvo backupirao sve sto treba, vratio na tvorničke postavke, jednom, dvaput. Nakon toga spojio na wi-fi i probao da povuče update. Ako ne, treba ubaciti novi firmware, pišu detaljne upute kako. Ali ako nisi vična tehnikalijama, možda da ti odradi netko tko se razumije. Backup i povratak na tvorničke, valjda znaš napraviti za prvu ruku? ;)

P.S. mislim da ti mob ima Poland (XEO) firmware, nije vip-ov gore, odnosno A1. 😉
Nije potreban servis, ne znam koliko si vična oko mobitela? Ja bih prvo backupirao sve sto treba, vratio na tvorničke postavke, jednom, dvaput. Nakon toga spojio na wi-fi i probao da povuče update. Ako ne, treba ubaciti novi firmware, pišu detaljne upute kako. Ali ako nisi vična tehnikalijama, možda da ti odradi netko tko se razumije. Backup i povratak na tvorničke, valjda znaš napraviti za prvu ruku? ;)

P.S. mislim da ti mob ima Poland (XEO) firmware, nije vip-ov gore, odnosno A1. ;)


Aa pa vrijedi probat. A dal znaci da ce mi doc update, samo ne jos ili?
Moja mama ima a6 i zadnja zakrpa je isto u prosincu, i azuriranje joj je zadnje isto ko i meni, ali ona je dobila update prije 20 dana vec
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ovisi koji firmware je gore, ne mogu točno zaključiti po navedenom. Svaka država / provider / open uređaj ima svoj update firmware-a. Ako je "Open Austria (ATO)", oni su zapeli s update-om od 20.12.2018., security patch 1.12. i Android 8. Isto tako i SouthEastEurope. Ako je Poland (XEO), oni imaju update na 9.0. Ako odeš na link koji ti piše "više o..." izbaci ti:

Galaxy A6+ (SM-A605FN)

Bit će da imaš firmware koji još nema update na Android 9.0. 😉
Ovisi koji firmware je gore, ne mogu točno zaključiti po navedenom. Svaka država / provider / open uređaj ima svoj update firmware-a. Ako je "Open Austria (ATO)", oni su zapeli s update-om od 20.12.2018., security patch 1.12. i Android 8. Isto tako i SouthEastEurope. Ako je Poland (XEO), oni imaju update na 9.0. Ako odeš na link koji ti piše "više o..." izbaci ti:

Galaxy A6+ (SM-A605FN)
Bit će da imaš firmware koji još nema update na Android 9.0. ;)

A hvala puno na svemu, nadam se da ce doc uskoro 🙂
Razina korisnika 1
Bedž +1
Ali problem je u tome što pie 9.0 navodno troši puno baterije, zato se ja dvojim da li da updateam svoj J6 @gogsy1975 i @nickno znam da si isto update na pie?
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Ivano1 - prezadovoljan na S10+, 36 sati sa 5-6 sati SOT-a, sve uključene aktualizacije i AOD. Za J6 ne znam.
Razina korisnika 1
Bedž +1
Ok, super. No ja tu govorim o ažuriranju a nije mi ni došlo još a prema sammobile 12.5.2019. je došao pie za moj model u A1, dakle isti problem kao @Emmi1008 😐

Razina korisnika 7
Bedž +3
@Ivano1 - ona nema a1 firmware a tebi ne puštaju svima odjednom tako da će vjerojatno stići. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Off topic ,ali moram pitati @gogsy1975 , kad ,gdje i kako si kupil s10+? Jel možda onak kak je jedna dama ovdje prije nekog vremena opisivala što duguje A1 za mobitel? 😮🤔😉

On topic, ja imam pitu na s9+ i moram priznati da, uprkos problematicnoj A1 kartici ,tj.žderanju baterije na 4G+ mreži, baterija mi traje nešto duže nego na oreu
Razina korisnika 7
Bedž +3
@nickno - ne, ne želim se ugovorno vezati jer stvarno nemam potrebu za extra velikim tarifama i bon od 55 pokrije moje potrebe. Popust 20% i provukao na rate. Pa zašto ne napraviś prijavu za potrošnju? 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Sad trenutno mi taj problemcic nekak izgleda full mali, mislim da A1 (a i svi ostali) sad imaju veće noćne more 🤣😂 Dobro da nemam ništa od Huawei ili ZTE 😀😀
Razina korisnika 7
Bedž +3
Napraviš prijavu preko MojA1 i samo čekaš da odrade za koji dan. Nit brige nit pameti. ;)

Ma ništa od toga, sve će raditi i dalje, alternativa će uvijek biti. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Aha, evo već se ne mogu spojiti na Youtube neki sa ZTE ruterom 🤣
Jjedino mi drago kaj Vipnet više nije dio Vodafone mreže,evo recimo u Italiji je cijeli Vodafone na Huawei infrastrukturi i nadam se da A1 nije 😮
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo stvarno žalim sve Huawei korisnike. Danas,tj.sinoc mate pro 20 je u tišini uklonjen sa beta programa Android Q, a na našoj telki se još vrte reklame za Huawei mobitele-i za A1 i za t-mobile. To je strašno.
Razina korisnika 2
Bedž +3
@nickno Huawei će nastaviti pružati sigurnosna ažuriranja i usluge nakon prodaje svim postojećim Huawei i Honor pametnim telefonima i tabletima, kako onima koji su prodani tako i onima koji su na zalihama.
Odluka Googlea o suspenziji dijela poslovanja s Huaweijem ne odnosi se na proizvode koje su korisnici već kupili i koriste ih, kao i na one koji se trenutno prodaju. Google usluge kao što su Google Play i Gmail na tim uređajima moći će se koristiti kao i inače.
Huawei će nastaviti osiguravati ažuriranja i nadogradnje za sustav EMUI. Huaweijevi korisnici će i dalje moći nadograđivati svoje Google aplikacije te će uređaji primati i podržavati Googleove sigurnosne zakrpe. Ako korisnici svoje Huawei uređaje vrate na zadane tvorničke postavke, to neće imati nikakvog utjecaja na korištenje Googleovih usluga.
Android je platforma „otvorenog koda“ te je Huawei dao značajan doprinos njegovom razvoju i rastu širom svijeta.
Razina korisnika 6
Bedž +6
@A1_Matej , pratim androidcentral, androidpolice, xda forum ,svi prenose vijesti i od reutersa, bbc-a, the verge..A oni tvrde da nakon kolovoza Google ostavlja bez sigurnosnih updateova i sve postojeće ,tj.prodane mobitele. Mate pro 20 je uklonjen iz beta programa Androida Q. Huawei će doduše dobiti mogućnost nadogradnje na Q,ali samo putem AOSP-a,dakle-bez Googleove podrške.Niti jedan Huawei mobitel neće dobiti Android R. Svi postojeći korisnici će za 3 mjeseca izgubiti pristup aplikacijama Gmailu i Google Maps, ako se u međuvremenu nešto ne promjeni.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nnemojte zavaravati korisnike! Prije 20 minuta androidpolice je objavio ovo


https://www.androidpolice.com/2019/05/24/huawei-devices-pulled-from-android-enterprise-recommended-program/
Razina korisnika 7
Bedž +4
Da li netko zna kada ce doci aktualizacija softvera za samsung a6 plus? Ne kuzim zasto jos nije doslo...

Razina korisnika 4
Bedž +4
Nnemojte zavaravati korisnike! Prije 20 minuta androidpolice je objavio ovo


https://www.androidpolice.com/2019/05/24/huawei-devices-pulled-from-android-enterprise-recommended-program/


Ja sam na tportalu vidio jos prije da u europi ostaje kako je do sada bilo? Nisam pomno čitao,možda mi je propustilo nešto
Razina korisnika 6
Bedž +6
Do 19.08.ostaje isto i Huawei korisnici će dobiti sve updateove. Nakon toga-ostaju bez Google podrške SVI. I novi i stari. Stari "mogu" birati-ili će oni sami blokirati sve daljnje updateove kako bi im ostala Google Trgovina i njegovi servisi,ali time riskiraju da im sve aplikacije rade bugovito. Ili će daljnjim updateovima (od Huaweia)izgubiti pristup gappsu i pritom opet riskirati sigurnosne rupe .

I nisu pogođeni samo Huawei korisnici mobitela,već indirektno svi mi, zahvaljujući implementiranoj Huawei infrastrukturi. Do sada meni je svaki mjesečni update dolazio istog dana kad bi bio objavljen na sammobile webu. Ovaj mi kasni već 3 dana. Zato jer i A1 ,a očito i Samsung u Hrvatskoj koristi Huawei infrastrukturu. 🤔☹
Razina korisnika 4
Bedž +4
Navodno traže rješenje, vidjet ćemo. Dobro je da kod mene ni djeca ni žena nemaju huawei, ali prema onom što kažeš, istina je, nekako će svi biti oštećeni, huaweievi korisnici dakle najviše. Šteta, mobiteli im imaju super karakteristike i kamera im je super za razliku od samsunga. Da odem malo u offtopic, sinu na J6 kamera stalno se fokusira i ne uspijeva kad se slika bliže... jbg bar ne slika često

Odgovori