Riješeno

amis - vip

  • 12 October 2017
  • 30 odgovora
  • 4433 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora
Ovo je valjda jedini način kako "Vas" se može kontaktirati. Javno i bezobrazno, baš kao što ste i vi prema svojim korisnicima.

Naime, kao i većina, ostali smo bez bilokakvog TV signala od ponedjeljka (02.10.). Zvali smo Službu i rekli su nam da je u tijeku nekakvo prebacivanje signala i da preko starog receivera odsad nećemo primati nikakav signal te da će nam poslati novi receiver. Nevjerojatno je da smo se sami kao korisnici trebali javiti da smo ostali bez signala i da se amis prebacuje na vip TV (bez ikakve prethodne obavijesti ?!?). Nakon što su nam poslali novi receiver za vip TV imali smo TV punih sat vremena, sad opet taj ne radi i opet smo bez TV signala. Već pet dana pokušavamo dobiti službu za korisnike, čekamo na javljanje agenta i po 45min i ništa. Poslali smo nekoliko mailova i nismo dobili nikakav odgovor. KATASTROFA!!!

Od jedine mreže koja je imala odličnu uslugu i korektan odnos prema korisnicima napravili ste ŽIVI UŽAS gdje doslovno pravite budale od svojih korisnika koji bi trebali plaćati uslugu koju im ne isporučujete. Savjetujem svima da pošalju pismeni prigovor na vašu adresu s jasno navedenim datumom prestanka rada usluge kako bi imali utemeljenu osnovu za zahtjev za raskid ugovora. Mi cemo to svakako učiniti već sutra.

I bježite što dalje od vip-a (i bnet-a koji je također njihov)!
icon

Najbolji odgovor od A1_Ana 17 October 2017, 14:39

Pogledaj original

Odgovora 30

Razina korisnika 3
@Vladimir_28 u Vipu smo (kao nekada i u Amisu) orijentirani prema korisniku i želimo pomoći, ali su nam putem kanala društvenih mreža ograničene mogućnosti. Ovdje možemo dati općenite informacije te proslijediti na provjeru ako imamo potrebne podatke (to su provjere za koje korisnike upućujemo na inbox, jer ih na javnom dijelu foruma ne smijemo zaprimati). Prigovori koji se ulože pisanim putem ili putem poziva se rješavaju na isti način kao što se nekad radilo u Amisu. To su formalni kanali komunikacije, za razliku od društvenih mreža, koje su puno neformalnije. Razumijem da je potrebno pričekati na rješenje prigovora ili poteškoće, no uvijek se trudimo naći rješenje i izići korisniku u susret.

Poštovana studentice/pripravnice PR-a, ispunjavaš odlično opis svog posla, ali ovo je čista demagogija. Kakva orijentacija prema korisniku? Prema kojem njegovom dijelu anatomije?? Jedino na što ste vi orijentirani je profit i ušteda tamo gdje se ne bi trebalo štedjeti, a to je korisnička podrška. Da možete birati između lopatarenja kravlje balege za 10 kuna na sat ili mirišanje cvijeća za 9,99, odabrali bi lopatu. Da, oprosti, ljut sam, a budeš shvatila i zbog čega. Budem ti ja danas detaljno opisao probleme koje mi, nakon mnogogodišnje besprijekorne suradnje s Amisom imamo s vama, pa da vidimo hoćeš li mi reći da se trudite i da ste "orijentirani na korisnika" jer će ti se forum smijati nakon takve izjave. Ništa, ali ama baš ništa kod vas nije ni slično poslovanju Amisa. Ne znam je li Amisu trebalo mjesec dana za odgovor na mail, jer nikad nisam imao potrebe za rješavanje ičega krutim birokratskim putem kao kod vas. Nisu mi trebali "pisani tragovi" kao kod vas, gdje sve ide prema sudu. Amis je za razliku od vas shvaćao da je zadovoljan korisnik najbolja reklama i da nema tog jumbo plakata koji može nadoknaditi štetu loše reklame koju donosi samo jedan nezadovoljni, pošteno razguženi korisnik. Sve, ali ama baš sve bilo je riješeno u jednom danu, najčešće istom satu, putem besprijekorne telefonske podrške od strane stručnih i ljubaznih djelatnika koji su POVRATNO zvali svoje korisnike. Nije bilo kafkijanskog prosijavanja kroz idiotske telefonske izbornike koji služe tome da manje motivirani odustanu od poziva. Ponekad čak još jedanput drugi dan da provjere je li sve u redu. Amis je bio jedina sjajna točka na nebu hrvatskih telekomunikacija ikad, to zna svaki bivši Amisov, a sadašnji Vipov korisnik. Nemoj mi samo ponavljati mantru o tome koliko je Amis imao korisnika, a koliko vi. NIKOGA SE TO NE TIČE. Puca mi znaš već što. Ako ste tako veliki, izvolite gospodo ulagati u paralelno povećanje kapaciteta za korisničku podršku. Ili prestanite pružati usranu uslugu pa vam podrška neće ni imati toliko posla. Stvar zdravog razuma. Samo ne bi onda bilo milijuna za šarene tv reklame s iskešenim mladcima koji kao doživljavaju sladostrašće jer su članovi
"sretne" vip obitelji. Reklame koje nemaju veze sa stvarnom uslugom koju pružate. Mi smo se prije par dana vozili od OGULINA do ZAGREBA, cijelo to vrijeme je zvonio vaš telefon uz onu iritantnu glazbicu i nismo došli na red. Ljudi moji, jeste vi normalni?
Ne znam koliko vam se kupnja Amisa isplatila jer mi je nezamislivo da netko ostane kod vas. Mi smo s vama svakako završili, što se tiče interneta, a bogme ode i supruga s mobilne pretplate, ne baš prejeftine.
Idem sad nešto obaviti u grad, kad se vratim napisat ću detaljno izvješće o našim problemima s vama, tj. vašoj sramoti. Pa neka se drugi korisnici, koji misle da imaju problema, utješe. Ako su nekoga naguzili jače nego nas, vodim ga na pivu. Donijet ću mu i Zagrebački melem.
Razina korisnika 3
Evo, dragi korisnici, ako mislite da imate problema, utješite se našom kalvarijom s Vipom. Za one kojima se ne da čitati zid teksta, potpuno bespravno isključena nam je usluga zbog "nevraćene terminalne opreme" koju je Overseas Express pokupio još prije dva mjeseca, za što imamo uredno njihovu potvrdu, email prepisku itd. U ovoj potpuno jasnoj situaciji, korisnička služba firme "usmjerene na korisnike" ne odgovara nam već tjedan dana. Trust mozgova sad se valjda mora okupiti da provjeri je li potvrda autentična i radi li se o korisniku muljatoru koji ne preže ni od čega kako bi zadržao njihov komad arhaičnog hardvera na kojem ne može vrtjeti multimediju ozbiljniju od SD razlučivosti.

Dobro, kalvarija je malo preteška riječ, nitko ovdje nije bolestan, bar ne fizički i ne s naše korisničke strane, i nije baš da internet nemamo na svakom ćošku. Telku ne gledam i fućka mi se za to. Evo uredno teteriramo s dvaju mobitela, nema frke... samo teško je povjerovati da u današnje vrijeme s tako obilnom konkurencijom postoje ovakve firme. Faktor nevjerice jednostavno je izvan grafikona. Čak je i T-Com davno shvatio da je usluga internetskog pristupa općeprisutna roba, da je konkurencija tu i da ono što prodaje nije lijek za rak. Da je korisniku svejedno od koga će tu uslugu primiti. Ali provajderu nije. Vip je od ove spoznaje još jako daleko.

Dakle, imali smo "sreću" da smo netom prije konzumacije Amisa od strane Vipa zatražili smanjenje obima usluge s dotadašnje usluge 3-u-1 na isključivo internetski pristup, bez TV-a i telefona. Ovim trivijalnim zahtjevom koju bi normalna firma riješila jednim klikom, poskidala kvačice s opcija koje korisnik ima kod nje i nastavila s radom kao da se ništa nije dogodilo, počinje noćna mora kakve valjda nema ni u Potrošačkom kodu, odnosno sramota mastodontske tvrtke koja bi, barem sudeći prema količini reklama, trebala pružati vrhunsku uslugu, a zapravo je šaka jada.
Naime, nakon nekog vremena stiže opomena od nekih 1000 kuna zbog "nevraćene terminalne opreme". U čudu zovemo i pitamo o čemu se radi.
- Bla bla, morate vratiti terminalnu opremu (ušljivu crnu kutijicu koju provajderi od Kineza kupuju za 10 dolara, a i to sam puno rekao i od koje ja više ne mogu imati ama baš nikakve koristi ako ne plaćam TV uslugu pa ne znam zašto bih je namjerno zadržavao kod sebe). Uglavnom, Vip to pokupljanje opreme radi preko Overseas Expressa...
- Čekajte malo, nitko nije bio kod nas, nitko nas nije obavijestio, nitko nije zvonio na vrata, cijelo vrijeme smo doma (radimo od kuće - i to preko interneta - hvala što nam otežavate posao).
- Aha, ok, proslijedit ćemo.
Da skratim priču, potpuno isti scenarij, opomena na 1000 kuna - zvanje nesposobne korisničke službe - obećanje ludom radovanje ponavljaju se SLJEDEĆI MJESEC I ONAJ NAKON TOGA. Nakon totalnog gubitka živaca, osoba u pozivnom centru daje mi kontakt Overseasa da JA to pokušam riješiti s njima. Fantastično. Ali progutat ćemo i to. Mi ćemo raditi VAŠ posao, gospodo, samo da vas skinemo s penisa i da nas prestanete maltretirati.

Dakle, slijedi dopisivanje s Overseasom, uz obilan pisani trag. Znači dogovor prvi, ne dolaze, ne javljaju. Dogovor drugi, ne dolaze. Dogovor treći (uz naš popeezditis, naravno), konačno dođu jer su stavili na HITNO. Došli su s jedno 4 sata zakašnjenja, što je u ovoj fazi za nas već samo manji kozmetički nedostatak osobne izvrsnosti. Lik iz Overseasa sav frustriran i zapuhan, veli da mu nije jasno što je toliko hitno, kaže prvi glas da od nas treba pokupiti nekakvu opremu. Ja sam se prethodna tri mjeseca valjda svađao s Petrom Panjom.

Uglavnom, pokupio lik crnu kutiju, kabele i daljinski, ostavio potvrdu, svi sretni i zadovoljni. Valjda sad možemo odahnuti? Ne! Za nekih mjesec dana stiže JOŠ JEDNA OPOMENA za isto smeće! Znači opet ista rutina. Zovi. Čekaj. Kumi. Moli. Jeste vi normalni. Kažem osobi u korisničkoj, ok, gledajte, sad sam vam rekao, Overseas je to pokupio prije mjesec dana. Vi nam šaljete opomenu ČETVRTI PUT. Ako to do sada niste uspjeli shvatiti, znam da ćete nas opet zajebavati. Čujemo se za mjesec dana. Žena se smije, doslovno, i kaže valjda nećemo. Preslušajte taj razgovor, gospodo. Hvalite se kako razgovore snimate. (Snimate muda, to je očito patka koja služi, čemu - da bi se korisnik ukakio i bio manje bezobrazan, što?). Inače biste preslušali naše razgovore, shvatili da ste debelo zaribali, uključili nam uslugu i ponudili obiteljski paket Galaxyja S8. Ovo je ironična šala, naravno, u ovoj fazi više ne postoji ništa što možete učiniti kako biste sa sebe oprali ovu ljagu.

To je bilo 6.12. Mjesec dana kasnije, 5.1., znači prije tjedan dana - isključuju nam internet. Zbog "NEVRAĆENE" TERMINALNE OPREME KOJU JE OVERSEAS POKUPIO PRIJE DVA MJESECA, za što, još jedanput, imamo pisanu potvrdu Overseasa i obilnu pismenu komunikaciju u kojoj smo mi Overseasu objašnjavali naš problem s vama.

Čak i u ovoj fazi, mogli bismo prihvatiti:
1. Da u svojoj plemenitosti i društvenoj osviještenosti u korisničku službu zapošljavate osobe s posebnim potrebama
2. Da te osobe ne služe ničemu osim zaustavljanju metaka bijesnih korisnika, za što nisu krive one nego vi i vaša neposlovnost
3. Pa da im zato niste stavili jednostavan gumb na ekran kojim mogu otvoriti pipicu interneta prema korisniku u ovakvim slučajevima kada je pogreška očito vaša.

Ne možemo, međutim, uvažiti ni razumski shvatiti sljedeće:
A. Nakon što smo vam PROŠLU SUBOTU poslali službeni prigovor e-poštom, uz skeniranu potvrdu o preuzimanju opreme od strane Overses Expressa, prije dva mjeseca, vi do dana današnjeg, tjedan dana kasnije, niste u stanju ne samo uključiti internet, nego uopće - ODGOVORITI???
B. Zbog čega nas uopće maltretirate u vezi komada opreme koji, u konačnici, uopće nije vaš?? Nego Amisov? Doduše, tu informaciju saznali smo od osobe iz prethodne točke 1 pa ovo iznosimo uz određenu dozu opreza. Uglavnom, saznajemo od osoba iz točke 1 da vam se u principu fućka za taj komad crne plastike, što vas nije spriječilo da nas ČETIRI MJESECA proganjate besmislenim opomenama i na kraju nam potpuno bespravno isključite uslugu.
C. Zašto ovu situaciju niste rješavali VI s OVERSEASOM? Gdje su VAŠE potvrde da ste vi kontaktirali njih i pitali ih zašto oni tu opremu tri mjeseca ne preuzimaju od nas? Gdje vam je potvrda da ste ih pitali što su učinili s mističnim komadom zastarjelog hardvera koji se muči s reprodukcijom imalo kompleksnije multimedije, pa čak ni to više ne može biti razlog zbog kojeg bih ga ja zadržavao kod sebe? Imam doma state of the art Android box koji taj posao radi izvrsno.
D. Što se sramotite uopće s Overseasom, koji nije ništa sposobniji od nezainteresiranih studenata iz vaše korisničke službe koji za 13 kuna po satu moraju upijati naš gnjev? Koliko tih studenata i ostalih pripravnika u svako doba cupka u dokolici pred vašom zgradom ili u "dediciranoj" prostoriji za pušenje i "sagorijeva" od posla? Zar niste nikoga od njih mogli posjesti na bicikl, ni nakon tri mjeseca, opaliti mu nogu u guzicu i poslati na našu adresu da se ne sramotite više?

Ukratko. Prestrašno. Sad vi recite da može gore od ovoga. Znači, potpuno čista situacija. Neviđeno maltretiranje. Sve dokumentirano, crno na bijelo. Slučaj koji jasno dobivamo ovako ili onako, preko HAKOMA, Društva za zaštitu potrošača, suda pravde, Stevena Seagala ili Funakoshi Gichina.

Ali ne, vi se morate kompromitirati do kraja. Pa gospodo, kako vas nije sram? Ovako nisko pasti, a još vidite da pod istim imenom korisnika imate mobilnu pretplatu? Tele 2 za isti taj novac koji supruga plaća vama pruža to isto, uz neograničene gigabajte prometa. Nakon što je 4 godine provela kod vas, vi se idete ovako ponašati. Lijepo ste nam se zahvalili. S naše strane, good riddance. Fantastično vam se isplatilo.

S vaše strane, bit će sljedeće. Ovaj post moj je trening draft. Engleskim jezikom vladam kao materinjim i neće mi biti problem poslati vrlo elaborirani mail Telekomu Austria. Nisu oni puno bolji od vas, kad se radi o izboru između lopatarenja balege za 10 kuna po satu ili mirisanja cvijeća za 9,99. Ne. Ali ovakav diletantizam kod arijevaca ne prolazi. To ćete vidjeti kad vam se u uredima pojavi nadobudni generički Fritz koji je tek nedavno istisnuo zadnji prišt i počne vama uhljebima pružati lekciju iz korisničke podrške, tako što će ići po uredima i samo davati svoju nogicu, onu koju ste vi trebali dati dokonom studošu i poslati ga kod nas, u vašu "terminalnu opremu" na kojoj sad udobno sjedite i zavaravate se da vam se ne može dogoditi da u svojim udobnim menadžerskim četrdesetima i pedesetima tražite drugi posao. Mislite da blefiram? Moj najbolji prijatelj upravo prelazi kod vas iz konkurentske firme i dobro sam upoznat s poslovanjem telekoma. Potrebne direktne kontakte već imam.

Zabole Jirija, Adriana, Brernda i generičkog Fritza za moju malenkost. Ali vi ste, gospodo, kiksali na tisućama Amisovih korisnika u ovoj tranziciji za koju niste bili spremni i koju ste obavili na sramotno diletantski način. Lajali ste više nego što ste mogli zinuti. Na meni i supruzi samo ste postigli vrhunac svog bezobrazluka.
Razina korisnika 3
Sve što su napisali Matea_B i Strojovodja potpisujem do svake točke. Obzirom na neiskustvo i ja sam neto slično pisao ali po drugim imenom teme. Naime, pitam se zašto prilikom svakog pitanja, moram imenovati temu, odnosno zato teme nisu univerzalne? Primjerice, ako je pitanje u smjeru neke tehničke smetnje, zašto ne imati univerzalnu temu TEHNIČKE SMETNJE, kako bi sva pitanja bila na jednom mjestu.
Razina korisnika 3
Amis4Ever
Svaka Vam čast što ste si dali vremena opisati kako je Amis poslovao. Sve što ste napisao, sve je točno bez ikakvog preuveličavanja ili uljepšavanja. Još bih nadodao da su mi, barem ja imam takvo iskustvo, kada bi smetnja potrajala nešto duže, uz ispriku, umanjenje pretplate, poklanjali u više navrata primjerice HBO ili neki drugi paket na određeno vrijeme. Za razliku od njih, u VIPnetu, ne kažem da sam bilo što očekivao osim otklanjanja smetnje, umanjenje pretplate sam dobio i to nakon silnih e-mail-ova i zvanja, zamislite dobio sam i pismenu ispriku i uz nju - čokoladu. Prvo kaj sam se zapitao, kaj su oni tvornica čokolade? A smetnja, u mom slučaju, uz ostale koje su riješene, vremenskog pomaka je ostala i dalje, i traje od početka listopada 2017.godine. Pri nedavnom ponovnom upitu, opet sam dobio odgovor da im je to "gobalna" smetnja uglavnom kod svih Amisovih korisnika. Danas je 12.siječanj, dakle skoro 3 (tri) i pol mjeseci jedna tako "ugledna" korisniku okrenuta, sa milijunskim brojem korisnika, koja sebe naziva liderom inovacija na telekom tržištu i hvali se da čovjeku "pozli", nije u stanju riješiti smetnju vremenskog pomaka tri i pol mjeseca. Već sam napisao, pitao da li se VIP tako ponaša primjerice i u Austriji ili je to rezervirano samo za naše podneblje. Pitam se gdje su im ti mladi visokoobrazovani stručnjaci, da li su stvarno glupi i nesposobni ili se samo prave glupima. Ne bih išao tako daleko i nije mi namjera bilo koga vrijeđati, ali u suštini odgovor se nameće sam po sebi, a što je i Amis4Ever primijetio da je sve to čista demagogija i njihov osnovni cilj je samo kako povećati dobit sa što manje troškova. Svaka ozbiljnija firma, posebice VIPnet kako se voli prikazivati i sebe opisuje u superlativima, sa porastom u ovom slučaju korisnika, paralelno povećava i sve prateće službe i kapacitete, ako je uistinu "okrenuta korisniku" i njegovom zadovoljstvu. Do dana današnjeg isto tako nisam dobio objašnjenje zbog čega mi prilikom provjere odlaznih poziva, uz vrijeme trajanja razgovora, posebno prikazana prilikom svakog poziva i još jedna sekunda zasebno. I na kraju, najbolje od svega kad čitam označen kao najbolji odgovor na forumu, kada ti moderator kaže da ostaviš podatke, OIB itd u Inbox-u. Svašta, zaista svašta!
Korisnik sam Amisa bila dugi niz godina bez ijedne pritužbe. Sve je uvijek dobro funkcioniralo a ako je i bilo nekih pitanja ili tehničkim nedostataka ljubazno osoblje je sve rješavalo u jednom danu.
Primorana surađivati s VIP-om naprosto sam zgrožena i duboko potresena.
Ovakvu nekompetentnost, nezanje, nemar za korisnika i bezobrazluk nisam mogla niti zamisliti.
Pet punih dana čekam da mi ponovo uključite internet. Pet dana!!!! Pet dana zovem vašu službu za korisnike gdje nitko ništa ne zna, slušam iritantnu muziku koja me proganja po noći. Vi ne znate zašto sam isključena, kad ću biti uključena, zašto još nisam uključena. Prebacujete me sa agenta na agenta gdje svaki odgovara jednakim uvježbanim rečenicama i molbama za strpljenjem, pišete mailove od 10000 znakova, šaljete interne požurnice , zahtjeve za žurnu reaktivaciju, prebacujete lopticu a ja čekam i čekam.Čekam da se nešto dogodi. Očito je da čekam čudo jer se ništa ne događa! I očito je da je ovo jedini način da me konačno čujete!
Dokle? Dokle seže vaša nestručnost i neznanje? Užas!
Razina korisnika 3
Preporuka ti je Terracom. Ljudi koji imaju njihovu optiku jako su zadovoljni i brzinom i cijenom. Nazovi ih da se informiraš, vidjet ćeš da je barem u kontaktu dojam vrlo sličan Amisu. Čak i da uzmeš uslugu na kabelu vjerujem da nije ništa lošija od vipovog. A korisnička podrška, što je najvažnije, može biti samo bolja.

Iskreno, siguran sam da je po tom pitanju i T-com davno pregazio Vip. Vip je trenutno apsolutno najgori na tržištu što se tiče bezobrazluka, korisničke nepodrške i nekvalitete usluge.
AMIS4EVER
Ma već sam na milimetar do terrakom-a ali je pitanje kad će ga vip kupiti i onda ispočetka vip-korisnička 3-4x mjesečno. U amisu tokom 5 ili 6 g sam nazvao korisničku isto toliko puta a od tog 2x za modem za instalaciju. Krajem 9 mj došao mi je jadnik lik iz vipa sa modemom i 4 sata ga je spajao, kaže da su dok je radio oni u vipu izgubili moj nalog pa nemože pustiti liniju, pa onda na moj novi laptop(HP i5....) da mi nevalja kompjutor da izmjeri brzinu a on donesao svoj iz marije terezije i nešto mjeri, već sam tada izludio ali nisam mogao vjerovati da će to ovako biti sa vipom, da su samo preuzeli amis i nastavili bilo bi sve ok. Neznam niti sam što da kažem, oni u vipu se prave pametni kao da se ništa ne događa a ja neznam kako da im uzvratim osim da ih pošaljem u pm, a nisu niti ti jadnici koji se javljaju krivi jer imaju takvu direktivu. Kada bih znao kako da im vratim ove pizdarije koje sam doživio ovih cca 4mj odradio bih sa guštom pa makar nikada više nebih imao internet.
osjećam kao da se borim sa vjetrenjačama a računi stižu i stižu
Dakle, strasno mrzim Vip, al sam imala potrebu to im dat do znanja pa sam se registrirala na Vip stranicu radi foruma....oh živote ironični. Nevjerojatno je koliko je Amis bio genijalan i tko god da je pristao na prodaju Vipu je ožalostio hrpu ljudi. Ne znam ima li tko još slucaj da mu je za internet račun Paket 1 (čija je cijena ugovorno 149 kn) počeo stizati račun na 159 kn? Na moje pitanje kakvih je to dodatnih 10 kn odgovor im je bio da je došlo do povećanja tržišnih cijena i da iako na računu piše 159, tarifa je i dalje 149. Dakle u njihovim mislima je to 149, a samo na papiru koji plaćam je dodano još 10 kn. Prestrašno. Apsolutno me nije briga što je njima poslovanje poskupjelo kao što niti njih nije (niti bi trebalo biti) briga da li se meni plaća smanjila jer istom tom logikom ja mogu plaćat manje i reć - došlo je do promjene u mojim primanjima. S razlogom se potpisuju ugovori. U svakom slučaju šaljem im pisani prigovor, prijavu Zaštiti potrošača, Ministarstvu i kome god još nađem da ima ikakve veze s telekomunikacijama. Ima tko preporuku za promjenu mreže? A da ta mreža nije Vipova ili T-comova?
Razina korisnika 5
Ljudi, samo trpajte pisane prigovore, forum neće ništa riješiti.
Razina korisnika 2
Bedž +1
Matea, oni imaju golemi problem kojeg ne žele priznati i rade od nas budale. Kod mene usluga 2 u 1 FFTH nekim čudom i dalje radi bez greške, no niže ću ti opisati situaciju kod moje punice (ima istu uslugu kao i ja) koja je trajala ravno 23 dana. I završila je samo zato jer slučajno poznajem jednog od ljudi koji surađuju s Vipnetom.
Ukratko - oni su kompletno diletantski to sve organizirali, svi agenti korisničke podrške se čudom čude jer ih "upper management" uopće ne obavještava o ičemu, a problemi su golemi.
Konkretno što se mene tiče isto već sat vremena divljam jer vidim da imam evidentiranu potrošnju od nešto kuna u mjesecu, a uopće ne vidim popis poziva kao što smo imali na Amisovim stranicama.
Također, svima nama na Amisu koji smo koristili mogućnost korištenja vlastitih domena umjesto net.amis.hr nam nitko živ ne govori hoćemo li i kada morati prebaciti nameservere domena s amisovih name servera na vipnetove.
Nažalost, ne možemo se maknuti od njih koji ovako diletantski to odrađuju iz praktičnog razloga - nitko ne nudi FFTH uslugu na optici kod mene u kvartu osim bivšeg Amisa.

A evo ti sad horror priča kod moje punice. Pozivam i sve ostale supatnike kojima će vipnet uredno isporučiti račun za listopad da ispričaju svoju priču. Stavljam copy/paste njenog maila poslanog na službu reklamacija. Dijelovi s osobnim imenima su maknuti

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača i ostalim povezanim pozitivnim propisima Republike Hrvatske i Europske Unije, ovim putem kao korisnica Amis 2 u 1 FFTH usluge službeno tražim da mi mjesečnu naknadu na računu za rujan 2017. umanjite za period od 4.9.2017. do 27.09.2017. u kojem mi niste isporučivali cjelokupnu ugovorenu uslugu, te tijekom koje ste imali nekoliko neuspješnih intervencija i pokušaja uspostavljanja usluga.

Usluge mi se, ustvari, nisu regularno isporučivale od 2.9.2017., no pričekala sam s prijavom službi za korisnike do 4.9.2017. smatrajući kako je moguće da se nešto pobrkalo u Vašoj mreži, te da će u kratkom roku sve proraditi.

Međutim, od prve prijave do prve reakcije prošlo je par dana. U međuvremenu sam zvala korisničku službu ja osobno, a pored mene je korisničku službu zvao i moj zet koji u svojem profesionalnom radu, iako ne izravno, usko radi s IT tehnologijom. Njegovi razgovori s korisničkom podrškom su bili u toj mjeri stručni da osobno nisam razumijela niti jednu jedinu riječ, no kasnije mi je detaljno objasnio nestručnim jezikom u čemu je problem. Od početka je, kao stručnjak u poslu, sumnjao da je problem na Vašoj mreži i s Vašom terminalnom opremom. Što je u konačnici pokazalo kao točna dijagnoza, samo što je predugo potrajalo da se dobije priznanje s Vaše strane.

Kada su djelatnici tvrtke XXXXXX došli u moj stan na prvu intervenciju, nakon promjene modema nisu posumnjali da je kvar na mreži jer je novi modem (proizvođač Eltek – isti uređaj kao i onaj koji su došli zamijeniti) jednako manifestirao probleme koji su bili ranije u nekoliko navrata opisani Vašoj korisničkoj službi. U svojem su nalazu naveli da je sve ispravno s Vaše strane, te mi je XXXXXX savjetovao da odnesem računalo na servis (!!!) kako bi servis utvrdio je li računalo ispravno. Pritom je potpuno zanemarivao činjenicu koju sam mu ja ponovila nekoliko puta, te koju mu je moj zet ponovio nekoliko puta telefonski – računalo, tj. internetske aplikacije, je potpuno ispravno radilo kad je bilo spojeno na IDENTIČNU uslugu Amis 2 u 1 FFTH u stanu mog zeta kojemu usluga besprijekorno radi na modemu proizvođača Telsey.

Potom je prošlo tjedan dana povremenog zvanja korisničke službe s pitanjem kad će se konačno poteškoće otkloniti i kad ću konačno moći koristiti cijelu ugovorenu uslugu, a odgovori su bili jedan neodređeniji od drugog. Izdvojit ću ih nekoliko:

"Kolege rade na rješavanju problema. Nažalost, ne mogu Vam reći tu informaciju."

"Vaš radni nalog je u sustavu, ali imamo puno radnih naloga."

"Vaš problem je poslan na višu razinu."

"Vaš problem je proslijeđen kolegama u nadležnoj službi."

Ovakvi odgovori nisu korisnička podrška. To su odgovori telefonista koji eventualno znaju pomoći ljudima bez iskustva postavljanja e-mail računa, što čak i ja sa svoje 63 godine i bez tehničkog znanja znam napraviti. Doduše nešto sporije od ljudi kojima je to fah, no znam. Uglavnom, podrška mi nije ni u kojem obliku pružena, isključivo su mi prodavane floskule kako bi se sakrila od mene kao korisnice činjenica da je na Vašoj mreži kaotično stanje, što je moj zet okolnim kanalima saznao od jednog svog kolege koji je zaposlenik tvrtke jednog od Vaših kooperanta, te čiju tvrtku i ime radi zaštite od korporativne osvete s Vaše strane neću ovdje imenovati.

Na zetovo inzistiranje mi je u ponedjeljak 25.9.2017. došao u stan tehničar XXXXXX kojem je (u tom trenutku u stanu prisutan) moj zet objasnio sve probleme koji se već tjednima razvlače, a ti su:
• telefonska linija ne radi, lampica "VOIP" na routeru uporno treperi i nemam telefonsku liniju
• internet se samo može pretraživati, no aplikacije ne rade; testirane aplikacije su bile Skype, Viber, Windows Update – ovdje je jako bitno za spomenuti kako je prilikom prethodne intervencije g. XXXXXX ustanovio da Skype ustvari radi, no pritom je vrlo mudro izostavio podatak da se Skype aplikacija uopće ne može spojiti na mrežu, te da je Skype ustvari "proradio" preko web sučelja u internetskom pregledniku

Moram priznati da je g. XXXXXX jedini smireno i bez tendencije da okrivi mene kao korisnika zbog neispravnog računala pristupio rješavanju, što je trajalo više od 2 sata. Po informaciji o problemima je odmah na početku dijagnostike potvrdio da se problemi koji se manifestiraju na mojem računalu pojavljuju i na njegovom u identičnom obimu. Nakon više od 2 sata rada uspio je vratiti punu funkcionalnost interneta, međutim telefonska linija i dalje nije radila. Spomenuo je da će tijekom naredne noći biti izvršena nadogradnja sustava i da bi nakon toga linija vjerojatno trebala proradit. Pritom je zabilježio u zapisnik da izrijekom tražim novi uređaj koji nije proizvođača Eltek, obzirom da je sad već i meni kao laiku postalo evidentno da je problem s uređajem koji je nekompatibilan s mrežom na kojoj radi. Kako god bilo, u utorak 26.9.2017. i nakon noćne nadogradnje sustava telefonska linija i dalje nije radila, a lampica VOIP je i dalje treperila.

Stoga je moj zet jučer, utorak 26.9.2017. ponovno nazvao službu za korisnike kako bi provjerio u kojoj je fazi zamjena modema pošto je g. XXXXXX prilikom odlaska rekao da će odmah zatražiti da se modem zamijeni. Telefonist u službi za korisnike je tada mom zetu rekao kako uopće ne postoji radni nalog za zamjenu uređaja! Pa je isti tek jučer napravljen radni nalog (iako je prema tvrdnji g. XXXXXX modem već trebao biti zamijenjen) i tehničari XXXXXX su danas u 10:15 sati došli kod mene, uklonili modem Eltek, stavili modem Genesis, ostali 20-tak minuta konfigurirati uređaj, nakon čega je moj zet pristupio detaljnom testu interneta, aplikacija i telefonske linije, te je potom utvrđeno i s njegove strane i s moje strane i sa strane dvojice tehničara da usluga konačno nakon više od 3 tjedna radi u potpunosti kako bi trebala.

Radi svega navedenog i detaljno elaboriranog tražim sljedeće:
1. Umanjenje naknade za korištenje usluge od 4.9.2017. do 27.9.2017. Usluga ustvari nije radila od 2.9.2017., no pošto problem nisam u dobroj vjeri prema Vama kao pružatelju usluge prijavila isti dan, računam da je neispravnost prijavljena 4.9.2017. i trajala do 27.9.2017. u 11:15 sati. Molim Vaše službeno očitovanje po ovom zahtjevu.
2. Vaše službeno očitovanje kako je moguće da tehničari koji rade u Vaše ime ne znaju za probleme na mreži koji se manifestiraju s modemima koje postavljaju, odnosno ako za njih znaju da ih ignoriraju i pokušavaju upogoniti opremu kao da je na mreži sve ispravno.
3. Vaše službeno očitovanje zbog čega korisnička podrška ne rješava problem odmah po prijavi nego od prijave do rješavanja problema prolaze dani ili, u mojem slučaju, tjedni.
4. Vaše službeno očitovanje oko opravdanosti sumnje u ispravnost korisnikovog računala, te upućivanja korisnika na servis računala unatoč opetovanoj informaciji korisničkoj podršci i tehničarima na intervenciji da računalo i internetske aplikacije rade besprijekorno na istoj usluzi samo na drugoj lokaciji i spojene na modem drugog proizvođača.
5. Zahtijevam odgovornost tvrtke XXXXXX i djelatnika XXXXXX jer su me uputili na postupak (odnošenje računala u servis) koji bi me koštao određeni iznos novaca kako bi se ustanovilo kako je s mojim računalom sve u redu, a bez da je takav nalog njima došao s Vaše strane kao pružatelja usluge koja ne radi. Radni sat servisa računala ne košta manje od 150,00 kuna.
6. Vaše službeno očitovanje kako je moguće da se korisnička podrška povratno javi i meni i mojem zetu s tvrdnjom (nakon prve intervencije tvrtke XXXXXX kad su me poslali na servis računala) da je usluga sad ispravna i radi, jer u trenutku kad me djelatnik korisničke podrške nazvao s tom tvrdnjom moje internetske aplikacije i dalje nisu radile (nisu niti proradile tijekom intervencije, ma štogod g. XXXXXX napisao u svojem izvještaju), a telefonska linija koja je zaista proradila tijekom njihove intervencije već tada ponovno nije radila. I nije radila kontinuirano do danas kada je zamijenjen modem proizvođača Eltek modemom proizvođača Genexis.

Kao dugogodišnja korisnica Vipnet-ovih mobilnih usluga, a u posljednje dvije godine Amisove usluge na optičkoj infrastrukturi (što je sada Vipnet-ova usluga) moram izraziti veliku razočaranost i nezadovoljstvo zbog ovakvog nonšalantnog pristupa, neinformiranja korisnika o tome da postoji globalni problem u mreži, upućivanja tehničara koji problem ne znaju riješiti i svaljuju ga na korisnika, te općenito potpunoj dehumanizaciji i sterilnosti pristupa prema korisniku koji potpuno opravdano za svoje novce želi uslugu koju je ugovorio, te inzistira na žurnom rješavanju problema.

Ovdje želim jasno napomenuti kako se nadam da ćete ozbiljno poraditi na svojim greškama, kako tehničkim, tako i ljudskim, te shvatiti da nije sramota priznati da postoje problemi s mrežom i opremom – u krajnjem slučaju tko prizna, pola mu se prašta. Vjerujem da ćete svjesni svega navedenog, makar mi to možda nećete izravno riječima priznati, bez dodatnih kompliciranja uvažiti zahtjev za umanjenje naknade za rujan.

Zaključno, nadam se da će s danas postavljenim modemom moj ugovoreni paket usluga nastaviti normalno funkcionirati u duljem nadolazećem razdoblju. U protivnom, obzirom da ugovornu obvezu više nemam, ozbiljno ću razmotriti mogućnost prebacivanja FFTH usluge na drugog operatera koji je već dostupan s navedenom uslugom u mojem neboderu. Tim više što sam prilikom renoviranja stana ljetos o svojem trošku ugradila optičku infrastrukturu od stana do stubišnog ormarića, pa samim time svoju optičku nit mogu dati na korištenje i drugom operateru bez potrebe traženja pristanka s Vaše strane. U ovu tvrdnju se možete uvjeriti u zapisniku o preseljenju usluge koju su također izvršili XXXXXX, djelatnici već spomenute tvrtke XXXXXX, jer je navedena napomena u zapisnik upisana na moje izričito inzistiranje, a upravo radi mogućnosti kasnijeg bezbolnog prebacivanja na drugog operatera.

Nadam se da je i Vama u interesu da nastavimo ugovorni odnos i da mi usluge isporučujete bez daljnjih problema, te da neće biti potrebe da otkazujem ugovor i prebacujem uslugu na Hrvatski telekom ili Terrakom.



Strojovodja pozdrav. Hvala ti što si podijelio svoje i iskustvo punice. Trudimo se otkloniti poteškoće u najkraćem mogućem roku, no vidim da je u ovom slučaju nažalost potrajalo dok smo došli do rješenja. Vjerujem da će kolege, ako već nisu, izvršiti umanjenje računa te da ćemo nastaviti suradnju na obostrano zadovoljstvo. Ana
Razina korisnika 3
VIP_IVA Ne znam čemu uopće gubim vrijeme , osim što na neki način istresem frustracije VIPnet-ovim poslovanjem. Odgovor koji si mi dala je zaista nepotreban. Meni je sve to jasno, nisam baš toliko glup. Osim što mi nije jasno odkud Vam obraz i s kojim pravom se uopće uspoređujete sa Amisom. ONI su imali korektan odnos prema korisniku koji Vi, nažalost, nikada nećete dostići. Nisu im trebali "filteri" u obliku foruma kako bi dobili na vremenu i stvorili privid da se nešto ipak radi i da im je stalo do zadovoljstva korisnika. Oni su jednostavno pošteno radili, za razliku od Vas. Baš me zanima imate li nešto od broja odgovora, jer su mnogi nebulozni, tek toliko da se nešto napiše.
Matea, oni imaju golemi problem kojeg ne žele priznati i rade od nas budale. Kod mene usluga 2 u 1 FFTH nekim čudom i dalje radi bez greške, no niže ću ti opisati situaciju kod moje punice (ima istu uslugu kao i ja) koja je trajala ravno 23 dana. I završila je samo zato jer slučajno poznajem jednog od ljudi koji surađuju s Vipnetom.
Ukratko - oni su kompletno diletantski to sve organizirali, svi agenti korisničke podrške se čudom čude jer ih "upper management" uopće ne obavještava o ičemu, a problemi su golemi.
Konkretno što se mene tiče isto već sat vremena divljam jer vidim da imam evidentiranu potrošnju od nešto kuna u mjesecu, a uopće ne vidim popis poziva kao što smo imali na Amisovim stranicama.
Također, svima nama na Amisu koji smo koristili mogućnost korištenja vlastitih domena umjesto net.amis.hr nam nitko živ ne govori hoćemo li i kada morati prebaciti nameservere domena s amisovih name servera na vipnetove.
Nažalost, ne možemo se maknuti od njih koji ovako diletantski to odrađuju iz praktičnog razloga - nitko ne nudi FFTH uslugu na optici kod mene u kvartu osim bivšeg Amisa.

A evo ti sad horror priča kod moje punice. Pozivam i sve ostale supatnike kojima će vipnet uredno isporučiti račun za listopad da ispričaju svoju priču. Stavljam copy/paste njenog maila poslanog na službu reklamacija. Dijelovi s osobnim imenima su maknuti

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača i ostalim povezanim pozitivnim propisima Republike Hrvatske i Europske Unije, ovim putem kao korisnica Amis 2 u 1 FFTH usluge službeno tražim da mi mjesečnu naknadu na računu za rujan 2017. umanjite za period od 4.9.2017. do 27.09.2017. u kojem mi niste isporučivali cjelokupnu ugovorenu uslugu, te tijekom koje ste imali nekoliko neuspješnih intervencija i pokušaja uspostavljanja usluga.

Usluge mi se, ustvari, nisu regularno isporučivale od 2.9.2017., no pričekala sam s prijavom službi za korisnike do 4.9.2017. smatrajući kako je moguće da se nešto pobrkalo u Vašoj mreži, te da će u kratkom roku sve proraditi.

Međutim, od prve prijave do prve reakcije prošlo je par dana. U međuvremenu sam zvala korisničku službu ja osobno, a pored mene je korisničku službu zvao i moj zet koji u svojem profesionalnom radu, iako ne izravno, usko radi s IT tehnologijom. Njegovi razgovori s korisničkom podrškom su bili u toj mjeri stručni da osobno nisam razumijela niti jednu jedinu riječ, no kasnije mi je detaljno objasnio nestručnim jezikom u čemu je problem. Od početka je, kao stručnjak u poslu, sumnjao da je problem na Vašoj mreži i s Vašom terminalnom opremom. Što je u konačnici pokazalo kao točna dijagnoza, samo što je predugo potrajalo da se dobije priznanje s Vaše strane.

Kada su djelatnici tvrtke XXXXXX došli u moj stan na prvu intervenciju, nakon promjene modema nisu posumnjali da je kvar na mreži jer je novi modem (proizvođač Eltek – isti uređaj kao i onaj koji su došli zamijeniti) jednako manifestirao probleme koji su bili ranije u nekoliko navrata opisani Vašoj korisničkoj službi. U svojem su nalazu naveli da je sve ispravno s Vaše strane, te mi je XXXXXX savjetovao da odnesem računalo na servis (!!!) kako bi servis utvrdio je li računalo ispravno. Pritom je potpuno zanemarivao činjenicu koju sam mu ja ponovila nekoliko puta, te koju mu je moj zet ponovio nekoliko puta telefonski – računalo, tj. internetske aplikacije, je potpuno ispravno radilo kad je bilo spojeno na IDENTIČNU uslugu Amis 2 u 1 FFTH u stanu mog zeta kojemu usluga besprijekorno radi na modemu proizvođača Telsey.

Potom je prošlo tjedan dana povremenog zvanja korisničke službe s pitanjem kad će se konačno poteškoće otkloniti i kad ću konačno moći koristiti cijelu ugovorenu uslugu, a odgovori su bili jedan neodređeniji od drugog. Izdvojit ću ih nekoliko:

"Kolege rade na rješavanju problema. Nažalost, ne mogu Vam reći tu informaciju."

"Vaš radni nalog je u sustavu, ali imamo puno radnih naloga."

"Vaš problem je poslan na višu razinu."

"Vaš problem je proslijeđen kolegama u nadležnoj službi."

Ovakvi odgovori nisu korisnička podrška. To su odgovori telefonista koji eventualno znaju pomoći ljudima bez iskustva postavljanja e-mail računa, što čak i ja sa svoje 63 godine i bez tehničkog znanja znam napraviti. Doduše nešto sporije od ljudi kojima je to fah, no znam. Uglavnom, podrška mi nije ni u kojem obliku pružena, isključivo su mi prodavane floskule kako bi se sakrila od mene kao korisnice činjenica da je na Vašoj mreži kaotično stanje, što je moj zet okolnim kanalima saznao od jednog svog kolege koji je zaposlenik tvrtke jednog od Vaših kooperanta, te čiju tvrtku i ime radi zaštite od korporativne osvete s Vaše strane neću ovdje imenovati.

Na zetovo inzistiranje mi je u ponedjeljak 25.9.2017. došao u stan tehničar XXXXXX kojem je (u tom trenutku u stanu prisutan) moj zet objasnio sve probleme koji se već tjednima razvlače, a ti su:
• telefonska linija ne radi, lampica "VOIP" na routeru uporno treperi i nemam telefonsku liniju
• internet se samo može pretraživati, no aplikacije ne rade; testirane aplikacije su bile Skype, Viber, Windows Update – ovdje je jako bitno za spomenuti kako je prilikom prethodne intervencije g. XXXXXX ustanovio da Skype ustvari radi, no pritom je vrlo mudro izostavio podatak da se Skype aplikacija uopće ne može spojiti na mrežu, te da je Skype ustvari "proradio" preko web sučelja u internetskom pregledniku

Moram priznati da je g. XXXXXX jedini smireno i bez tendencije da okrivi mene kao korisnika zbog neispravnog računala pristupio rješavanju, što je trajalo više od 2 sata. Po informaciji o problemima je odmah na početku dijagnostike potvrdio da se problemi koji se manifestiraju na mojem računalu pojavljuju i na njegovom u identičnom obimu. Nakon više od 2 sata rada uspio je vratiti punu funkcionalnost interneta, međutim telefonska linija i dalje nije radila. Spomenuo je da će tijekom naredne noći biti izvršena nadogradnja sustava i da bi nakon toga linija vjerojatno trebala proradit. Pritom je zabilježio u zapisnik da izrijekom tražim novi uređaj koji nije proizvođača Eltek, obzirom da je sad već i meni kao laiku postalo evidentno da je problem s uređajem koji je nekompatibilan s mrežom na kojoj radi. Kako god bilo, u utorak 26.9.2017. i nakon noćne nadogradnje sustava telefonska linija i dalje nije radila, a lampica VOIP je i dalje treperila.

Stoga je moj zet jučer, utorak 26.9.2017. ponovno nazvao službu za korisnike kako bi provjerio u kojoj je fazi zamjena modema pošto je g. XXXXXX prilikom odlaska rekao da će odmah zatražiti da se modem zamijeni. Telefonist u službi za korisnike je tada mom zetu rekao kako uopće ne postoji radni nalog za zamjenu uređaja! Pa je isti tek jučer napravljen radni nalog (iako je prema tvrdnji g. XXXXXX modem već trebao biti zamijenjen) i tehničari XXXXXX su danas u 10:15 sati došli kod mene, uklonili modem Eltek, stavili modem Genesis, ostali 20-tak minuta konfigurirati uređaj, nakon čega je moj zet pristupio detaljnom testu interneta, aplikacija i telefonske linije, te je potom utvrđeno i s njegove strane i s moje strane i sa strane dvojice tehničara da usluga konačno nakon više od 3 tjedna radi u potpunosti kako bi trebala.

Radi svega navedenog i detaljno elaboriranog tražim sljedeće:
1. Umanjenje naknade za korištenje usluge od 4.9.2017. do 27.9.2017. Usluga ustvari nije radila od 2.9.2017., no pošto problem nisam u dobroj vjeri prema Vama kao pružatelju usluge prijavila isti dan, računam da je neispravnost prijavljena 4.9.2017. i trajala do 27.9.2017. u 11:15 sati. Molim Vaše službeno očitovanje po ovom zahtjevu.
2. Vaše službeno očitovanje kako je moguće da tehničari koji rade u Vaše ime ne znaju za probleme na mreži koji se manifestiraju s modemima koje postavljaju, odnosno ako za njih znaju da ih ignoriraju i pokušavaju upogoniti opremu kao da je na mreži sve ispravno.
3. Vaše službeno očitovanje zbog čega korisnička podrška ne rješava problem odmah po prijavi nego od prijave do rješavanja problema prolaze dani ili, u mojem slučaju, tjedni.
4. Vaše službeno očitovanje oko opravdanosti sumnje u ispravnost korisnikovog računala, te upućivanja korisnika na servis računala unatoč opetovanoj informaciji korisničkoj podršci i tehničarima na intervenciji da računalo i internetske aplikacije rade besprijekorno na istoj usluzi samo na drugoj lokaciji i spojene na modem drugog proizvođača.
5. Zahtijevam odgovornost tvrtke XXXXXX i djelatnika XXXXXX jer su me uputili na postupak (odnošenje računala u servis) koji bi me koštao određeni iznos novaca kako bi se ustanovilo kako je s mojim računalom sve u redu, a bez da je takav nalog njima došao s Vaše strane kao pružatelja usluge koja ne radi. Radni sat servisa računala ne košta manje od 150,00 kuna.
6. Vaše službeno očitovanje kako je moguće da se korisnička podrška povratno javi i meni i mojem zetu s tvrdnjom (nakon prve intervencije tvrtke XXXXXX kad su me poslali na servis računala) da je usluga sad ispravna i radi, jer u trenutku kad me djelatnik korisničke podrške nazvao s tom tvrdnjom moje internetske aplikacije i dalje nisu radile (nisu niti proradile tijekom intervencije, ma štogod g. XXXXXX napisao u svojem izvještaju), a telefonska linija koja je zaista proradila tijekom njihove intervencije već tada ponovno nije radila. I nije radila kontinuirano do danas kada je zamijenjen modem proizvođača Eltek modemom proizvođača Genexis.

Kao dugogodišnja korisnica Vipnet-ovih mobilnih usluga, a u posljednje dvije godine Amisove usluge na optičkoj infrastrukturi (što je sada Vipnet-ova usluga) moram izraziti veliku razočaranost i nezadovoljstvo zbog ovakvog nonšalantnog pristupa, neinformiranja korisnika o tome da postoji globalni problem u mreži, upućivanja tehničara koji problem ne znaju riješiti i svaljuju ga na korisnika, te općenito potpunoj dehumanizaciji i sterilnosti pristupa prema korisniku koji potpuno opravdano za svoje novce želi uslugu koju je ugovorio, te inzistira na žurnom rješavanju problema.

Ovdje želim jasno napomenuti kako se nadam da ćete ozbiljno poraditi na svojim greškama, kako tehničkim, tako i ljudskim, te shvatiti da nije sramota priznati da postoje problemi s mrežom i opremom – u krajnjem slučaju tko prizna, pola mu se prašta. Vjerujem da ćete svjesni svega navedenog, makar mi to možda nećete izravno riječima priznati, bez dodatnih kompliciranja uvažiti zahtjev za umanjenje naknade za rujan.

Zaključno, nadam se da će s danas postavljenim modemom moj ugovoreni paket usluga nastaviti normalno funkcionirati u duljem nadolazećem razdoblju. U protivnom, obzirom da ugovornu obvezu više nemam, ozbiljno ću razmotriti mogućnost prebacivanja FFTH usluge na drugog operatera koji je već dostupan s navedenom uslugom u mojem neboderu. Tim više što sam prilikom renoviranja stana ljetos o svojem trošku ugradila optičku infrastrukturu od stana do stubišnog ormarića, pa samim time svoju optičku nit mogu dati na korištenje i drugom operateru bez potrebe traženja pristanka s Vaše strane. U ovu tvrdnju se možete uvjeriti u zapisniku o preseljenju usluge koju su također izvršili XXXXXX, djelatnici već spomenute tvrtke XXXXXX, jer je navedena napomena u zapisnik upisana na moje izričito inzistiranje, a upravo radi mogućnosti kasnijeg bezbolnog prebacivanja na drugog operatera.

Nadam se da je i Vama u interesu da nastavimo ugovorni odnos i da mi usluge isporučujete bez daljnjih problema, te da neće biti potrebe da otkazujem ugovor i prebacujem uslugu na Hrvatski telekom ili Terrakom.
Razina korisnika 1
Najgori operater u HR
Razina korisnika 3
Ma zna se koji je gori, vjeruj mi:) Čak je i T-com davno naučio lekciju koju Vip valjda neće još godinama. Inače postoji stanoviti Terracom o kojem ja ozbiljno razmišljam. Zvao sam neki dan korisničku službu da se raspitam, čisto da steknem početni dojam jer je korisnička, na kraju krajeva, glavna stvar koja čini razliku među operaterima. Prvi dojam odličan. Odmah kaže automatska sekretarica da se čeka i da će oni mene nazvati ako nemam vremena, ali javila se osoba za pola minute. Inače, stupili smo u spiku i pitala me kod koga smo sad, čim sam spomenuo Amis - Vip samo što se nije počela smijati. Kaže da je samo taj dan razgovarala barem s dvadesetak razočaranih Amisovaca, a u prethodnim tjednima nebrojeno. Ona je sama s mobitelom na Vipu, kaže, ali neće još dugo jer je satima neki dan pokušavala dobiti korisničku, bezuspješno naravno. Ovako na prvu, dojam podsjeća na Amis kad sam prije dosta godina s njima sklapao prvi ugovor.
Izvan toga, oni koji su na Terracomu, tamo gdje ima njihova optika kažu da pružaju fantastičnu brzinu za vrlo prihvatljivu cijenu.
Razina korisnika 4
@Vladimir_28 i @Nezadovoljni korisnik100 žao mi je što niste zadovoljni uslugama, no svakom se nezadovoljstvu može naći lijek. Kako smo već komunicirali na više tema, javite nam se putem inboxa s podacima vlasnika usluge, kontakt brojem i opisom problema, a mi ćemo provjeriti što je potrebno.
Mislim da zbilja nema potrebe uspoređivati Vip i Amis - poteškoće se uvijek mogu dogoditi a mi ih se trudimo riješiti, potrebno je samo malo suradnje.
Razina korisnika 4
@Vladimir_28 u Vipu smo (kao nekada i u Amisu) orijentirani prema korisniku i želimo pomoći, ali su nam putem kanala društvenih mreža ograničene mogućnosti. Ovdje možemo dati općenite informacije te proslijediti na provjeru ako imamo potrebne podatke (to su provjere za koje korisnike upućujemo na inbox, jer ih na javnom dijelu foruma ne smijemo zaprimati). Prigovori koji se ulože pisanim putem ili putem poziva se rješavaju na isti način kao što se nekad radilo u Amisu. To su formalni kanali komunikacije, za razliku od društvenih mreža, koje su puno neformalnije. Razumijem da je potrebno pričekati na rješenje prigovora ili poteškoće, no uvijek se trudimo naći rješenje i izići korisniku u susret.
Razina korisnika 4
@Lux ne mogu reći da znam za tvog "čovjeka u VIPu" no podatke korisnika ne prodajemo i dužni smo ih čuvati. Zakon nas na to obvezuje. Ako su podaci prije dani drugim službama ili operaterima, na to ne možemo utjecati. U takvim situacijama sugeriramo upis u registar "Ne zovi".
Proces raskida ugovora je jasno definiran, i ako su pravila ispunjena, bit će odrađen.
Razina korisnika 2
Bedž +1
Ovo je valjda jedini način kako "Vas" se može kontaktirati. Javno i bezobrazno, baš kao što ste i vi prema svojim korisnicima.

Naime, kao i većina, ostali smo bez bilokakvog TV signala od ponedjeljka (02.10.). Zvali smo Službu i rekli su nam da je u tijeku nekakvo prebacivanje signala i da preko starog receivera odsad nećemo primati nikakav signal te da će nam poslati novi receiver. Nevjerojatno je da smo se sami kao korisnici trebali javiti da smo ostali bez signala i da se amis prebacuje na vip TV (bez ikakve prethodne obavijesti ?!?). Nakon što su nam poslali novi receiver za vip TV imali smo TV punih sat vremena, sad opet taj ne radi i opet smo bez TV signala. Već pet dana pokušavamo dobiti službu za korisnike, čekamo na javljanje agenta i po 45min i ništa. Poslali smo nekoliko mailova i nismo dobili nikakav odgovor. KATASTROFA!!!

Od jedine mreže koja je imala odličnu uslugu i korektan odnos prema korisnicima napravili ste ŽIVI UŽAS gdje doslovno pravite budale od svojih korisnika koji bi trebali plaćati uslugu koju im ne isporučujete. Savjetujem svima da pošalju pismeni prigovor na vašu adresu s jasno navedenim datumom prestanka rada usluge kako bi imali utemeljenu osnovu za zahtjev za raskid ugovora. Mi cemo to svakako učiniti već sutra.

I bježite što dalje od vip-a (i bnet-a koji je također njihov)!


MATEA_B bok. Zaista mi je žao radi situacije u kojoj si se našla. Na žalost, prilikom prebacivanja usluga na novu platformu, kod manjeg broja korisnika je došlo do tehničkih poteškoća koje se trudimo ukloniti što je prije moguće. Molim te javi nam svoje podatke u inbox i kontakt broj kako bismo mogli napraviti provjeru i povratno te kontaktirati. Ana

MATEA_B bok. Zaista mi je žao radi situacije u kojoj si se našla. Na žalost, prilikom prebacivanja usluga na novu platformu, kod manjeg broja korisnika je došlo do tehničkih poteškoća koje se trudimo ukloniti što je prije moguće. Molim te javi nam svoje podatke u inbox i kontakt broj kako bismo mogli napraviti provjeru i povratno te kontaktirati. Ana


Vaš "službeni stav" da se radi o manjem broju korisnika kojim pokušavate umanjiti očito ogroman problem koji imate sa gotovo svim korisnicima je krajnje bezobrazan, tim više što je neshvatljivo da ste, ako se uistinu radi o kako vi kažete manjem broju korisnika nesposobni riješiti pritužbe iako neki ljudi čekaju i po 20 dana da se netko od vaših djelatnika iz Službe za korisnike javi. Jako obećavajuće za sve buduće probleme na koje bismo kao vaši korisnici mogli naići i dokaz vaše sposobnosti (koji genijalac vam je osmislio taktiku o zataškavanju razmjera problema, uručite mu godišnji bonus molim vas). A da ne kažem da je dovoljno vidjeti broj korisnika koji su se javili na forumima i društvenim mrežama pa zaključiti o kojem broju korisnika se radi. Aha, vjerojatno su se to kolektivno javili svi koji čine taj ukupan broj od manjeg broja korisnika. Ma dajte molim vas...
...[/i]

Hvala što ste izdvojili vremena i nama ostalim korisnicima rješili misteriju oko nastalih problema.

Eto dragi vip-ovci, mogli ste jednostavno izici van s priopćenjem da je prilikom prebacivanja na vašu mrežu došlo do problema. Da će se prioritetno rješavati poslovni korisnici kojima poslovanje ovisi o vašoj usluzi (što je razumljivo), a potom i svi privatni korisnici prema redoslijedu zaprimanja radnih naloga kojima će mjesečni iznos računa biti umanjen za vrijeme od zaprimanja prijave kvara do rješavanja problema. Za te potrebe privremeno angažirate veći broj vanjskih tvrtki suradnika do rješavanja problema i ispali bi korektni i pokazali brigu o korisnicima. Ovako ste ispali teški amateri i naivci ako ste vjerovali da će to proći neopaženo.
Razina korisnika 3
Ne znam tko normalan bio bio zadovoljan ovakvim načinom poslovanja i ovako bezobraznim, drskim i arogantnim ponašanjem VIPneta. Već sam napisao da je prava šteta kada su preuzeli Amis da nisu usvojili ništa od njihovog korektnog i poštenog odnosa spram korisnika. Tri mjeseca nisu u stanju riješiti vremenski pomak. Prije sam imao BBC vijesti , sada ih više nemam i bezobrazno mi nude da se pretplatim na taj njihov informativni paket. Dakle, nemam dovoljno ružnih riječi kojima bih opisao njihovo poslovanje.
Razina korisnika 3
Zaboravio sam napisati da je zaista poražavajuće da čovjek treba potrošiti puste sate na telefoniranje i pisanje kako bi ostvario svoja prava.
Razina korisnika 3
VIP_IVA
Hvala na zaista nepotrebnom odgovoru. U samo jednom si u pravu, a to je da nema potrebe uspoređivati VIP i AMIS. Ovakvim poslovanjem Vi nećete dostići Amisove standarde nikada. Već sam bezbroj puta rekao da je velika šteta što kupnjom Amisa niste usvojili gotovo ništa od "zadovoljnog korisnika". Što vrijedi Vama se žaliti kada mi do dana današnjeg nitko od Vas moderatora nije odgovorio primjerice, zašto mi se prilikom ispisa odlaznih poziva uz svaki poziv i vrijeme trajanja poziva ispisuje još jedna sekunda. Slao sam i slikovno primjer pa ništa. Pa kako to onda možemo riješiti? Bezveznim piskaranjem i šabloniziranim odgovorima i "žaljenjem" s Vaše strane?
Zar je to suradnja?
Razina korisnika 3
Još samo nešto. Vidim da ovaj forum ima navedeni posebno "citat" ako ga imaš. Upravo mi je pao jedan :
Sve, samo nikada više VIPnet ne...
Razina korisnika 1
Drage kolege i kolegice, svi Vi nezadovljni, moramo shvatiti da VIP-a nije briga za nas, ja pokušavam i vodim bitku za prekid ugovora i to imam čovijeka unutar VIP-a, otvoreno mi je rekao da je to ne moguče jer naravno... prevara i muljaža sad sve dokumentiram i komuniciram s HAKOM pa možda nešto bude, uglavom moram Vas sve upozorit da VIP prodaje Vaše podatke i to osobne, tj T-com posjeduje Vaše podatke, negdje cure informacije a to krši GDPR regulativu, pa savietujem ako Vas zivkaju iz T-coma ili... kao mene i znaju koju uslugu imate, cijenu i sve o vašem paketu (što nije dostupno u javnost) savijetujem da s odmah obratite agenciji za zaštitiu osobnih podataka.

Drž te se, doči će kraj i tom Vipu kad tad...

Odgovori