Vip TV (iptv) tehnički problemi

  • 9 June 2018
  • 15 odgovora
  • 3059 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Danas sam malo više listao po kanalima koje inače ni ne gledam i našao masu grešaka kod kanala na VIP TV-u pa možda bi bilo dobro da netko baci pogled na ovo i popravi

Ginx TV, Dr. Fit, Woman, Planet Earth, CNN, Vavoom, Cinemax 1, Cinemax 2, Stingray Music - svi su u pogrešnom formatu, slika im je "skučena"

Kreator TV - jel ovo letterbox? Kanal uredno ide u 16:9 na svim platformama i bio je prije u 16:9 u VIP-u, ne znam zašto sada ovo

Trace Urban - "riža" po cijelom ekranu kao u doba analogije, ne može se uopće gledati

Euro Channel - ovaj kanal otkako je došao u VIP ima gadnih problema sa titlovima. Na stranu to što svako drugo č, ć, š i sl. nemaju kvačice na titlovima (vjerujem da tu VIP ne može ništa) ali što titlovi kasne - to bi se tehnički moglo popraviti. Ili još bolje intervenirati distributera ovog kanala jer ovako je kanal zaista negledljiv. 90% satnice idu filmovi ne-engleskog govornog područja i titlovi su neophodni.

Odgovora 15

Razina korisnika 7
Bedž +3
Dobro zapaženo, ali kao i inače teško da će se pretrgnuti oko toga...
Sunasce zašto si tako negativna 🙂 naravno da ćemo provjeriti.
Acer112, zanima me samo info koji digitalni prijamnik imaš na IPTV tehnologiji?
Razina korisnika 7
Bedž +3
😃 previše godina provela na forumu 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ja sugeriram da ukinete "root" SZK gdje zapošljavate studente čiji se rad temelji na googlanju i traženju informacija koje sami možemo pronać na web stranici. Tražila dotična 15 minuta kako i na koji način, prespojila tehničaru i sređeno za 3 minute. Dakle, iskustvo kaže da treba slijediti putanju do tehničara. 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kad s njima pričam uvijek mi ih dođe žao... Redovito se pogube jadničci kad razgovaraju s nekim tko zna isto ili više nego oni 😃 s druge strane znam da im svaka ta kuna koju zarade puno znači pa ne bih da ih ukinu, otrpim što ću, pa ili ih navedem na rješenje ili čekam da dođem do nekog iskusnijeg.
Malo smo skrenuli s teme 🙂
Razina korisnika 5
Bedž +2
Jesmo skrenuli ali i dalje su programi u 9:6 ili kako već u starom formatu, čak se na nekima vidi da im je prirodni format 16:9 ali su na IPTV stisnuti.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Acer112, zanima me samo info koji digitalni prijamnik imaš na IPTV tehnologiji?

Imam Kaon VM1200. Ne bih rekao da je do prijemnika jer sam prošao sve postavke i one su uredno postavljene.

Sa gornje liste svi kanali još uvijek imaju spomenute probleme osim Trace Urban koji je kako vidim normalno proradio u međuvremenu (nema "riže" po njemu).
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nesto nam Darko :S
Razina korisnika 7
Bedž +3
Povukao se u istraživanje problema i rješenja 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Not that anyone cares, ali i TV1 (BiH) ima identičan problem sa formatom slike kao i svi nabrojani kanali gore.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Rekao bi Plenki da u Africi nemaju ni 4:3 ni 16:9 pa budi zadovoljan s onim čim imaš. 😃 Kako Vlada mari, tako mare i svi operateri. Zašto? Zato jer mogu...

P.S. ne smijemo OFF, darac će se ljutit. 😃
Danas sam malo više listao po kanalima koje inače ni ne gledam i našao masu grešaka kod kanala na VIP TV-u pa možda bi bilo dobro da netko baci pogled na ovo i popravi

Ginx TV, Dr. Fit, Woman, Planet Earth, CNN, Vavoom, Cinemax 1, Cinemax 2, Stingray Music - svi su u pogrešnom formatu, slika im je "skučena"

Kreator TV - jel ovo letterbox? Kanal uredno ide u 16:9 na svim platformama i bio je prije u 16:9 u VIP-u, ne znam zašto sada ovo

Trace Urban - "riža" po cijelom ekranu kao u doba analogije, ne može se uopće gledati

Euro Channel - ovaj kanal otkako je došao u VIP ima gadnih problema sa titlovima. Na stranu to što svako drugo č, ć, š i sl. nemaju kvačice na titlovima (vjerujem da tu VIP ne može ništa) ali što titlovi kasne - to bi se tehnički moglo popraviti. Ili još bolje intervenirati distributera ovog kanala jer ovako je kanal zaista negledljiv. 90% satnice idu filmovi ne-engleskog govornog područja i titlovi su neophodni.


Bok accer112,


Ginx TV, Dr. Fit, Woman, Planet Earth, CNN, Vavoom, Cinemax 1, Cinemax 2, Stingray Music, Kreator TV
Treba postaviti format slike kroz Meni digitalnog prijamnika.

Meni – Tehničke postavke – Slika i Zvuk
Format TV slike: 16:9
Postavljanje formata slike (16:9 na 4:3): 16:9
Postavljanje formata slike (4:3 na 16:9): Rastegnuto


Trace Urban – signal dolazi sa satelita pa ponekad može biti utjecaj nepovoljnih vremenskih uvjeta

Euro Channel – prijavljena je poteškoća sa titlovima i radi se na tome
Razina korisnika 6
Bedž +6

Postavljanje formata slike (4:3 na 16:9): Rastegnuto


Ali ovo je tehnički neispravno postavljanje prijemnika. 4:3 se mora prikazivati kao 4:3 a ne razvlačiti i ručno ispravljati vašu pogrešku.

Niti jedan od gore nabrojanih kanala ne emitira u 4:3 formatu nigdje osim kod vas. Štoviše, ne da samo ne emitiraju u 4:3 već svi ti kanali imaju i svoje HD verzije i 4:3 je daaaavno iza njih. Zašto je problem uključiti pravilnu signalizaciju na tim kanalima?

Što se Kreator TV tiče tu problem nije 4:3 već što ste priljepili letterbox na njega. Dakle na najnomrmalniji 16:9 kanal vi ste stavili letterbox i uključili wide screen signalizaciju na njemu. To čak niti ručno ne možeš ispraviti preko Vip-ovog receivera.
Moram priznati da sam već odavno razočaran sa time što nam prodaju sa TV prodramima. Podsjeća me na davna analogna vremena TV emisija. Od 70'tih godina kada se uvodila TV u boji ili još ranije kada smo prvi puta na radiju i ia TV dobili signal da možemo čuti zvuk u stereo tehnici. Naravno za to smo trebali imati i uređaje koji su mogli primiti signal i podijeliti zvuk na dva kanala. Sjećam se spikera na radiju koji je govorio:
"dragi slušatelji počinjemo sa emitiranjem stereo signala pa podesite lijevi kanal, pa sada desni kanal i balans sredinu..." Da, bila su nam to lijepa vremena od kojih je prošlo dosta desetljeća i zamislite danas...

Imamo nove digitalne radio i TV prijemnike, sa mogučnosti zvuka u digital dolby 5 - 6 kanala, sa zvučnicima visokotonskih kalota do subwoofera. TV prijemnici više nemaju katodne cijevi (ekrane) već su danas došli do OLED displaya sa visokom razlučivošću HDD tehnikom, 3D tehnikom, a do tjunera im je PC tehnika pa su postali i više nego smart TV sa bezbroj mogućnosti, sve to uvezano optičkim kablovima...

Zagazili smo u 20 stoljeće tehničkih blagodati, ali što nam naši ponuđači nude i serviraju, sliku koja se svako malo "Zaleđuje", programe koji su večinom sa mono zvukom, dolby nema niti u tragovima osim u natpisima odjavnih špica, time shift nije manipulativan, natpisi o informacijama programa su nečitki, a sortiranja programa u favorite je nedostupno... sve u svemu, kamena sjekira u tehnici 20 stoljeća. Ako tome priključim sve češće prosvjede korisnika usluga VIP-a i odnosima uprave za rad sa korisnicima u prelasku u novi A1 ne obečava dobrobiti koje smo trebali imati u Europskoj uniji???

Odgovori