Naljepnica

A1 APN postavke - Internet i MMS za Android

  • 11 December 2016
  • 20 odgovora
  • 167867 pregleda

Razina korisnika 4

0c25da22-1db5-48f1-8fcc-294f6b9da1c9.png


Internetske postavke odnose se na uređaje s Android operativnim sustavom.

Moguća su odstupanja putanje ovisno o modelima i proizvođačima uređaja te verziji sustava.

Kretanje unutar izbornika uređaja odvojeno je znakom /.

Odaberite Aplikacije / Postavke / Više (mreža) / Mobilne mreže / Mobilni podaci – uključiti (označiti kvačicom) / Pristupne točke (APN) / Dodaj (ikona +)

 

Za Dual SIM uređaje: Aplikacije / Postavke / Više (mreža) / SIM i mreže / [SIM kartica za koju unosimo postavke] / Pristupne točke (APN) / Dodaj (ikona +)

te unesite podatke:

Ime: Internet
APN:
- A1 pretplatnici upisuju: internet
- A1 korisnici na bonove upisuju: internet
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

Dodatni izbornik (tri okomita kružića) / Spremi / označite novo kreiranu pristupnu točku.

 

 

 

0596b28f-2fbf-4165-a673-224cd2db598d.png

 


MMS postavke odnose se na uređaje s Android operativnim sustavom.

Moguća su odstupanja putanje ovisno o modelima i proizvođačima uređaja te verziji sustava.

Kretanje unutar izbornika aparata odvojeno je znakom /.

Odabrati Aplikacije / Postavke / Više (mreža)… / Mobilne mreže / Pristupne točke (APN) / Dodaj (ikona +)
i unijeti podatke:

Ime: MMS
APN: mms
Proxy: Nije postavljeno
Ulaz: Nije postavljeno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: http://mms.a1.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.091.099.091
MMS ulaz: 8080

MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati mms
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN omogućen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

Dodatni izbornik (tri okomita kružića) / Spremi.

Također je potrebno da uključite MOBILNI PRIJENOS (MOBILE DATA) na vašem uređaju.

 

 

 

 


Odgovora 20

Evo to je bilo riješenje. sad mi G4 radi. Zahvaljujem na precizan odgovor...... :D:D
Razina korisnika 7
Bedž +3
Čisto informativno G4 je npr. model LG pametnog telefona, internet mreža je 4G ILI LTE 😉
jasno mi je
Imam jedan problem...
Vani imam odličan signal, brzine čak i do 50 Mbps. U zgradi gdje radim brzina i kvaliteta veze užasno pada (oznaka E i 2-3 crtice od 5). Udaljenost između mjesta s odličnim signalom i radnog stola je 20 metara. Da li struktura zgrade ima tako velik učinak na pad veze, položaj ili nešto slično? Da li je možda do mobilnog uređaja? Trenutno posjedujem htc m8, u dolasku je huawei mate 20 lite pa ću onda vidjeti kako se ponaša... Prije desetak dana sam prešao kod Vas i od onda imam probleme sa vezom... Po mojim saznanjima, repetitor je na nekih 500m udaljenosti.
Hvala!
LP
Razina korisnika 4
Bedž +3
Pozdrav @mamikulcic, odgovor na pitanje možeš zatražiti od naše Tehničke podrške. Sugeriram da prijavu napraviš elektroničkim putem na e-mail sluzba.za.korisnike@A1.hr unutar koje ćeš sve ovo navesti i dodatno napisati svoj mobilni broj uz koji se veže prijava.
Razina korisnika 5
Možete li se Vi u A1 dogovoriti i napisati ispravno postavke za pristup internetu.
Vidim da su u prvom postu ispravljene neke postavke u odnosu na stare ( ono dana.vip i slično )
Zatražio sam od SZK da mi pošalju postavke putem sms i dobio sam ove koje postavljam u prilogu.te postavke moraju je unijeti ručno ( dakle nema više ono pokreni sms i ugasi uređaj ).
Vidljivo je da se opet traži korisničko ime i kod te neke druge promjene u odnosu na prvi post.
Koje su sad postavke prave … možete li se uskladiti.
I da ja nemam problema , Internet mi radi na starim postavkama ali sam želio postaviti nove .. znatiželja al eto—što je sad ispravno. Zar je moguće da A1 nema to usklađeno.

Razina korisnika 4
Bedž +3
@razjaren, i dalje šaljemo "automatske" postavke koje rade na principu prihvaćanja push poruke odnosno pokretanja instalacije nakon čega je potrebno isključiti/uključiti mobilni uređaj. Ako te postavke uređaj ne prihvaća, potreban je ručni unos kroz izbornik mobilnog uređaja.
Razina korisnika 5
@A1_IvanaM , ne želim reći da ti ne govoriš istinu ... no imam snimljen razgovor s Vašom operaterkom gdje mi jasno naglašava ( na moj ponovni upit i ponavlja ) , da više ne šalju te "push postavke poruke" .
Drugo : postavke koje su mi poslane ( u prilogu moga posta iznad tvoga ) postavljene su i drugačije od postavki koje se navode u prvom postu,
Treće : nije mi namjera "napakostiti operaterki ili ju ocrniti zbog njene neinformiranosti ( ako je istina kako ti kažeš da se "Push " poruke postavki šalju i dalje)... kao ni namjera da kritiziram SZK , s kojim ja imam samo pozitivna iskustva ( osim ponekad dužeg čekanja na javljanje ) ali to shvaćam , zauzete su linije i puno upita.
Napisao sam to iz razloga da tako jednostavnu a važnu stvar kao što su postavke, usuglasite i na nekom brifingu ili putem naputka svim djelatnicima dostavite iste podatke kako bi mi korisnici imali valjanju i ispravnu informaciju .
Nekako mi je bez veze čitati jedno tu na forumu ,od SZK dobiti drugu informaciju za nešto što bi trebali biti usuglašeni kriteriji i vrijednosti postavki.
Razina korisnika 6
Bedž +6
I ja sam jednom zatražila automatske postavke za internet. I sad se ne mogu riješiti početne stranice u svim browserima. Naime- zaljepili ste mi svoju web stranicu a1.hr kao početnu u ama baš svim browserima. Mobitel NIJE kupljen u Vipnetu, tj. A1, da sam samo išla ručno unositi postavke za android, te vaše početne stranice ne bi bilo u browserima
Bedž
@razjaren Svakako bi ti savjetovao da koristiš postavke koje si dobio od strane korisničke službe jer su kolege stručniji po tom pitanju, a što se tiče slanja "automatskih" postavki one se i dalje šalju.
@nickno Što se tiče početne stranice u tvojim browserima savjetovao bi ti da pod postavkama pretraživača promijeniš početnu stranicu kako ti ona nebi bila www.A1.hr nego neka po tvojem izboru.
Razina korisnika 6
Bedž +6
@A1_Daniel , mogu ja staviti neku drugu početnu, ali ako resetiram browsere iz nebitno kojeg razloga, svaki browser otvara prvo a1 stranicu. A da sam samo RUČNO upisala postavke pod APN postavke, tada mi se ne bi zaljepila ta vaša stranica U SVE BROWSERE, pa čak i one koje uopće nemam (tj.da sad idem skinuti Operu, Firefox ili sl., kladim se da bih je i tamo našla kao zadanu). A to baš i nije normalno, zar ne?
Te vaše postavke (KRIVE) doslovno gutaju moju bateriju! Štogod ja upisala kao početnu, moj mob se spaja na HTTP://www.a1.hr.

HTTP!!!!! Tako glasi zadana početna stranica vaših automatskih postavki

http://www.a1.hr


A1, znate li vi da Google FORSIRA https? I ja se onda čudim što me Google smatra spamerom, kad su te vaše automatske postavke iz PRAHISTORIJE interneta . I još se ponašaju kao virus!!
MOJ MOBITEL NIJE UOPĆE IMAO ZADANE POSTAVKE ZA INTERNET!!! I trebale bi takve i ostati AKO VRATIM POSTAVKE NA ZADANO!!
Međutim, i bez SIM kartice, moj mobitel kao zadane postavke prikazuje A1 POSTAVKE!! I NE MOGU IH BRISATI!!!

Gospodo iz A1, vi ste zaključali mobitel kupljen u slobodnoj prodaji (Sancta Domenica) NA SVOJU MREŽU????
Razina korisnika 6
Bedž +6



Razina korisnika 5
@razjaren Svakako bi ti savjetovao da koristiš postavke koje si dobio od strane korisničke službe jer su kolege stručniji po tom pitanju, a što se tiče slanja "automatskih" postavki one se i dalje šalju.

@A1 Daniel , Vas u A1 , garant zovu " munja" ili " brzina svjetlosti " ..

Pa čovječe .. moj post je star 7 mjeseci i ti meni sad odgovaraš na njega.

Drugo , nisam postavio pitanje nego sam Vama dao savjet da usuglasite odgovore na banalnom pitanju o mobilnom postavkama postavkama ( da budu iste tu na forumu i na onom tekstu koji čitaju u SZK )
Al eto .. hvala na odgovoru 🙂

Jučer izboti za parlament i ja kao koordinator promatraca šaljem sms-ove za one koji nemaju WhatsApp. Dans računanji za 50 kuna. Pišem A1 i pitam zašto a oni kažu slali ste puno mms-ova. Ja velim slao sam kratke poruke sa smalićima, srce, zastava i sl.
Kažu smajlić je fotografija!?

Onda velim nemoguće, posebno se šalju videi i fotografije od smajlića.

Onda kaže da pitam proizvođača mobitela u Kini koliko koji smajlić ima karaktera!?

Valjda bi moj deda davao logicnije odgovore nego oni.

Može li se u postavkama napraviti upozorenje da je predugačka poruka pa zato ide mms?

Prije je bilo dugačka poruka, dijele ih u višee, a sad ne, dugacka poruka je mms? :(

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Mislim da ti operater ne utječe na to pokušava li se slati kao MMS ili SMS, nego sam mobitel.

I ja sam imao nekih sličnih problema - neki Samsung mobiteli su mi tako isto prebacivali dugačke poruke u MMS (ako se pojavi 1kb pored poruke, znači da je već prebacio u MMS). To je nekakva postavka samog mobitela, gdje je na nekim telefonima tvornički postavljeno da nakon što prijeđe izvjestan broj sms-ova, kao neki prag, prebaci u mms. 

Ja sam imao slučaj gdje je ako je bilo više od 5 sms-ova mi je prebacio u mms, a čuo sam i za slučaj gdje je bilo da poruke duže od 3 sms-a prebaci u mms. Imaju i nekakva uputstva na raznim forumima kako to riješiti, meni osobno nisu bila pomogla. Jedna od preporuka je bila i da se sa google play trgovine preuzme neka druga aplikacija za messaging, no nisam išao tako daleko.

 

Btw, čim dodaš neke specijalne znakove (npr. č, ž, š, ili neke smajliće) se duljina poruke prebacuje na 70 znakova, zbog uporabe proširenog koda da može prikazati veći broj znakova.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Smajlići doista mogu progutati cijele sms-ove, baš kao i č,ž,š, pa tako svega par redaka napisano sa puno smajlića i č,ž,š može poruku pretvoriti u MMS. Kako u današnje vrijeme mnogi umjesto sms-a koriste razne messingere u kojima nema nikakvog ograničenja,ljudi su zaboravili da je sms ograničen na 160 znakova. Evo,npr.ovaj moj post plus recimo 😀🙃🙂 i to bi u aplikaciji za poruke već bio mms

Razina korisnika 1
Bedž +1

To je čudno, jer ja kad (na starijem mobu) pišem sms i stavim smajliće poruka se ne pretvori u mms, nego ako sam puno napisao jednostavno se brojač od 160 znakova resetira i ta jedna poruka se računa kao dvije, tri, ovisi.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pa točno to - tu istu sim karticu, sa istim brojem, staviš u drugi mobitel i ne prebacuje ti u mms nego ide do 160/1, pa do 160/2 itd. (ili 70/1, 70/2 itd. ako se bilo gdje u poruci koriste neki specijalni znakovi).

Staviš ju u neki od ovih mobitela kojima je ta messaging aplikacija tvornički namještena da nakon tipa 3 ili koliko već poruka prebaci u mms dođe do 160/3 i onda ti se pokaže 1kb (to je već mms onda).

Tako je na mobitelu namještena messaging aplikacija - nema boljeg pokazatelja da je to stavka mobitela nego sama činjenica da kad istu sim karticu staviš u taj drugi mobitel šalje i veći broj poruka kao sms.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja sam išla provjeriti kada se meni na S9+ poruka promijeni iz sms-a u mms. Nakon 13.te poruke . To je mnooogo  srčeka 🤣 i piše "promjena u mms i 3kB

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

I meni je sada nakon 13. poruke na A70, ali na A3 mi je bilo nakon 5.

Odgovori