Riješeno

N1 kanal

  • 12 October 2017
  • 9 odgovora
  • 4129 pregleda

Jedno vrijeme sam imao problema s "NEMA SIGNALA" kod gledanja nekih kanala, uglavnom naših i radijskih pa mi je promijenjen LNB i onda je neko vrijeme radilo.
Sad opet ne mogu gledati N1 i još neke kanale pa se pitam u čemu je problem.
icon

Najbolji odgovor od Nikola Jelovac 19 October 2017, 22:05

Pogledaj original

Odgovora 9

Problem riješio tehničar.
Samo je otišao preko izbornika na postavke, vrati na tvorničke postavke.
Pretraga je izlistala kanale i - sve je proradilo.
Već sam prijavio. Doći će tehničar. Problemi su isti.
11 SPTV i 12 N1 su vidljivi ali se prekidaju s nema signala
Foxlife National Geografic i kanali od 33 do 44 pokazuju poneku sliku ali uglavnom piše nema signala.
Razina korisnika 6
Bedž +3
@ KOVA_SB

evo kod mene radi Posavina tv

Razina korisnika 6
Bedž +3
Ako možeš do antene pogledaj LNB (glavu) je li iskočila iz ležišta i da li stoji vodoravno. Drugi mogući kvar je neki loš spoj na konektorima koax kabela ali to zovi 0800091091 neka pošalju tehnicara
Nemam kanale 3 i 4 (Nova i RTL), zatim 12 HSTV. Uopće se ne vide na popisu.
Foxlife National Geografic i kanali od 33 do 44 pokazuju poneku sliku ali uglavnom piše nema signala.
Jačina signala je 100% a Quality level oscilira od 40-50. Istovremeno se za ove kanale i jačina signala i quality level trepere tj pokazuju na trenutak nulu itd.
Kanal 45 CMC isto nema na popisu i tako dalje.
Ostali kanali se vide dobro: jačina je 100 a quality level oscilira 50-60.
SUmnjam da je pomaknuta antena. Istina je da je počelo prije neki dan kad je bila jaka kiša.
Razina korisnika 6
Bedž +3
- Z1 bi ti trebao automatski biti u listi nakon vracanja na tvornicke postavke i pretrage kanala (vise ne ide sa VIP-ovog transpondera nego sa HT 11.595 H 30000 3/4 8PSK DVB-S2

- Posavina TV, moras rucno ubaciti posto ide sa HT transpondera 11.678 H 30000 3/4 8PSK DVB-S2

Zasto je tako odgovor je u mom prethodnom postu 😞
Razina korisnika 6
Bedž +3
Nazalost cinjenica je da vise nikoga u VIP-u nije briga za slobodne programe (od broja 501.), a mogli su imati podrsku na dnevnoj bazi 😞
Razina korisnika 4
Kako nema "posavine tv" na listi, ručno sam tražio program, ali povukao cijeli max tv paket i došlo je do promjene na mojoj listi!

Vratim na tvorničke ponovo pretraživanje i sad nemam "Z1"
Razina korisnika 6
Bedž +3
Vjerojatno ti nije podesena antena, pomakla se od udara bure/juga ili trenutno pada jaka kisa.
Prebaci na programsko mjesto 1. HTV 1 i idi u Menu (na daljinskom) / Postavke / Status prijama programa
Ako mozes uslikaj pa postavi sliku ili napisi koliki je "Quality Level"

Odgovori