Riješeno

N1 kanal

  • 12 October 2017
  • 9 odgovora
  • 4128 pregleda

Jedno vrijeme sam imao problema s "NEMA SIGNALA" kod gledanja nekih kanala, uglavnom naših i radijskih pa mi je promijenjen LNB i onda je neko vrijeme radilo.
Sad opet ne mogu gledati N1 i još neke kanale pa se pitam u čemu je problem.
icon

Najbolji odgovor od Nikola Jelovac 19 October 2017, 22:05

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 6
Bedž +3
Vjerojatno ti nije podesena antena, pomakla se od udara bure/juga ili trenutno pada jaka kisa.
Prebaci na programsko mjesto 1. HTV 1 i idi u Menu (na daljinskom) / Postavke / Status prijama programa
Ako mozes uslikaj pa postavi sliku ili napisi koliki je "Quality Level"
Razina korisnika 4
Kako nema "posavine tv" na listi, ručno sam tražio program, ali povukao cijeli max tv paket i došlo je do promjene na mojoj listi!

Vratim na tvorničke ponovo pretraživanje i sad nemam "Z1"
Razina korisnika 6
Bedž +3
Nazalost cinjenica je da vise nikoga u VIP-u nije briga za slobodne programe (od broja 501.), a mogli su imati podrsku na dnevnoj bazi 😞
Razina korisnika 6
Bedž +3
- Z1 bi ti trebao automatski biti u listi nakon vracanja na tvornicke postavke i pretrage kanala (vise ne ide sa VIP-ovog transpondera nego sa HT 11.595 H 30000 3/4 8PSK DVB-S2

- Posavina TV, moras rucno ubaciti posto ide sa HT transpondera 11.678 H 30000 3/4 8PSK DVB-S2

Zasto je tako odgovor je u mom prethodnom postu 😞
Nemam kanale 3 i 4 (Nova i RTL), zatim 12 HSTV. Uopće se ne vide na popisu.
Foxlife National Geografic i kanali od 33 do 44 pokazuju poneku sliku ali uglavnom piše nema signala.
Jačina signala je 100% a Quality level oscilira od 40-50. Istovremeno se za ove kanale i jačina signala i quality level trepere tj pokazuju na trenutak nulu itd.
Kanal 45 CMC isto nema na popisu i tako dalje.
Ostali kanali se vide dobro: jačina je 100 a quality level oscilira 50-60.
SUmnjam da je pomaknuta antena. Istina je da je počelo prije neki dan kad je bila jaka kiša.
Razina korisnika 6
Bedž +3
Ako možeš do antene pogledaj LNB (glavu) je li iskočila iz ležišta i da li stoji vodoravno. Drugi mogući kvar je neki loš spoj na konektorima koax kabela ali to zovi 0800091091 neka pošalju tehnicara
Razina korisnika 6
Bedž +3
@ KOVA_SB

evo kod mene radi Posavina tv

Već sam prijavio. Doći će tehničar. Problemi su isti.
11 SPTV i 12 N1 su vidljivi ali se prekidaju s nema signala
Foxlife National Geografic i kanali od 33 do 44 pokazuju poneku sliku ali uglavnom piše nema signala.
Problem riješio tehničar.
Samo je otišao preko izbornika na postavke, vrati na tvorničke postavke.
Pretraga je izlistala kanale i - sve je proradilo.

Odgovori