Nedostaci i prednosti A1 TVa

  • 24 February 2018
  • 84 odgovora
  • 27263 pregleda

Razina korisnika 4
Pozdrav svima,

Evo otvaram ovu temu jer sam odlučio promjeniti operatera,pa sam bacio oko na vip i na njihov Tv paket.Inaće sam korisnik Hta ali kako je vip napravio optičku mrežu u mom kvartu odlučio sam napustiti HT i prijeći u vip ali neke stvari u vezi s njihovom televizijom me muče pa još uvjek razmišljam o prelasku.Ono što me najviše muči je to da vip tv nema programe za prijenos Francuske,Talijanske,Hrvatske i Njemačke nogometne lige.Trenutno imaju samo Španjolsku i Englesku nogometnu ligu na sportklubovima,a sportklubove imaju skoro svi operateri,Znaći tu nisu u nikakvoj prednosti nego na gubitku.Dok na max tvu imam Španjolsku i Englesku na sportklubovima,na arenama imam Talijansku,Francusku i Hrvatsku nogometnu ligu te na arenama također imam i prijenos svih nogometnih kupova,to također vip tv nema i dosad sam imao i ligu prvaka,znaći ht je imao komplet ponudu osim bundeslige.Jedina prednost Vipa jest ta da su kupili ligu prvaka za naredne 3 sezone ali opet nedostaje im sve navedeno.Bundesligu nema ni vip ni ht jer su ukinuli eurosport kanale,to je veliki minus kod njih oboje.Znam da će vip napraviti neke nove kanale za ligu prvaka i nadam se da će na tim programima biti i preostale navedene lige petice.Ljubitelj sam nogometa i tražim oeratera sa kompletnom ponudom kao što je do sada imao ht ali više nema jer je izgubio ligu prvaka.Znaći ako prijeđem u vip iz hta gubim Talijansku,Francusku i Hrvatsku nogometnu ligu,te kupove ,a dobivam samo ligu prvaka,to mi se baš i neisplati. Drugo me zanima je sljedeće,napravio sam detaljnu usporedbu kanala vipa i hta i došo do sljedećeg zaključka: vip ima cinestar,cinestar action i thriler,cinestar premiere 1 i 2 ,a nedostaje im cinestar fantasy,također imaju history 1 ,a nedostaje im history 2,također imaju fox,fox life,fox crime a nedostaje im fox movies. Ne kužim,iz svakog paketa programa im nedostaje po jedan program dok npr ht ih ima sve.Ovo je kao da imate hrt 1,3 i 4 ,a nemate hrt 2.Znaći prelaskom na vip gubim te vrhunske programe cinestar fantasy,fox movies,history 2,također nemaju Crime&Investigation,BBC Earth i SciFi što HT ima,to su također vrhunski programi. I sad kad pogledam što sve prelaskom na vip gubim mi je strašno.Nije mi jasno kako uzimaju neke pakete programa npr cinestar i onda uzmu 4 programa od njih 5,isto je i kod foxa 3 od 4 itd.Baš bezveze,nije mi jasan taj koji dogovara te programe. E sad ima vip i neke prednosti npr ima program SKHD što ht nema,ima filbox,amc i doku tv al opet to je ništa u usporedbi sa programima koje gubim,samo kad se sjetim da ću izgubiti 6 arena sport padne mi mrak na oći a di su još i ovi ostali navedeni programi.Dali imate kakvih saznanja o tome dali vip planira uvesti nešto od navedenog,ja se nadam sve,jer uskoro mi istjeće ugovor pa da znam.Inaće imam max 3 paket,max tv na 2 tva i kupljeni svi mogući dodatni paketi programa,ovisnik sam o tvu 🙂 isto bi uzeo i kod vipa pa se raspitujem jer me zanima,a ponuda programa im je jako slaba,pogotovo otkako su svi ukinuli discovery kanale koji su dostupni samo na total tv,oni imaju sve moguće programe od dokumentarnih do filmova,crtića i glazbe ali imaju samo 3 sportkluba,nemaju lige prvaka i ostale lige petice i oet banana,Trenutno ni jedan operater nema kompletnu sportsku ponudu 😞

Odgovora 84

Razina korisnika 4
Uskoro mi ističe ugovor sa htom pa gledam cijene i programe na a1¸i što dobivam ,a što gubim prelaskom sa max tva na a1.Od meni važnijih gubim programe : M1 film i M1 gold,History 2,Crime & Investigation,Cinestar Fantasy,BBC Earth,Picbox,Fox movies i najvažnije ARENA SPORT programe.

Ponadao sam se da će ovi novi planet sport programi prenositi još nešto osim lige prvaka,ali ništa od toga.PlanetSport 1 i 2 programi će biti emitirani neprestano, dok će PlanetSport 3, 4 i 5 programi biti aktivni utorkom i srijedom na dan odigravanja utakmica.Svi smo očekivali nešto više od tih programa barem da približno budu kao arene sport ali ništa od toga.Nema nikakve nogometne lige na njima kao na arenama sport.Ne isplati se prelazit sa max tva na a1 samo radi lige prvaka jer Arene sport programi prenose:
Formula 1,
Nogomet
Belgija Jupiler Pro Liga
Crna Gora 1. CFL
Češka Prva nogometna liga Češke
Hrvatska Maxtv Prva Liga
Hrvatska Kup Hrvatske u nogometu
Engleska Liga kup
Evropska unija UEFA Evropska liga
Evropska unija UEFA Superkup
Francuska Ligue 1
Francuska Coupe de France
Francuska Coupe de la Ligue
Njemačka DFB Pokal
Grčka Superliga Grčke
Grčka Kup Grčke u nogometu
Italija Serie A
Portugal Taça de Portugal
Poljska Kup Poljske u nogometu
Srbija Superliga Srbije
Srbija Kup Srbije u nogometu
Španija Kup kralja
Švicarska Kup Švicarske u nogometu
Argentina Primera División
Brazil Série A
Brazil Copa do Brasil
Brazil Campeonato Paulista
Australija A-League
Prijateljske utakmice,Internacionalni kup,Utakmice reprezentacija,U21 Utakmice itd.
Košarka
Evropska unija ABA liga
Evropska unija FIBA Liga prvaka
Srbija Košarkaška liga Srbije
Hrvatska A-1 Liga
Španija Liga ACB
Sjedinjene Američke Države NCAA
Rukomet
Evropska unija SEHA liga
Evropska unija EHF Liga prvaka
Evropska unija EHF Liga prvaka (žene)
Njemačka Handball-Bundesliga
Hokej na ledu
Sjedinjene Američke DržaveKanada NHL
Evropska unija CHL
Ujedinjene nacije IIHF Svjetsko prvenstvo
Ragbi
Evropska unija Pro12
Bejzbol
Sjedinjene Američke DržaveKanada MLB

Arena sport ima 6 kom i prenose sadržaje od 0 do 24h dok će ovi planet sport radit 2 stalno a ostala 3 ponekad,Ne prenose zasada ništa osim lige prvaka.Mnogi će reći pa imaš dosta toga na sportklubovima,istina da ima.Max tv igh ima 6 kom i također na sportklubovima ima puno toga dobrog meni najbolje engleska i španjolska nogometna liga,ali bez arfena sport to nije to jer kada se igra kup el clasico real-barca to sportklub ne prenosi pa zato mi trebaju arena sport programi.Ukratko plantesport programi su pushiona,cisto sra..... uzimanje novaca ljudima 45 kn mjesecno samo za ligu prvaka,pa pogledajte samo sta sve arene prenose,sve sportove od rukometa do kosarke,kakve planete sport................

Plus sve to kod a1 je dodatni tv prijemnik skuplji prvih 12 mj 30kn a drugih 12 60 kn, a max tv prvih 12 mj 20 kn a drugih 12 mj 40kn

A meni važniji programi koje dobivam prelaskom na a1 su samo AMC i FILMBOX,Oyo cinema i oyo family a ostalo sve je bezveze,meni se ne isplati prelazit na a1 jer puno toga gubim,ostajem na max tvu.

Plus sve ovo a1 je puno skuplji.Max tv ima posebne ponude za max tv proširenog paketa za 5kn mjesečno,sportski plus za 15kn mjesečno,hbo premium za 5 kn mjesečno itd .Za 25 kn mjesečno dobijem extra programe, a a1 prošireni je 50kn,planet sport 45 kn + sportski paket 25kn, i hbo je 59kn na a1 mi treba 179 kn za slične pakete programa 25 ili 179 razlika je prevelika...
Razina korisnika 4
Ponadao sam se da će ovi novi planet sport programi prenositi još nešto osim lige prvaka,ali ništa od toga.PlanetSport 1 i 2 programi će biti emitirani neprestano, dok će PlanetSport 3, 4 i 5 programi biti aktivni utorkom i srijedom na dan odigravanja utakmica.Svi smo očekivali nešto više od tih programa barem da približno budu kao arene sport ali ništa od toga.Nema nikakve nogometne lige na njima kao na arenama sport.Ne isplati se prelazit sa max tva na vip samo radi lige prvaka jer Arene sport programi prenose:
Formula 1,
Nogomet
Belgija Jupiler Pro Liga
Crna Gora 1. CFL
Češka Prva nogometna liga Češke
Hrvatska Maxtv Prva Liga
Hrvatska Kup Hrvatske u nogometu
Engleska Liga kup
Evropska unija UEFA Evropska liga
Evropska unija UEFA Superkup
Francuska Ligue 1
Francuska Coupe de France
Francuska Coupe de la Ligue
Njemačka DFB Pokal
Grčka Superliga Grčke
Grčka Kup Grčke u nogometu
Italija Serie A
Portugal Taça de Portugal
Poljska Kup Poljske u nogometu
Srbija Superliga Srbije
Srbija Kup Srbije u nogometu
Španija Kup kralja
Švicarska Kup Švicarske u nogometu
Argentina Primera División
Brazil Série A
Brazil Copa do Brasil
Brazil Campeonato Paulista
Australija A-League
Prijateljske utakmice,Internacionalni kup,Utakmice reprezentacija,U21 Utakmice itd.
Košarka
Evropska unija ABA liga
Evropska unija FIBA Liga prvaka
Srbija Košarkaška liga Srbije
Hrvatska A-1 Liga
Španija Liga ACB
Sjedinjene Američke Države NCAA
Rukomet
Evropska unija SEHA liga
Evropska unija EHF Liga prvaka
Evropska unija EHF Liga prvaka (žene)
Njemačka Handball-Bundesliga
Hokej na ledu
Sjedinjene Američke DržaveKanada NHL
Evropska unija CHL
Ujedinjene nacije IIHF Svjetsko prvenstvo
Ragbi
Evropska unija Pro12
Bejzbol
Sjedinjene Američke DržaveKanada MLB

Arena sport ima 6 kom i prenose sadržaje od 0 do 24h dok će ovi planet sport radit 2 stalno a ostala 3 ponekad,Ne prenose zasada ništa osim lige prvaka.Mnogi će reći pa imaš dosta toga na sportklubovima,istina da ima.Max tv igh ima 6 kom i također na sportklubovima ima puno toga dobrog meni najbolje engleska i španjolska nogometna liga,ali bez arfena sport to nije to jer kada se igra kup el clasico real-barca to sportklub ne prenosi pa zato mi trebaju arena sport programi.Ukratko plantesport programi su pushiona,cisto sra..... uzimanje novaca ljudima 45 kn mjesecno samo za ligu prvaka,pa pogledajte samo sta sve arene prenose,sve sportove od rukometa do kosarke,kakve planete sport...
Razina korisnika 4
Ovi iz tcoma su se potrudili otkako je vip preuzeo ligu prvaka.Upravo su uveli neke programe koje je vip imao a oni ne.Od danas na max tvu novi programi axn spin i kino tv.Takoder su uveli super programe m1film i m1 gold,njih vip tv zasada nema...Takoder su otkupili prava za formulu 1 koja se moze gledati na arena sport programima...
Razina korisnika 4
Evo upravo se mogu pohvaliti da smo danas na max tvu na bbc earth programu dobili prijevod i program je extra. I usput danas ima dobrih filmova u 22i35 na cinestaru film uljez, na fox movies u 22i10 misteriozni znakovi da mel gibsonom,na tv 1000 u 22i30 igra s m.douglasom odmah poslije toga smrtonosna zona s bruce willisom,u 22 na scifi zwmlja zivih mrtvaca,u 21 i45 na cinestar action templar,na cinestar premiere 2 u 22i50 himalaja,u 23 i20 na cinestar fantasy šuma zla,na m1 film u 23 i 20 tajna otete djece the tall man, na oyo cinema u 22 smrt u dubini.ljudi neznam koji bi gledao,ajde bok odo ja daljinski u ruke i u topli krevet
Razina korisnika 4
Mene ne zanimaju filmski kanali ni najmanje ja imam preko 40TB filmova,serija,muzike i stripova složio sam PLEX media server (2x25TB hdd) di imam svoj kućni osobni netflix i 100 puta jači sadržaj od netflixa i svih HBO i ostalih filmskih kanala zajedno. Ako hoću mogu tu svu svoju kućnu medijateku streamat i van doma potreban je samo internet pristup vani di se spajam i uvijek ga nadopunjujem novim sadržajima.Ono što je meni bitno su kvalitetni live sportski prijenosi i eventualno dobri dokumentarni kanali a mislim da je tu zasad u maloj prednosti maxtv naspram vip-a.

da max je bolji u sportskom programu,vip i kad uvede programe za ligu prvaka max će i dalje imati bogatiji sportski program jer vipu nedostje ono sve što sam napisao na početku ove teme a maxu samo liga prvaka.A ovo što si si složio za filmove,svaka ti čast,pravi si filmoljubac.ja to neznam,meni je lakše zavaljat se uzet daljinski i šaltat programe.al ti programi su fakat dobri,nebi govorio da nisu ...a za ove sportske sadržaje ko zna možda vip uvede i te sportske sadržaje što sam već naveo.vidjet ćemo...
Razina korisnika 3
Mene ne zanimaju filmski kanali ni najmanje ja imam preko 40TB filmova,serija,muzike i stripova složio sam PLEX media server (2x25TB hdd) di imam svoj kućni osobni netflix i 100 puta jači sadržaj od netflixa i svih HBO i ostalih filmskih kanala zajedno. Ako hoću mogu tu svu svoju kućnu medijateku streamat i van doma potreban je samo internet pristup vani di se spajam i uvijek ga nadopunjujem novim sadržajima.Ono što je meni bitno su kvalitetni live sportski prijenosi i eventualno dobri dokumentarni kanali a mislim da je tu zasad u maloj prednosti maxtv naspram vip-a.
Razina korisnika 4
Evo da pohvalim VIP TV gledao sam malo ove programe koje MAX TV nema,sviđaju mi se Kino TV i AMC,imaju dobre filmove. Dok recimo ovi flimbox ne. Neznam kako to da ni max ni vip nemaju program M1 Film i M1 Gold,to sam vidio samo kod optime telekom isto super programi.Također nisam kod ni jednog operatera našao programe iz pink paketa koje gledam uvjek kad stignem meni su ti programi extra,neznam dali se vama sviđaju ako ste ih ikad gledali,valjalo bi nagovoriti operatere da ih uvedu:
1. Pink Horor
2.Pink Thriler
3.Pink Action
4.Pink Comedy
5.Pink movies 1,2 i 3
6.Pink mystery& crime
7.Pink Family
8.Pink film
9.pink premium
10. pink scfi i fantasy
11.Pink western
12.Pink world cinema... ITD

Ima tih pinkova preko 60 ja sam naveo samo one meni najdraže,muzičkih dobrih ima isto tako dosta,sa stranom muzikom i balkanskom,sa serijama,sapunicama,dokumentarcima itd ovdje je samo pola na njih na ovom popisu,nemogu nigdje naći listu svih mogučih pink programa http://tvprofil.net/search/#!chn=all&q=pink Zašto operateri ne uvedu te pink programe? Bolje da plaćaju njih nego ove na kojima nema prijevoda ili koji su bezvezni.Bar ja tako razmišljam. Ja bi radije plaćao 80 kvalitetnih programa nego 120 svakakvih.
Max tv ima nekih 11 pinkova,total tv ima 33 programa,vip ima samo 1,optima telekom ni jedan itd.
Neki imaju nešto od pinkova a neki nemaju,al ono što me čudi da niko nema ove najvažije i najgledanije pinkove programe na balkanu koje sam gore naveo,izgleda da su im skupi pa uzmu ove jeftinije tipa pink info pink 3 itd.Šteta za ove programe tak su dobri a mi ih ne možemo gledat, to bi trebalo uvesti,mislim da bi bili najgledaniji,za svakog ima ponešto svih žanra.Operateri dajte se trgnite ima toliko dobrih programa a vi nam nudite neke bezvezne...
Razina korisnika 4
Sve znam o MAG-ovima nebrigaj dugo ja to koristim i taj moj 254 ima wi-fi i ja sam ga na sniženju u toj trgovini u ZG platio na sniženju oko 450kn a bio je taj sa ugrađenim wi-fi oko 750kn tad ja sam i sad zadovoljan sa njim i nijedna mi lista nešteka na njemu previše a posebno sam kod red devilsa bio zadovoljan sa stabilnošću sportskih FHD kanala. Tako da sam sve sad liste obustavio dok neuključim maxtv a onda ču eventualno tražit samo one koji nude sportske liste sa tim novim vip kanalima koji če prenosti uefa ligu prvaka pa da ipak mogu pratit utakmice utorkom.A ovo sve drugo imam sad šta me zanima od sporta u ovom sport plus paketu. Nemogu ti otvorit ovaj link nešta me blokira i upozorava na prevarantsku stranicu pa je nemrem otprt.

Čudno da ju ne možeš otvorit,ja ju otvaram bez problema,probaj u google upisat smart-iptvpro.com ,nećemo dalje o iptv ovdje,budu nas zblokali. Kad bi nam operateri nudili takve liste programa bili bi najbogatiji na svijetu,e pa vip ht i ostali potrudite se jer će sve više korisnika to počet koristiti 😛
Razina korisnika 3
Sve znam o MAG-ovima nebrigaj dugo ja to koristim i taj moj 254 ima wi-fi i ja sam ga na sniženju u toj trgovini u ZG platio na sniženju oko 450kn a bio je taj sa ugrađenim wi-fi oko 750kn tad ja sam i sad zadovoljan sa njim i nijedna mi lista nešteka na njemu previše a posebno sam kod red devilsa bio zadovoljan sa stabilnošću sportskih FHD kanala. Tako da sam sve sad liste obustavio dok neuključim maxtv a onda ču eventualno tražit samo one koji nude sportske liste sa tim novim vip kanalima koji če prenosti uefa ligu prvaka pa da ipak mogu pratit utakmice utorkom.A ovo sve drugo imam sad šta me zanima od sporta u ovom sport plus paketu. Nemogu ti otvorit ovaj link nešta me blokira i upozorava na prevarantsku stranicu pa je nemrem otprt.
Razina korisnika 4
Da preko prodajnog i jer sam prelazio sa VIP-a i raskinuo sve. A kao starom korisniku mi nisu ništa pametno i povoljno punudili za produljenje a ovdje mi je sad ušteda oko 150kn mjesečno na režijama kad sam spojio i u max3 sve i telefon a prije sam samo imao kod VIP-a 2D paket (net+tv) a telefonska linija je bila na HT-eu i sve sam ukupno tad plaćao oko 370kn a sad ču to sve isto plačat oko 240kn. Nakon dvije godine raskidat ću i ovo jer neću dozvolit da mi računi skoče preko 350kn što će se sigurno dogodit nakon isteka ugovora kod t-coma.Sad imam i još više lufta kad dođe UEFA liga prvaka na VIP da uzmem kod nekog ilegal iptv listu samo sa sportskim kanalima to košta otprilike oko 40kn tako da ču imat pokriven i taj segment ponude.Svakako sam prilično zadovoljan neg prije samo daj Bože da ovo bude funkcioniralo i da me fino uspiju spojit na tu centralu ispred zgrade.

Ok tnx, ja ti također imam iptv.nedavno ga nabavio.Isprobao mnoge poznate liste programa,od bitka na neretvi,red devils itd ukupno isprobao oko 20 listi i našao najbolju moguću listu na balkanu sa najviše programa,ni jedna nema toliko programa kao ova sve sa prijevodom i hd,sportskih ima samo 224 programa 😉.Također je stabilnija od drugih koje sam probao i cijena je ok.Bolju nečeš naći.Kad sam se uvjerio kako je taj iptv super stvar za male novce, kupio sam Mag 351 najbolji i najnoviji uređaj za iptv ovi prijašnji 254 i 256 su slabi naspram ovog.Imaš na njihovoj stranici sve podatke o Mag uređajima.Ukucaj u google INFOMIR ,a prodaje ti ih jedan dučan u Zagrebu samo ukucaš u google Mag 351 cijena( 1250kn) .Ovo preko smart tva ili android boxa sam probao i nije dobro kao Mag uređaji jer oni su spojeni direktno preko servera i oni su baš za iptv. Zato i tražim veću brzinu interneta radi iptva.Max tv mi je u boravku,a iptv u spavačoj sobi,taj Mag 351 radi prek wifija odneseš ga u sobu koju god hočeš spojiš ga na telku i gledaš sve živo.Meni ok radi na 4 mbitsa,tu i tamo mi malo šteka jer je 4 sporo za to,zato mi treba brzina od barem 7 mbitsa da više ne šteka.Pogledaj samo popis programa,nevjerovatno https://smart-iptvpro.com/popis-kanala
Razina korisnika 3
Da preko prodajnog i jer sam prelazio sa VIP-a i raskinuo sve. A kao starom korisniku mi nisu ništa pametno i povoljno punudili za produljenje a ovdje mi je sad ušteda oko 150kn mjesečno na režijama kad sam spojio i u max3 sve i telefon a prije sam samo imao kod VIP-a 2D paket (net+tv) a telefonska linija je bila na HT-eu i sve sam ukupno tad plaćao oko 370kn a sad ću to sve isto plačat oko 240kn. Nakon dvije godine raskidat ću i ovo jer neću dozvolit da mi računi skoče preko 350kn što će se sigurno dogodit nakon isteka ugovora kod t-coma.Sad imam i još više lufta kad dođe UEFA liga prvaka na VIP da uzmem kod nekog ilegal iptv listu samo sa sportskim kanalima to košta otprilike oko 40kn tako da ču imat pokriven i taj segment ponude.Svakako sam prilično zadovoljan neg prije samo daj Bože da ovo bude funkcioniralo i da me fino uspiju spojit na tu centralu ispred zgrade.
Razina korisnika 4
Tako je slažem se sa tobom! Najbitnije je da bude sve stabilno pa ako i moja linija nakon tehničereve temeljite provjere nebude podržavala tih Turbo 50Mbps nek on to spusti na 40 nema problema nikakvih. Ali kažem živim u nadi da ću zbog velike blizine i male duljine parice do tog FTTC ormara imat dobru propusnost i nakraju brzinu sad i u budućnosti bliskoj ako štogod budu povećavali brzine.Nisam ti ni ja rekao da sad ima u hrvatskoj većih brzina na bakru od 50Mbps to sam ti samo radi usporedbe pokazao da u njemačkoj preko tih FTTC ormara nude već dugo preko vectoringa 100/40Mbps brzine a u italiji preko nekih profila isto preko bakra i 200Mbps. Proguglaj malo upiši samo u tražilicu vectoring germany i buš vidio.

Bit češ zadovoljan siguran sam,meni da povečaju brzinu interneta odmah bi potpisao novi ugovor,ovo od 4 mbitsa mi je fakat jadno.Nego reci mi kak si došo do ove cijene 209+15+5 i ja imam nešto slićno samo moja je od prošle god,ovo je još povoljnije,jel to preko prodajnog predstavnika?
Razina korisnika 3
Tako je slažem se sa tobom! Najbitnije je da bude sve stabilno pa ako i moja linija nakon tehničereve temeljite provjere nebude podržavala tih Turbo 50Mbps nek on to spusti na 40 nema problema nikakvih. Ali kažem živim u nadi da ću zbog velike blizine i male duljine parice do tog FTTC ormara imat dobru propusnost i nakraju brzinu sad i u budućnosti bliskoj ako štogod budu povećavali brzine.Nisam ti ni ja rekao da sad ima u hrvatskoj većih brzina na bakru od 50Mbps to sam ti samo radi usporedbe pokazao da u njemačkoj preko tih FTTC ormara nude već dugo preko vectoringa 100/40Mbps brzine a u italiji preko nekih profila isto preko bakra i 200Mbps. Proguglaj malo upiši samo u tražilicu vectoring germany i buš vidio.
Razina korisnika 4
Kužim,ja stvarno nisam od nikog ćuo bar ovdje kod nas da ima preko bakra veću brzinu od 50,ništa javi kad bude ukljućeno pa da vidimo kako si prošao.Ja ti baš ne vjerujem u te opcije provjera po dostupnosti na stranicama operatera preko broja telefona ili adrese,ili preko službe za korisnike,ponekad ti izbaci kao meni da je dostupna brzina do 20 kao meni a kad ono parica mi ima propusnost od samo 13.Najbolje je da tehnićar to izmjeri na terenu.Svi oprateri jedno obečaju ,a na kraju nebude tako,po meni ako uzmeš i max tv sa hd programima brzina će ti biti 40,jer ako su vidjeli da je parica otprilike 50 max tv sa hdom ti uzme 7ili 8, 2 mora biti lufta da se ne optereti parica i ostane ti 40.Tako i vip obećava kod ovih trio paketa brzine od 49 do 70 tamo di je dostupna optika,pa obečaju ljudima da će dobiti 70 i onda dobije 60.Svi operateri to rade i optima po provjeri na mojoj adresi nudi svašta a kad zatražiš i dođu na teren onda je malo manje.od 30 do 50 će biti sigurno,to ti je super za razliku od nas kak neki imaju 🙂
Razina korisnika 3
Bit će vdsl2 a nisu još temeljito ispitali propusnost to budu valjda ovaj tjedan ili sljedeći nisam išao za tim da mi prije to dobro provjere jer nisam ni ja baš dobro u sve upućen. Rukovodio sam se njihovom provjerom preko mog tel.broja kojeg imam kod njih i tehnička mi je služba potvrdila da može na moju liniju bez problema ta najveća od 50/10Mbps a plus kako sam ti i rekao taj novosagrađeni FTTC ormar mi je kako se ono kaže skoro na dohvat ruke i na njeg će me spajat.E sad mnogo toga može poć po zlu da negdje van stana u stubištu ili van zgrade nešta neštima a to su valjda dužni onda popravit al opet kako su mi onda rekli samo provjerom mog tel.broja da mogu imat 50mbps ? Valjda bude sve ok javim ti. Za ove brzine ti mogu pouzdano reć da ih u njemačkoj imaju preko parice 100/40Mbps to ti je taj vectoring a u italiji preko bakra već puštaju 200/100Mbps preko telefonske parice. A di su još G.Fast i XG-fast tehnologije gdje tvrde da mogu preko bakra puštat i preko 1Gbps brzine naravno kad dovedu optiku dalje od tog FTTC ormara sve do ulaza u zgradu a onad unutar zgrade puste te brzine preko bakra.
Razina korisnika 4
JJ SESVETE@ Uzeo sam najveću trenutnu a to ja zasad 50/10Mbps al me najviše zanima kad mi dođe tehničar i prikopča adsl modem i kad uđemo u njegove postavke kakva će bit maximalna propusnost preko moje parice.To me najviše zanima jer će me vrlo vjerovatno stavit preko 17a profila na centrali a preko tog profila planiraju puštat i vectoring tehnologiju. A tu su tko je najbliže centrali kao ja moguće brzine npr. preko 100Mbps a upload bi tad mogao ić i do 40Mbps na tom profilu tako je bar u Njemačkoj.Oni na tom profilu daju brzine 100/40Mbps već odavno.Dok vidiš npr. u Italiji puštaju preko parice na profilu 30a ili 30b i do 200/100Mbps preko bakra e to je zakon.Naravno to već znaš da najviše profitiraju oni koji su što bliže FTTC-u do oko 300m a sve dalje te brzine pomalo opadaju.

Ja ti se nekužim baš u to i ne znam šta je taj profil 17a,niti kaj je vectoring,ja bi bio sretan da imam brzinu 50/10.Ja sam ti na adslu čak nisam ni na vdslu 😞 Neznam zašto ti nisu prije izmjerili propusnost parice prije nego što si išta dogovorio? Ovo za brzinu od 100/40 nisam čuo nikog da ima u Htu osim ako nije na optici,neznam možda nisam informiran.Jel kod tebe vdsl ili optika?
Razina korisnika 3
JJ SESVETE@ Uzeo sam najveću trenutnu a to ja zasad 50/10Mbps al me najviše zanima kad mi dođe tehničar i prikopča adsl modem i kad uđemo u njegove postavke kakva će bit maximalna propusnost preko moje parice.To me najviše zanima jer će me vrlo vjerovatno stavit preko 17a profila na centrali a preko tog profila planiraju puštat i vectoring tehnologiju. A tu su tko je najbliže centrali kao ja moguće brzine npr. preko 100Mbps a upload bi tad mogao ić i do 40Mbps na tom profilu tako je bar u Njemačkoj.Oni na tom profilu daju brzine 100/40Mbps već odavno.Dok vidiš npr. u Italiji puštaju preko parice na profilu 30a ili 30b i do 200/100Mbps preko bakra e to je zakon.Naravno to već znaš da najviše profitiraju oni koji su što bliže FTTC-u do oko 300m a sve dalje te brzine pomalo opadaju.
Razina korisnika 4
Bas sam nasao temu ovdje na forumu, vip tv zamrzavanje slike. Vidim da ljudi pisu da je tu kriva parica hta,propusnost itd a ne vip pa me zanima sta je sa onima koji imaju vip optiku a takoder im se slika zamrzava i steka.Ko je tu onda kriv i zasto se to desava?

Ja baš ovih dana napravio raskid svih fiksnih usluga sa VIp-om znači 2D paket net+tv preko coax-a i prešao na MAX3 za 209kn+15kn Sport plusHD+5kn prošireni ali doduše preko T-com parice.Nadam se da će bit bezbolan prelaz i da će usluga stabilno funkcionirat.Razlog za takav optimizam imam u tome da imam nove složene instalacije u stanu + novu telefonsku utičnicu i telefon već dugo fino šljaka bez ikakvih šumova i problema al najbitnije je u toj odluci bilo da imam novoizgrađeni FTTC ormar odmah uz zgradu kako se ono kaže na dohvat ruke.Ht tehničar je provjerio moju liniju i tvrdi da do tog fttc ormara imam samo oko 60m parice.Al bumo vidili kad se sve u stanu pospaja kako to šljaka.


Blago tebi,imaš sreće što si tako blizu ja imam 1.8km do centrale,kablovima možda nešto malo više,ja sam korisnik tcoma max 3 paketa već 10 god,a njihov telefon imamo čim se telefon pojavio na tržištu,prvi u ulici smo ga nabavili i svi su kod nas telefonirali kada su trebali.Što se tiće njihove stabilnosti,nikad problema,kada ti puste to što si dogovorio,ja ti predlažem da si odmah uzmeš najveću moguču brzinu interneta,kavarove možeš zaboravit i poteškoće,usluga je stabilna,tv nikad ne šteka,internet nikad problema sve je super kod njih.Služba za korisnike je extra to je ono što najviše mogu pohvalit,danas prijaviš kvar sutra su već na terenu i sutra ti je kvar riješen.Jedini problem kod HTa je taj da ulažu u infrastrukturu samo po centru grada,ja sam u Sesvetama,i ja imam brzinu interneta od samo 4 mbitsa i pitanje je kada će doči do mog kvarta.zato se raspitujem za vip optiku jer ona je već dostupna kod mene,ali da mi HT sada poveća brzinu interneta nikada nebi otišao od njih,Moj problem je samo udaljenost od centrale,ništa drugo.Ti taj problem nemaš i vjerujem da češ biti zadovoljan,još imaš nove instalacije,bolje ne može...
Razina korisnika 3
Bas sam nasao temu ovdje na forumu, vip tv zamrzavanje slike. Vidim da ljudi pisu da je tu kriva parica hta,propusnost itd a ne vip pa me zanima sta je sa onima koji imaju vip optiku a takoder im se slika zamrzava i steka.Ko je tu onda kriv i zasto se to desava?

Ja baš ovih dana napravio raskid svih fiksnih usluga sa VIp-om znači 2D paket net+tv preko coax-a i prešao na MAX3 za 209kn+15kn Sport plusHD+5kn prošireni ali doduše preko T-com parice.Nadam se da će bit bezbolan prelaz i da će usluga stabilno funkcionirat.Razlog za takav optimizam imam u tome da imam nove složene instalacije u stanu + novu telefonsku utičnicu i telefon već dugo fino šljaka bez ikakvih šumova i problema al najbitnije je u toj odluci bilo da imam novoizgrađeni FTTC ormar odmah uz zgradu kako se ono kaže na dohvat ruke.Ht tehničar je provjerio moju liniju i tvrdi da do tog fttc ormara imam samo oko 60m parice.Al bumo vidili kad se sve u stanu pospaja kako to šljaka.
Razina korisnika 4
Bas sam nasao temu ovdje na forumu, vip tv zamrzavanje slike. Vidim da ljudi pisu da je tu kriva parica hta,propusnost itd a ne vip pa me zanima sta je sa onima koji imaju vip optiku a takoder im se slika zamrzava i steka.Ko je tu onda kriv i zasto se to desava?
Razina korisnika 4
Gorane kako to da si izabrao vip preko satelita,jesi li pogledao ponudu total tva ili max tva.imas gore link od total tva.oboje imaju program koji trazis,i vise od toga...
Razina korisnika 4
Nevjerovatno da im tako steka televizija i da nista ne poduzimaju,nije da hvalim tcom ali kod njih toga nema,barem ne kod mene.ama bas nikad mi ne zasteka slika niti imam ikakve dr smetnje kako na max tvu tako i na internetu i telefonu.Ajde da se to desava samo nekom ali.o tome pise jako puno ljudi,pa moraju to rijesit ili neka vam prepolove racune ili daju mogucnost raskida ugovora bez penala.takva usluga je neprihvatljiva...
Razina korisnika 2
Meni nije jasno zasto pojedine programe koje imaju na vip tv ne stave i na vip sat tv ako postoje na satelitu i drugi operateri ih imaju na satelitskoj platformi? Ako treba neka ih dodatno naplate, ali neka ih stave. Za prokleti viasat nature ih molim vec godinu dana...
Razina korisnika 1
Ja imam Vip TV i mogu ti potvrditi da se zamrzava slika, oni neznaju do čega je, prije par mjeseci kad je bio tehničar je rekao da će se to riješiti(kad bu imali radove na mreži), jer im se podudaraju frkvecije sa odašiljačima drugih operatera i da zbog toga dolazi do zamrzavanja. I zbog toga i ja mislim što mi se slika zamrzava prijeći na HT.

Hvala ti Krunoslave na iskrenom komentaru,više osoba mi je isto potvrdilo,kako samo mogu prodavati usluge koje ne rade kako treba.Mislim da bih poludio da mi usred lige prvaka šteka slika.Nisam pitao dali se to dešava na svim programima ili samo na nekim?U svakom slučaju jako neozbiljno od njih i takav pristup korisnicima mi se ne sviđa...


Događa se skoro na svim programima više na HD nego na SD.Još k tome imaju loše stb koje se kad prebacuješ programe stalno zašteka da prebaci na drugi program,nekada ostaju zaljepljeni titlovi na ekranu kad se prebacuje na drugi program.
Razina korisnika 4
Ja imam Vip TV i mogu ti potvrditi da se zamrzava slika, oni neznaju do čega je, prije par mjeseci kad je bio tehničar je rekao da će se to riješiti(kad bu imali radove na mreži), jer im se podudaraju frkvecije sa odašiljačima drugih operatera i da zbog toga dolazi do zamrzavanja. I zbog toga i ja mislim što mi se slika zamrzava prijeći na HT.

Hvala ti Krunoslave na iskrenom komentaru,više osoba mi je isto potvrdilo,kako samo mogu prodavati usluge koje ne rade kako treba.Mislim da bih poludio da mi usred lige prvaka šteka slika.Nisam pitao dali se to dešava na svim programima ili samo na nekim?U svakom slučaju jako neozbiljno od njih i takav pristup korisnicima mi se ne sviđa...

Odgovori