VIP TV - zamrzavanje slike

  • 27 January 2017
  • 29 odgovora
  • 7442 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora
Ima li tko problema u zadnje vrijeme, unazad pola mjeseca sa VIP TV uslugom.
Naime, meni i na meni još poznate dvije lokacije ljudi imaju problema sa slikom na većini programa. Dolazi do smrzavanje slike, i konstantnog zatrzavanja slike na sekundu što užasno iritira kod gledanja.. dok zvuk uredno radi.
Prijavu sam uputio početkom mjeseca, mjenjali su mi i router i prijamnik i kablove i sve... no problem se konsantno javlja...
Tehnička podrška vidi da je sve OK... užas... Radi se o lokaciji Osijek i Vukovar...Kome se više žaliti, pisati, zvati... prigovor poslao prije tjedan dana, do dan danas ništa... stanje isto.

Odgovora 29

@IvanVU Bok,
mozes nam poslat svoje podatke (kontakt broj i ime i prezime na koga glasi priključak) u privat poruci, pa da bacimo provjeru na sistemu
Hvala
Pozdrav,
Ja sam na podrucju Samobora i kod mene je isto tako pocelo. Zamrzavanje slike, nestanak signala totalno, da bi prosli Petak nestalo usluge nepovratno. Zvala sam 2 puta sluzbu za korisnike, prijavila 2 puta problem, govore mi da ga nisam prijavila. U ponedjeljak sam drugi puta zvala, poslala i pismenu prituzbu. Nitko mi se ne javlja. A ja vec tjedan dana nemam uslugu. Morala sam kupiti kucnu antenu.
@IvanVU
samo da javim da smo se čuli, da smo korigirali parametre parice i prvi dojam je da je sada OK, ali ćeš i dalje pratiti situaciju i javiti se po potrebi u SZK

@mimimi
toplo preporučam, kod bilo kakvih tehničkih poteškoća, javiti se telefonski u SZK, birate tehničku podršku i direktno dođete k nama na dijagnostiku.
Razina korisnika 5
Vipu bi bilo bolje da konačno počne ulagati u svoju infrastrukturu a ne ovisiti o drugome.

Kakve parice i zašto se uopće natežete sa HT-om?

Krenite prvi globalno na HR s optikom i imat će te puno zadovoljnih korisnika.

Ne razumijem što se čeka da HT pokrije cijelu zemlju sa optikom pa da i to počnete iznajmljivati od njih?
Hvala na toploj preporuci.
Da ste pozornije procitali moj post, Vasa topla preporuka bi bila drugacija.
@mimimi pomoći preko foruma možemo samo savjetom.
Ako je potrebna konkretna akcija, tu je SZK.
Možemo jedino provjeriti zašto je zapelo pa ako hoćeš, pošalji OIB vlasnika usluge u Vip_Inbox da provjerimo.
loš tv signal,prije prelaska na vipnet tv signal bio je u ulici ćrnomerec perfektan studeni 2017.Od prelaska sa T-com-a na VIP samo problemi,a radi se o istoj infrastrukturi. Koja tenička podrška VIP-a bilo šta rješava jer Help Desk djeca daju sljepačke odgovore: Budemo vidjeli, na oitanje kad ? odgovor je neznamo.
Prešli sa Vip duo na Vip trio, znači dodali TV uslugu. Prvih 2 mjeseca sve ok, onda odjednom problemi sa internetom i posljedično i Tv uslugom. Došli tehničari zaključili da je puštena prevelika brzina (tko je i zašto pustio?). Trebalo im je 8 dana da smanje brzinu (par minuta posla) ali opet TV ne radi, odnosno slika mrzne i negledljivo je. Totalno razočaranje, poslovni smo korisnik sa mjesečnim računima oko 1000kn (kako se tek odnose prema manjim pottrošačima??) Mislim da idemo u raskid svih ugovora jer ovo nema smisla
Razina korisnika 4
Bolje da pitas kome se ne zamrzava ili ne steka slika.Mislim da takvih nema...
Razina korisnika 7
Bedž +3
@JJ Sesvete - ovdje se javljaju samo hejteri pa zato nema... :D

Znamo svi kakva je parica i kako je t-com ulagao (odnosno neulagao) u svoju infrastrukturu i znaju svi da postoje mnogi slučajevi "sabotiranja i odgađanja" izlaska na teren od strane istih jer zašto bi na kraju krajeva skakutali po terenu za uslugu koja se plaća VIP-u a ne njima.

Dakle, usluga preko postojeće parice je u puno slučajeva upitna jer za tv treba imati stabilnu i stalnu vezu a ne jedva nekih 4 s kojim bi se televizija vrtila a sve ostalo stalo.
Razina korisnika 4
@JJ Sesvete - ovdje se javljaju samo hejteri pa zato nema... :D

Znamo svi kakva je parica i kako je t-com ulagao (odnosno neulagao) u svoju infrastrukturu i znaju svi da postoje mnogi slučajevi "sabotiranja i odgađanja" izlaska na teren od strane istih jer zašto bi na kraju krajeva skakutali po terenu za uslugu koja se plaća VIP-u a ne njima.

Dakle, usluga preko postojeće parice je u puno slučajeva upitna jer za tv treba imati stabilnu i stalnu vezu a ne jedva nekih 4 s kojim bi se televizija vrtila a sve ostalo stalo.
S time se slazem a reci mi sta je sa onima koji su na vipovoj optici a isto im slika steka i zamrzava se,jel i tu isto parica il ht kriv?
Razina korisnika 1
Isto se zamrzava ja sam na kabelu.
Razina korisnika 4
Evo baš se dopisujem sa susjedom is ulice pored moje,on je prešao prije mj dana kod njih na optiku,kaže da se i njemu šteka i zamrzava slika i da kad je zvao da prijavi kvar rekli su mu kao ma bude to sve bolje nismo ti pustili na najače,da nek se strpi malo wtf
Razina korisnika 3
Kad se meni to desilo, neke davne godine s obzirom da sam korisnik vip trio usluge od kad se pojavila, inzistirao sam na dolasku tehnicara u kucu jer sam cijelo vrijeme slusao spike iz szk da je sve u redu. Liku sam napravio kavu, gledali smo telku i brojali trzaje (1 - 2 u 5min). Meni je osobno bio veci problem zvuk jer je sustav spojen na hifi, a to je bio jedan kratki, visokofrekventni, jako iritantni ton koji bi se javio u trenutku kad bi slika zastala. On je to uredno zabiljezio, a naravno da nista nisu poduzeli "jer je s njihove strane sve u redu".
I onda se preko ljeta dogodilo cudo: dosao sam s mora, kutijica je upgradala sustav i svi problemi su netragom nestali.
Dakle, zakljucak: krenuli su s falsim, nedovoljno testiranim proizvodom i bilo je budala koji su jedva cekali pobjeci od hta (kao sto sam bio ja) koji su ih isfinancirali da taj proizvod bude bolji. Nastavno na taj zakljucak: mi, sadasnji korisnici, bili mi hejteri ili loveri, financiramo njih, koristimo poluproizvod, da bi valjda nasi unuci jednog dana imali tk boljitak. A i da bi unuci vlasnika i managementa imali zagarantiran zivot kako prilici. I to je tako....
Razina korisnika 4
Slažem se u potpunosti s tobom,imao si sreće što ti se problem riješio,ali kao što vidiš ima ljudi koji su na novo uzeli uslugu preko optike kao i moj susjed,gdje je dobio najnoviji reciver koji je ažuriran na najnoviji softver,kojem ne pomaže ni služba za korisnike a ni tehničari.Već se čovjek pomirio s time što ima do prestanka ugovora a i nada se da će se to sve nekim ćudom popraviti.Zamisli samo scenu finale lige prvaka,napeta situacija,igra tvoj klub za koji navijaš a slika poćne štekat ko luda,pa bacio bi sve kroz prozor i pobjego u kafić neki gledat di ne šteka,al dok bi ga našo završila bi utakmica hahahahahaa 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ovo mi sve više izgleda kao problem koji se javljao prije na pojedinim HD programima, određenim frekvencijama pa se pričalo o tome da je u blizini neki 4G mobilni odašiljač ili problematičan receiver, preslagivali se programi unutar frekvencija itd.

Bilo bi dobro kad bi naveli vrstu usluge (optika, parica, kabel), mjesto, tip receivera i programi (frekvencije) na kojima se problem javlja pa da usporedimo. Također, na problematičnom kanalu ući u postavke, iščitati i napisati omjer signala/šuma, kvalitetu signala, pakete s greškom pa da usporedimo.

Kod mene Osijek, VIP tv, Kaon 7584, kabel i nikakva zamrzavanja nisam primjetio.
Razina korisnika 3
...Zamisli samo scenu finale lige prvaka,napeta situacija,igra tvoj klub za koji navijaš a slika počne štekat ko luda,pa bacio bi sve kroz prozor i pobjego u kafić neki gledat di ne šteka,al dok bi ga našo završila bi utakmica hahahahahaa :)


Ma do jeseni kad pocne Liga prvaka će sve raditi kako treba :D:D:D
Ja sam prije 16 dana oveo optiku u kuću. Sesvetska SELNICA. Paket Vip trio. Za sada sam prezadovoljan. TV slika ja stvarno dobra. SD kanali jako dobri, HD odlični. Slika ne trza. Internetska brzina je od 40 mbs do čak 180 mbs. Do sada sam koristio Vip home turbo box...prvi mjesec brzina 25 mbs, kasnije nikakva. Čak je znala biti ispod 1 mbs. I to na početku mjeseca. Prevelike oscilacije u brzini. Na optici je stvarno OK.
Mislim da korisnici koji imaju probleme u prijemima tv slike to mogu zahvaliti lošoj montaži optičkog kabla. Gledao sam kada su kod mene montirali optiku. To je dosta pimplav posao, sitna optička vlakna i jako tanki optički vod koji vodi od recievera do TV - a. Monter me upozorio da se taj mali tanki žuti kabel mora jako paziti i ni slučajno presavijati. Ja svoj ne želim ni gledati. I za sada je sve najbolje.
Krivo sam napisao. Žuti kabel ide od optičke kutije na zidu do modema.
Razina korisnika 4
...Zamisli samo scenu finale lige prvaka,napeta situacija,igra tvoj klub za koji navijaš a slika počne štekat ko luda,pa bacio bi sve kroz prozor i pobjego u kafić neki gledat di ne šteka,al dok bi ga našo završila bi utakmica hahahahahaa :)


Ma do jeseni kad pocne Liga prvaka će sve raditi kako treba :D:D:D

Hoće nekima,a nekima neće 🙂
Razina korisnika 4
Ja sam prije 16 dana oveo optiku u kuću. Sesvetska SELNICA. Paket Vip trio. Za sada sam prezadovoljan. TV slika ja stvarno dobra. SD kanali jako dobri, HD odlični. Slika ne trza. Internetska brzina je od 40 mbs do čak 180 mbs. Do sada sam koristio Vip home turbo box...prvi mjesec brzina 25 mbs, kasnije nikakva. Čak je znala biti ispod 1 mbs. I to na početku mjeseca. Prevelike oscilacije u brzini. Na optici je stvarno OK.
Mislim da korisnici koji imaju probleme u prijemima tv slike to mogu zahvaliti lošoj montaži optičkog kabla. Gledao sam kada su kod mene montirali optiku. To je dosta pimplav posao, sitna optička vlakna i jako tanki optički vod koji vodi od recievera do TV - a. Monter me upozorio da se taj mali tanki žuti kabel mora jako paziti i ni slučajno presavijati. Ja svoj ne želim ni gledati. I za sada je sve najbolje.


Susjed pa di siii 🙂 hehehe dijeli nas samo par ulica,Nego htio sam reći da,ko zna možda je problem u instalacijama kad oni postavljaju svoje,ko zna kakve kablove stavljaju možda neke kineske,što jeftinije,možda je bolje da si sami kupimo kablove pa kad dođu montirat da namontiraju te.Možda je problem u reciverima,ko će to znat,čudi me da ljudima ne otkriju ništa kada dođu,možda i otkriju ali neće reći ko će ga znat..Evo susjed on ti je u sotinskoj ulici,to je tamo blizu fiolice dućana i frizerskog,uzeo optiku i šteka mu tv,također dopisivao se sa njih par na fejsu koji su na njihovoj fb stranici komentirali da im šteka slika.svi kažu da tehničari ne mogu ništa naći kad dođu a slika šteka pred njima.Ćudno...
Razina korisnika 4
Isto se zamrzava ja sam na kabelu.

Šta su tebi rekli na to,jesu šta našli?
Razina korisnika 4
Ima li tko problema u zadnje vrijeme, unazad pola mjeseca sa VIP TV uslugom.
Naime, meni i na meni još poznate dvije lokacije ljudi imaju problema sa slikom na većini programa. Dolazi do smrzavanje slike, i konstantnog zatrzavanja slike na sekundu što užasno iritira kod gledanja.. dok zvuk uredno radi.
Prijavu sam uputio početkom mjeseca, mjenjali su mi i router i prijamnik i kablove i sve... no problem se konsantno javlja...
Tehnička podrška vidi da je sve OK... užas... Radi se o lokaciji Osijek i Vukovar...Kome se više žaliti, pisati, zvati... prigovor poslao prije tjedan dana, do dan danas ništa... stanje isto.


Jesi ti išta uspio riješiti,jel te i dalje to muči?
Razina korisnika 4
Pozdrav,
Ja sam na podrucju Samobora i kod mene je isto tako pocelo. Zamrzavanje slike, nestanak signala totalno, da bi prosli Petak nestalo usluge nepovratno. Zvala sam 2 puta sluzbu za korisnike, prijavila 2 puta problem, govore mi da ga nisam prijavila. U ponedjeljak sam drugi puta zvala, poslala i pismenu prituzbu. Nitko mi se ne javlja. A ja vec tjedan dana nemam uslugu. Morala sam kupiti kucnu antenu.


A ti jesi ti uspjela otkriti uzrok štekanja?
A može biti i ovo uzrok problema...
Vip ima dosta kooperanata koji izvode radove spajanja dovođenja kablova do objekta. Neke firme sigurno uzimaju jeftinije kablove i ugrađuju ljudima. Naravno, to nitko neće priznati.
A moguće je da i uvoznici nabavljaju škart robu. I tada dolazi do problema.
Danas što god kupiš sve je lutrija. Nikada ne znaš što ćeš dobiti. A u reklamama sve savršeno!

Odgovori