Riješeno

A1 SAT TV HD kanali

  • 10 January 2021
  • 9 odgovora
  • 2100 pregleda

Pozdrav! Već nekoliko mjeseci se u RH odašilju kanali poput HRT-a, NOVE TV, CMC-a u HD rezoluciji za sve gledatelje koji prate te programe preko satelitske ili zemaljske antene. Korisnici A1 SAT TV-a nemaju te programe u HD rezoluciji, nego u SD rezoluciji. Pitanje je zašto korisnici satelitske televizije nemaju programe u HD rezoluciji dok oni koji koriste kabelsku televiziju imaju? Svi kanali koji se odašilju u HD rezoluciji dostupni su na satelitu Eutelsat 16 i ja sam ih sam osobno pronašao, ali ih nisam mogao gledati jer su kodirani. Npr. HRT 1 u SD rezoluciji nije kodiran dok je HRT-TV1 HD kodiran. Zašto bismo plaćali SD rezoluciju dok cijela zemlja gleda programe u HD rezoluciji? Ispada da smo manje bitni nego drugi?! Sve što trebate napraviti je osvježiti listu programa i staviti sve ove kanale u HD rezoluciju. Da napomenem da imam sve tehničke mogućnosti za praćenje istih i da me ne zanima što u dodatnim paketima imate programe u HD rezoluciji.

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 12 January 2021, 06:35

Pogledaj original

Odgovora 9

Bedž +3

@Ivan1950 pozdrav, sakodnevno radimo na unaprjeđenju naših usluga i smjeru potreba naših korisnika. Trenutno nemamo konkretnu informaciju na tvoj upit, ali redovito prati naše stranice, na vrijeme ćemo vas obavijestiti o svemu. :) 

@Ivan1950 pozdrav, sakodnevno radimo na unaprjeđenju naših usluga i smjeru potreba naših korisnika. Trenutno nemamo konkretnu informaciju na tvoj upit, ali redovito prati naše stranice, na vrijeme ćemo vas obavijestiti o svemu. :) 

Dobro što nemate konkretnu informaciju to me ne čudi. Zanima me odakle dobivate SD signal ako ga nitko više ne emitira? Ako ne znate, recite pošteno nemamo pojma, boli nas briga za vas, nećete dobiti HD idućih pet godina i to je to. A ne, bitno je prodavati maglu, "radimo na unaprjeđenju usluga", djeca u vrtiću Vam ne vjeruju.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ne odašilju svi programi preko satelita u HD rezoluciji. Možeš provjeriti na linku tako da ukucaš koji program želiš (piše u kojoj platformi se odašilju). Npr.:


HRT preko satelita

NovaTV preko satelita

CMC preko satelita

 

Na linkovima piše i u kojim su paketima u HD rezoluciji. Po istom HRT 2 je samo u maxtv-u u HD rezoluciji, ostali su u SD (nemam prilike provjeriti, možda se nešto i promijenilo). Stvar je u zakupu transpondera i količini programa, ne možeš nakrcati 150 programa u HD rezoluciji na jedan transponder, pogledaj primjer na koliko transpondera (frekvencija) odašilje TotalTV, pogledaj na koliko max i koliko A1… TotalTV daleko najviše, zato i ima HRT-ove u HD-u.

 

TotalTV transponderi

MaxTV transponderi

 

Preko telefonske parice (zbog brzine) isto ne ide HD signal pa zato postoje SD, tako i kod satelita. Ako se ne uloži, nema kapaciteta koji bi to omogućili.

 

EDIT: ovaj HD koji je pronašao je vjerojatno iz nekog drugog paketa, nije dio A1 providera tako da javlja da je scrambled. A hoće li A1 ubaciti sve HD verzije, vidjet ćemo. Ograničeni su kapaciteti, ljudi radije gledaju sport i filmove u HD kvaliteti nego HRT-ove, vijesti i slično pa je to vjerojatno i jedan od razloga kako “pomno” biraju koje će u HD a koje ne.

 

 

Ne odašilju svi programi preko satelita u HD rezoluciji. Možeš provjeriti na linku tako da ukucaš koji program želiš (piše u kojoj platformi se odašilju). Npr.:


HRT preko satelita

NovaTV preko satelita

CMC preko satelita

 

Na linkovima piše i u kojim su paketima u HD rezoluciji. Po istom HRT 2 je samo u maxtv-u u HD rezoluciji, ostali su u SD (nemam prilike provjeriti, možda se nešto i promijenilo). Stvar je u zakupu transpondera i količini programa, ne možeš nakrcati 150 programa u HD rezoluciji na jedan transponder, pogledaj primjer na koliko transpondera (frekvencija) odašilje TotalTV, pogledaj na koliko max i koliko A1… TotalTV daleko najviše, zato i ima HRT-ove u HD-u.

 

TotalTV transponderi

MaxTV transponderi

 

Preko telefonske parice (zbog brzine) isto ne ide HD signal pa zato postoje SD, tako i kod satelita. Ako se ne uloži, nema kapaciteta koji bi to omogućili.

 

EDIT: ovaj HD koji je pronašao je vjerojatno iz nekog drugog paketa, nije dio A1 providera tako da javlja da je scrambled. A hoće li A1 ubaciti sve HD verzije, vidjet ćemo. Ograničeni su kapaciteti, ljudi radije gledaju sport i filmove u HD kvaliteti nego HRT-ove, vijesti i slično pa je to vjerojatno i jedan od razloga kako “pomno” biraju koje će u HD a koje ne.

 

 

Hvala na pojašnjenju, ali ni programi Sportkluba im nisu u HD rezoluciji tako da... A na koliko transpondera odasilju to nije moj problem, isto kao sto nije njihov problem poslati račun za uslugu. U 2021. godini gledaš kanale u SD rezoluciji-divno.

@Ivan1950 pozdrav, sakodnevno radimo na unaprjeđenju naših usluga i smjeru potreba naših korisnika. Trenutno nemamo konkretnu informaciju na tvoj upit, ali redovito prati naše stranice, na vrijeme ćemo vas obavijestiti o svemu. :) 

Pozdrav, budući da svakodnevno radite na unaprjeđenju Vaših usluga, zanima me znate li nakon 4 mjeseca kada će se HRT-ovi programi početi emitirati u HD rezoluciji preko satelita. Od zadnjeg razgovora pojavila se Nova TV u HD-u dok su ostali još uvijek u SD rezoluciji (RTL je isto u HD-u, ali samo RTL “1”). Budući da ide EURO 2021 za tjedan dana na HRT-u znači li to da ćemo u 2021. godini europsko prvenstvo gledati u SD rezoluciji dok će korisnici drugih operatera (Total TV, Max TV) i korisnici zemaljskih antena imati bolju sliku od nas koji koristimo satelitsku televiziju. Moram napomenuti da neke europske zemlje EURO 2021 planiraju emitirati u UHD rezoluciji, dok smo mi zapeli na SD rezoluciji. Prilično jadno, zar ne?!

Evo sad gledam Belgija - Rusija na HRT2, preko A1 SAT TV. Slika katastrofa. Oni emitiraju u HD, vi to ili netko drugi spušta u SD, na kraju ispada mutna, zrnata i loša slika! WTF?!?!? Šta se ne može to gledati u full HD? Kad sam ugovaraobuslugu, nitko to nije napomenuo!!!

 

Evo sad gledam Belgija - Rusija na HRT2, preko A1 SAT TV. Slika katastrofa. Oni emitiraju u HD, vi to ili netko drugi spušta u SD, na kraju ispada mutna, zrnata i loša slika! WTF?!?!? Šta se ne može to gledati u full HD? Kad sam ugovaraobuslugu, nitko to nije napomenuo!!!

 

Ne može se gledati u full HD-u nikako. Ali kako kažu, radu na poboljšanju usluge (moš mislit).

Razina korisnika 2
Bedž +3

@dhero, žao mi je radi iskazanog nezadovoljstva :( Konstantno radimo na poboljšanju naše ponude tako i na uvođenju programa u HD rezoluciji. Vjerujem da će i to uskoro biti dostupno. 

@dhero, žao mi je radi iskazanog nezadovoljstva :( Konstantno radimo na poboljšanju naše ponude tako i na uvođenju programa u HD rezoluciji. Vjerujem da će i to uskoro biti dostupno. 

Radite vi uvijek, samo se rezultati ne vide. Ako niste u stanju osigirati prijenos EURA 2021 u HD rezoluciji onda ste stvarno jadni. Neki EURO gledaju u 4K rezoluciji, a mi u SD. SRAMOTA!!

Odgovori