Riješeno

Problem s prijemom većine programa osnovnog paketa

  • 15 April 2017
  • 6 odgovora
  • 2321 pregled

  • Forum rekreativac početnik
  • 3 odgovora
Problemi se svakodnevno javljaju s htv1 i htv2 programima,ponekad s novom,yugoton a cmc uopće više nema na 36kanalu.Problem traje oko tjedan dana,višekratno zvana szk,kažu rade na problemu međutim situacija je sve gora.Uvijek krive meteo prilike iako vani povjetarac.Više ne znam što da radim,imam u paketu dva moba,homebox,fiksni i tv,najradije bi tražio prekid ugovora jer ovo više nije normalno.
Evo danas novih simptoma,dva puta kad su počele smetnje prijemnik kaon se ugasio sam od sebe.
Isprika što se nisam predstavio na svom prvom postu,dakle Vjeko iz N.Gradiške,dipl .ing agronomije.
icon

Najbolji odgovor od Dona 17 April 2017, 20:27

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 6
Bedž +3
kad nema tko odgovoriti 2 dana ja cu

1. receiver moguce da ti se iskljucuje jer je tvornicki ukljucen Timer, nacin na koji ces ga iskljuciti:
- Menu / Postavke / Postavke sustava / Timer / stavi na "Onemoguceno"

2. Sto se programa tice koji nedostaju ili se povremeno gube, problem jedino moze biti na anteni ili instalaciji izmedu receivera i antene. Znaci nazovi 0800-091091 i neka posalju tehnicara jer se drugacije ne moze rijesiti problem i reci im koliko vec dugo cekas
Zahvaljujem na odgovoru,danas ponovo zvali pa pokušali vratiti na tvorničke postavke.Novu tv smo stabilizirali ali htv nema ni dalje kao i još dosta programa.Valjda će se ovaj tjedan nešto riješiti.
Razina korisnika 6
Bedž +3
Problem je na programima na frekvenciji 11.554 V 30000, koliko vidim po programima koje navodis, znaci obavezno trazi da dode serviser ovako se nista ne moze rijesiti
Ako hoces pogledaj na anteni LNB (glavu) je li stoji previse ukoseno pa poravnaj ili zna i plastika puknuti pa ne stoji ravno
Mozes li provjeriti koliki ti je signal, stavi na RTL, Menu / Postavke / Status prijama programa
Ovo je za ne povjerovati,jutros sve uredno,svi programi na broju,kvaliteta odlična.Mislim da je to znak da kvar nije kod mene već dalje.Nadam se da će potrajati.
Razina korisnika 6
Bedž +3
Samo neka ti posalju tehnicara, problem je kod tvoje instalacije
Bio tehničar,popustio se nosač antene i mrvicu se pomakla tako da su prvo nestali programi slabijeg signala.Hvala @dona na savjetima.

Odgovori